منتظر معرفی هارد دیسک 16 ترابایتی سیگیت در سال آینده باشید

شرکت‌های مختلف در حال رقابت برای معرفی هارد دیسک‌های پرظرفیت هستند. سال گذشته شرکت سیگیت از هارد دیسک 10 ترابایتی خود رونمایی کرد و حال براساس اطلاعات منتشر شده از طریق سایت Geek.com، این شرکت قصد دارد سال آینده هارد دیسک 16 ترابایتی خود را معرفی نماید.

درحالی‌که ما شاهد معرفی حافظه‌های ذخیره‌سازی SSD با ظرفیت بالا بوده‌ایم (سیگیت در گذشته از یک حافظه SSD با ظرفیت 60 ترابایت رونمایی کرده است) ولی در صورت معرفی این هارد دیسک 16 ترابایتی، شاهد پرظرفیت‌ترین هارد دیسک بازار خواهیم بود. سیگیت اعلام کرده که هارد دیسک 16 ترابایتی همچنان 3.5 اینچ باقی خواهد ماند و می‌توان از آن در سیستم‌های کامپیوتر رومیزی استفاده کرد. هنوز قیمت این هارد دیسک مشخص نشده ولی با توجه به قیمت 534.99 دلاری هارد دیسک 10 ترابایتی، باید منتظر قیمتی در این محدوده و البته کمی بیشتر باشیم.

اگر قادر به صبر کردن تا سال 2018 برای خریداری مدل 16 ترابایتی نیستید، نگران نباشید چراکه در حال‌حاضر می‌توانید با پرداخت مبلغ ناقابل 10 هزار دلار، حافظه ذخیره‌سازی SSD سامسونگ با ظرفیت 15.36 ترابایت را خریداری کنید!

1 در مورد “منتظر معرفی هارد دیسک 16 ترابایتی سیگیت در سال آینده باشید”

  1. بنظر من سیگیت میتونه دقت ابعادی قطعات متحرک هارد دیسکهای خود را به 1 نانومتر کاهش بده بعد با کوچکتر کردن ابعاد هر سکتور به هفت نانومتر و کاهش ضخامت دیسک به سه دهم میلیمتر و کاهش فاصله دیسکها از یکدیگر برای افزایش تعداد دیسکها هارد دیسکهایی با حجم150 و 200 ترابایت بسازه@

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH