اپلیکیشن کارپینو با مجوز رسمی سازمان تاکسیرانی کشور رونمایی شد!

عصر امروز و در سمیناری خبری که در مجتمع تجاری کوروش با حضور عده‌ای از خبرنگاران برگزار گردید، از Carpino، اپلیکیشن جدید حوزه حمل و نقل و تاکسی‌های اینترنتی رونمایی شد.

در ابتدای این مراسم، احسان جهانی، مدیر عامل کارپینو بحث را با طرح موضوعاتی که اخیرا در مورد شرکت‌های تاکسیرانی اینترنتی نظیر اسنپ و تپ30 مطرح شده است، آغاز کرده و عنوان داشت که این شرکت سعی نموده تا با روندی متفاوت ابتدا با اخذ مجوزهای لازم از شرکت تاکسیرانی و شهرداری تهران، بستری را فراهم کند تا سایر شرکت‌ها نیز برای اخذ مجوزهای لازم اقدام نمایند.

وی در ادامه صحبت‌های خود افزود که این شرکت از 1 سال و نیم پیش در این حوزه فعالیت داشته و تاکنون در حال طراحی و توسعه یک نرم افزار بی‌نقص بوده است که بالاخره پس‌ از این مدت، یک نرم‌افزار تمام ایرانی در داخل کشور طراحی و به طور رسمی معرفی شد.

طبق صحبت‌های جهانی، نرم افزار کارپینو به عنوان اولین نرم افزار دارای مجوز از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهری و سازمان تاکسیرانی به زودی فعالیت خود را شروع خواهد کرد. مهم‌ترین ویژگی این نرم افزار همکاری آن‌ها با سیستم تاکسیرانی شهرداری تهران است.

البته به جز این دسته، آژانس‌های تاکسی تلفنی تهران نیز می‌توانند در صورت تمایل با این شرکت همکاری نمایند.

وی همچنین افزود که تمامی مجوزهای لازم برای فعالیت این شرکت از سازمان‌های ذیربط اخذ شده و به همین دلیل آژانس‌ها و تاکسی‌های گردشی درون تهران به راحتی می‌توانند با ما همکاری نمایند. همچنین با این شرایط امکان نظارت دقیق بر روی این خودروها وجود خواهد داشت.

مدیر عامل این شرکت ادامه داد: با توجه به فعالیت شرکت‌های دیگر نظیر اسنپ و تپ30، بر آن شدیم تا ابتدا مجوزهای لازم را کسب کرده و سپس وارد بازار شویم تا مشکلی از این بابت نداشته باشیم. وی ویژگی‌های نرم افزار کارپینو را بدین صورت عنوان داشت:

 • تمامی خودروهای فعال در این نرم افزار دارای مجوز از سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران هستند
 • تاکسی‌های شهری تهران دارای ایستگاه مشخص درون شهری هستند و به همین دلیل انتخاب آن‌ها بسیار راحت‌تر خواهد بود
 • تمامی خودروها دارای معاینه فنی و پروانه رسمی سازمان تاکسیرانی هستند
 • تمامی راندگان کارپینو دارای تأییدیه پزشکی و روان‌شناسی هستند
 • رانندگان همچنین دارای گواهینامه‌های شهر شناسی خواهند بود
 • تمامی سرنشینان خودرو دارای بیمه هستند
 • به دلیل ورود راحت به محدوده طرح ترافیک و زوج و فرد قیمت‌های در این محدوده ارزان‌تر از رقبا خواهد بود
 • به رانندگان طبق اصول خاصی آموزش‌های لازم داده خواهد شد
 • سرورها به طول کامل داخل ایران هستند
 • رانندگان، مسیر آن‌ها و رفتارشان به طور دقیق تحت نظارت ای شرکت و سازمان تاکسیرانی هستند

در ادامه دکتر قنادان، رییس هیات مدیره کارپینو عنوان داشت که این حرکت یک استارت‌آپ بوده که طی یک سال گذشته به بلوغ کافی رسیده است.

وی ادامه داد که طی این مدت با رصد بازار و بررسی فعالیت‌ دیگر شرکت‌ها، به این نتیجه رسیدیم که پتانسیل برای کار در این حوزه همچنان وجود دارد و با توجه به موفقیت دو نرم افزار دیگر می‌توان به کار در این بخش امیدوار بود.

وی عنوان داشت که این شرکت به هیچ وجه زیر مجموعه سازمان‌ تاکسیرانی و شهرداری تهران نبوده و به طور کامل مستقل عمل می‌کند. موضوعی که با توجه به اخذ مجوزهای لازم از شهرداری و سازمان تاکسیرانی کمی بعید به نظر می‌رسد و احتمالا شهرداری تهران برای اینکه بازار تاکسی‌های اینترنتی را به طور کامل به شرکت‌های خصوصی ندهد، این کار را با همکاری یک شرکت خصوصی انجام داده است. البته کمی انتظار تا هفته آینده و معرفی اپلیکشن رسمی سازمان تاکسیرانی این مشکل را به راحتی حل خواهد کرد.

پس از این صحبت‌ها نوبت به بخش پرسش و پاسخ رسید که در ادامه گزیده‌ای از آن‌ها را با یکدیگر مرور می‌کنیم.

در پاسخ به یکی از سوالات که رانندگان تاکسی و تاکسی‌رانی یکی از پرتخلف‌ترین بخش‌های جامعه است که اکثر مردم نیز از آن‌ها راضی نیستند، بیان شد: ما با قشر و طبقه‌ای این کار را پیش می‌بریم که حرفه اصلی آن‌ها رانندگی و حمل و نقل مسافر است. قبول داریم که راننده‌های تاکسی بعضا پرتخلف هستند اما در این جریان ما راننده‌هایی که تخلف دارند را فیلتر می‌کنیم. یعنی ملاک عمل ما داشتن پروانه تاکسی‌رانی از سمت وی است. اما چارچوبی برای خودروهای مجاز در نظر گرفته‌ایم، این است که حرفه اصلی آن‌ها رانندگی باشد و در بخش حمل و نقل فعالیت کنند. کار ما پر ریسک است و وارد بخشی از بازار شده‌ایم که دو اپلیکیشن دیگر نشده‌اند. ما قرار نیست رقیب اسنپ و تپ۳۰ شویم. بدین خاطر ما برنامه رشد خودمان را بر مبنای ساماندهی افرادی گذاشته‌ایم که پتانسیل قابل توجهی در بخش حمل و نقل و توسعه شهری دارند.

در ارتباط با بحث بیمه بودن مسافرها، این امر برای همه مسافران از طریق بیمه شخص ثالث فراهم شده است اما در کارپینو این سقف بیمه بالاتر بوده و سطح گسترده‌تری را پوشش می‌دهد.

ما قرار نیست که وارد جنگ قیمتی و رقابتی با دو اپلیکیشن دیگر شویم اما قیمت‌های فعلی‌مان کاملا قابل رقابت است. به جرات می‌توانم بگویم که در مناطق خارج طرح ترافیک، به بهای سایر اپلیکیشن‌ها بسیار نزدیک هستیم اما در داخل طرح ترافیک ۱۰ تا ۱۵ درصد ارزان‌تر هستیم.

کسی که وارد سیستم ما بشود، وارد رقابت شده و بایستی خودش را هم‌نوا کند. ما درک می‌کنیم که مردم نشان دادند بحث کیفیت خدماتی که در طول سفر می‌گیرند و همچنین قیمتی که به آن‌ها ارایه می‌شود، اگر رقابتی نباشد، ما قافیه را خواهیم باخت. پس برای موارد گوناگون دارای برنامه‌های زیادی هستیم.

در بخش نظارت بر رانندگان، ما افراد متخلف را طبق گزارش‌های ارسال شده از سیستم خودمان فیلتر و حذف می‌کنیم. ما در مسیری هستیم که این سیستم به صورت مستقل این فرایند را نظارت می‌کند. تلاش می‌کنیم که مبالغ کرایه را بسته به شرایط ترافیکی و آب و هوایی تغییر داده و به رانندگان اعلام نموده تا در شرایط گوناگون، مسافر بتواند به خودرو دست یابد.

کارپینو یک شرکت مستقل و خصوصی است که نزدیک به یک سال و نیم پیش برنامه‌ریزی‌های آن برای بومی سازی انجام شد. ما می‌خواهیم با خودروهای مجاز شهری فعالیت کنیم. دقیقا از ماشین‌هایی که در مجموعه نظارت تاکسیرانی هستند، استفاده می‌کنیم اما اگر رشد مجموعه به شکلی باشد که بخواهیم از خودروهای بیشتری بهره بگیریم، از رانندگانی استفاده می‌کنیم که خودروهای خود را نوسازی کرده‌اند. ما نزدیک به 780 نفر را آموزش داده‌ایم اما هنوز آنلاین نیستند و داریم تلاش می‌کنیم تا اپلیکیشن پایدارتر شده و بعد از عید به این حوزه ورود پیدا می‌کنیم.

به هیچ وجه سیاست‌های معاونت شهرداری در حوزه حمل و نقل بر وجود انحصار برای کار کردن با یک شرکت نیست. اسنپ و تپ30 هم مذاکراتی در این ارتباط با سازمان تاکسیرانی داشته‌اند. تاکسیرانی حساس است به سیستمی مجوز بدهد که خودروهای غیررسمی در آن کار نکنند. چون مجموعه‌های دیگر چنین چیزی را رعایت نکرده‌اند، پس به آن‌ها چنین مجوزی تعلق نگرفته است.

ما نمی‌دانیم آیا اپلیکیشنی که قرار است سازمان تاکسیرانی اعلام کند، ما هستیم یا خیر! این مورد را بایستی خود سازمان تاکسیرانی اعلام کند اما ما مجوز فعالیت حمل و نقل را از این سازمان داریم.

1 در مورد “اپلیکیشن کارپینو با مجوز رسمی سازمان تاکسیرانی کشور رونمایی شد!”

 1. سلام من گوشیم هاوایی v5هست موقعی که گوشیم صفحش خاموش میشه علامت وای فای میره تنضیمات گوشیم هم درسته .فقط گوشی منم اینطوری هست،????

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH