نکاتی مهم در تهیه باغ تالار عروسی!

به گزارش سایت تالار، در کنار تمام شیرینی و حلاوت پیوند دو زوج، بخشی از کارهای مربوط به عروسی وقت، دقت و هزینه ای زیادی می طلبد به همین دلیل ممکن است برگزاری مراسم عروسی، به یک پروسه طولانی مدت و گاه کسل کننده برای زوج جوان تبدیل شود. کلید طلایی برگزاری یک مراسم زیبا و خاطره انگیز داشتن برنامه ریزی دقیق و حساب شده است.

معمولا انتخاب یک تالار عروسی یا باغ تالار مناسب که خدمات درخور توجهی داشته باشد و با بودجه و سلیقه زوج جوان مطابقت داشته باشد، امری دشوار به نظر می‌رسد.

یادآوری چند نکته برای انتخاب باغ تالار عروسی می‌تواند در لابه‌لای شلوغی‌های برگزاری مراسم راه گشا باشد:

برنامه ریزی

سعی کنید تمام کارها را در ماه پایانی انجام داده تا از استرس و دغدغه شما در روز عروسی کاسته شود  و هر هفته برنامه ریزی خود را به‌روز و یا مرور نمایید.

معمولا برای برگزاری عروسی، عروس و داماد هر کدام خواسته و نظرات متفاوتی در نحوه برگزاری مراسم یا برخی از جزییات عروسی دارند. همیشه سعی کنید با هم مشورت کنید و تمامی دلایلتان را برای هم بازگو نمایید. این‌گونه بیشتر حرف طرف مقابلتان را درک خواهید کرد و در آخر باید بتوانید در برابر تغیرات انعطاف پذیر باشید.

لیست مهمانان

یک لیستی از مهمان ها را برای خود تهیه کنید بعلاوه یک لیست اضافه برای مهمان های رزروی هم داشته باشید.  همیشه در نظر داشته باشید که این لیست‌ها نوسان دارد، یعنی ممکن است به تعداد مهمان های شما افزوده و یا بالعکس کم بشود. برای این کار بهتر است یه فهرست جایگزینی تهیه نمایید؛ تا بتوانید مهمان های رزروی را در صورت لزوم جایگزین کنید.

غذا را ابتدا خودتان امتحان کنید

مطمئنا یکی از ملاک‌های انتخاب مکان برگزاری، کیفیت و قیمت سرویس‌هایی است که به مهمانان ارائه می‌دهد. به یاد داشته باشید این قیمت‌ها شامل ورودی سالن به تعداد مهمانان، پذیرایی بدو ورود، پذیرایی در طول زمان مراسم و شام می‌شود. قبل از این‌که برای شام عروسی سفارش غذا بدهید منو غذایی موسسه برگزار‌کننده را به دقت مطالعه کنید.  بهتر از مطالعه این است که این غذاها را امتحان کنید.  یعنی یک بار بدون آن‌ که مسئولان این موسسه متوجه شوند و به‌ صورت کاملا نامحسوس از انواع غذاهایی که می‌خواهید یک پرس سفارش دهید.

تهیه شیرینی

از آنجایی که شما بهتر سلیقه و ذائقه مهمانان‌تان را می‌دانید، بهتر است که تهیه شیرینی و میوه را خودتان برعهده بگیرید و این کار را به مسئول تالار واگذار نکنید.

زیاده روی نکنید

موسسات برگزار‌کننده مجالس، خدمات متفرقه زیادی ارائه می‌دهند از بادکنک آرایی گرفته تا اجاره کردن هلی‌کوپتر و کالسکه طلایی و لیموزین. شما اندازه جیب و موجودی حساب بانکی‌تان را می‌دانید نه آن‌ها. پس با حساب و کتاب جلو بروید و اجازه ندهید چشم و هم چشمی یا تبلیغ های وسوسه کننده مسئولان تالار شما را وادار به هزینه های گزاف کند.

پذیرایی از عکاس، فیلم‌بردار و …

شاید حالا برایتان عجیب باشد ولی در روز عروسی آن‌قدر با عکاس، فیلم‌بردار و گروهشان کار دارید و دلتان می‌خواهد که همه جا و در هر لحظه دم دستتان باشند که به طور کلی فراموش می‌کنید آن‌ها برخلاف ربات، به غذا، آب و استراحت احتیاج دارند. بهتر است از قبل این وظیفه را به یکی از نزدیکانتان محول کنید و سفارش کنید که یادشان نرود برای آنها هم شام کنار بگذارند. شک نکنید که نتیجه این کار را در کیفیت آلبوم عروسی‌ که بعدا دستتان می‌رسد، خواهید دید.

هدیه برای ساقدوش‌ها و یادگاری برای مهمانان

شاید هدیه دادن به مهمانان آنقدرها هم مهم به نظر نرسد ولی یکی از جزئیات خوشایندی است که در یاد دوستان، آشنایان و اقوامتان می‌ماند. در ضمن ساقدوش‌هایتان هم واقعا مستحق تشکر شما و همسرتان هستند و فراموش‌ کردنشان یک کم‌ لطفی جدی به حساب می‌آید. دوست دارید این بخش هدیه دادن را هیجان‌انگیز‌تر کنید؟ کار را بر عهده پست بگذارید. شادی و هیجان ساقدوشتان در لحظه‌ای که هدیه‌اش را دریافت می‌کند، به طور قطع به هزینه‌اش می‌ارزد.

منبع: سایت تالار (http://www.talar.org)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا