مردی که صبح خود را با سوختگی ناشی از شارژ آیفون آغاز کرد

تا حالا راجع به خطرات و نکات ایمنی هنگام شارژ شدن تلفن‌های همراه تذکرات زیادی شنیدیم. در این مطلب اتفاقی را بازگو می‌کنیم که اگر خوش‌شانسی در آن دخیل نبود قطعا روایت‌گر مرگ ویلی دی (Wiley Day) سی و دو ساله بودیم.

ویلی دی از این‌ که هنوز زنده است ابراز خوشحالی می‌کند؛ چرا که حادثه برق گرفتگی با شارژر آیفون چنان برای وی شدید بود که از نظر خودش امکان داشت جانش را بگیرد.

در بیست و دوم ماه مارس (دوم فروردین) ویلی شارژر خود را به یک سیم سیار وصل کرد. کاری که به ویلی اجازه می‌داد در عین قرار دادن گوشی بالا سر خود در تخت خواب آن را برای استفاده در روز بعد شارژ کند. این روالی بود که وی هر شب دنبال می‌کرد اما صبح روز بعد اتفاق متفاوتی افتاد.

صبح روز بعد وقتی ویلی سعی داشت تا از جای خود بلند شود گردن‌بند فلزی وی به نحوی بین پایانه‌های فلزی شارژر و کابل سیار  گیر کرد. تازه ویلی متوجه شد که دچار برق گرفتگی شده و همین سبب شد تا او از روی تخت به زمین پرتاب شود. تنها چیزی که ویلی به خاطر می‌آورد این است که بعد از رها شدن بر روی زمین، قدرت دید وی به تدریج کاهش یافت؛ به نحوی که تصور می‌کرد در حال دیدن محیط اطراف از درون یک روزنه نازک است. هم‌چنین بعد از برق گرفتگی با شارژر آیفون وی همه جا را سیاه و سفید می‌دید. در نهایت ویلی این توان را پیدا کرد تا در عین داشتن آن وضعیت وخیم گردن‌بند فلزی را از گردن خود جدا کند. او بعد از این اتفاق از سر جای خود بلند شد و خیلی بلند فریاد زد «اوه خدای من، فکر می‌کنم برق من را گرفته بود»

آسیب وارد شده به بدن ویلی دی در اثر برق گرفتگی با شارژر آیفون تقریبا جدی و گسترده بود. در ناحیه گردن، پوست و گوشت او از هم جدا شدند و حتی در دست وی نیز آثاری از سوختگی دیده می‌شود. در واقع وقتی ویلی در تلاش بود تا گردن‌بند را از گردن خود جدا کند، این قطعه فلزی که به وسیله نیروی الکتریکی شدیدا سرخ شده بود دست وی را سوزاند. بیمارستان محل بستری ویلی، سوختگی درجه دوم و سوم او را تایید کرد.

ویلی یک متخصص رفتار شناسی در دبیرستان است و این داستان را برای دانش آموزان خود تعریف کرد. وی به این موضوع اشاره کرد که افراد زیادی به دلیل عدم دسترسی به پریز برق، از سیم سیار و یا گسترش‌ دهنده‌های دست‌ساز استفاده می‌کنند. از نظر ویلی، این کار به هیچ عنوان ارزش ریسکش را ندارد. ویلی از بعد از ترخیص از بیماستان گوشی آیفون خود را در آشپزخانه شارژ می‌کند. گفتنی است ویلی بعد از سه روز از بیمارستان ترخیص شد.

4 در مورد “مردی که صبح خود را با سوختگی ناشی از شارژ آیفون آغاز کرد”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH