گلکسی S8 و گلکسی +S8 از قابلیت تغییر رزولوشن تصویر برخوردار خواهند بود

با انتشار رسمی اندروید ۷ برای گلکسی S7 و گلکسی S7 اج دارندگان این اسمارت فون 20 ویژگی جدید و تغییرات چشم گیری در گوشی هوشمند خود مشاهده کردند.

اما بعضی از کاربران موضوع عجیبی را گزارش دادند که افراد بسیاری را از این به‌روز رسانی منصرف کرد.

بر اساس این گزارش‌ها پس از آپدیت، رزولوشن تصویر صفحه نمایش این اسمارت فون‌ها کاهش پیدا می‌کند.

البته این مشکل یک باگ نگران کننده نبود زیرا سامسونگ گزینه‌ای برای تغییر رزولوشن تصویر آماده کرده بود تا مشکلات احتمالی را پوشش دهد و خیال کابران را از این مسائل راحت کند.

این گزینه می‌تواند برای افزایش عمر باتری دستگاه در زمانی که به کیفیت فوق العاده Quad HD نیاز ندارید کمک خوبی باشد.

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، سامسونگ قصد دارد این ویژگی کاربردی را به گلکسی S8 و گلکسی +S8 نیز اضافه کند.

بر اساس این قابلیت جدید که در گلکسی S8 و گلکسی +S8 شاهد آن خواهیم بود کاربران علاوه بر رزولوشن اصلی می‌توانند کیفیت تصویر را روی 2220 در 1080 پیکسل (یا +FHD) و 1480 در 720 پیکسل (یا +HD) قرار دهند.

نکته جالبی که در رابطه با صفحه نمایش این گلکسی S8 و گلکسی +S8 وجود دارد، استفاده از رزولوشن تصویر نا متعارف 2960 در 1440 پیکسل است که +WQHD نام گرفته است.

بنابراین شایعاتی که قبلا در فضای مجازی منتشر شده بود صحت داشته و گلکسی S8 از نسبت تصویر 18.5:9 که Univisium نامیده شده است، برخوردار خواهد بود.

این نسبت جدید شبیه به چیزی است که در G6 مشاهده کردیم و اجازه می‌دهد که دستگاه بلندتر و باریکتر ساخته شود.

حال باید دید که عمر باتری اعلام شده از سوی سامسونگ برای این اسمارت فون‌ها در زمان استفاده از رزولوشن +WQHD به دست آمده یا مربوط به کیفیت تصویر +FHD بوده است؛ اما با توجه به تصویر بالا که کیفیت پیش فرض صفحه نمایش +FHD عنوان شده، پس تست باتری نیز در این رزولوشن انجام گرفته است.

نمایش نظرات (2)