آموزش کامل و رایگان برگرداندن پیج از دست رفته اینستاگرام

آموزش برگرداندن اکانت غیرفعال شده در اینستاگرام

ارور 30 روزه اینستاگرام به معنای دیسیبل شدن اکانت شماست، در این مطلب نحوه برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام یا همان اکانت غیرفعال اینستاگرام را به شما آموزش خواهیم داد.

مشاهده ارور 30 روزه اینستاگرام و غیرفعال شدن یا دیسیبلشدن پیج در اینستاگرام یکی از کابوس‌های وحشتناک برای کاربران اینستاگرام است.

حالتی را در نظر بگیرید که صبح از خواب بیدار می‌شوید و با خوشحالی سراغ اینستاگرام می‌روید تا صفحه‌تان که نزدیک به یک میلیون فالوور دارد را چک کنید، اما با پیغام غم‌انگیز ارور 30 روزه اینستاگرام یا “your account has been disabled for violating our terms” مواجه می‌شوید.

در این ‌صورت نمی‌توانید به اکانت‌تان وارد شوید و به آن هیچ دسترسی نخواهید داشت. با آی‌تی‌رسان همراه باشید تا به شما بگوییم که چرا چنین اتفاقی برای‌تان افتاده و راه‌ رهایی از آن برای دسترسی دوباره به صفحه‌تان چیست. برای رفع ارور Couldn’t refresh feed اینستاگرام حتما مقاله ما را بخوانید.

دسترسی سریع به بخش‌های اصلی مقاله

چرا اینستاگرام اکانت من را دیسیبل کرده است؟

به طور کلی بسته شدن صفحه در اینستاگرام سه دلیل عمده داد:

 1. نقض قوانین اینستاگرام
 2. وارد کردن سن کمتر از 13 سال
 3. اشتباه بات‌ها و هوش مصنوعی اینستاگرام
 4. استفاده از VPNها

نقض قوانین اینستاگرام یعنی چه؟

پیش از آنکه آموزش برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام را بازگو کنیم، بهتر است به دلایل این موضوع نگاهی داشته باشیم اتفاقاتی که باعث می‌شود با ارور 30 روزه اینستاگرام مواجه شوید. شبکه اجتماعی اینستاگرام قوانین و شرایط خاص خودش را برای کاربران مقرر کرده که همه باید به آن‌ها پایبند باشند. درست در زمان ثبت‌نام در این شبکه اجتماعی، اینستاگرام از شما می‌خواهد تا شرایط و ضوابط فعالیت در آن را بخوانید و پس از آن وارد حساب کاربری خود شوید. از این لینک می‌توانید به صفحه ضوابط و قوانین اینستاگرام دسترسی داشته باشید.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه توضیح دهیم، استفاده از فالوور یا لایک فیک، ارسال پست‌هایی شامل قوانین کپی‌رایت، محتوای جنسی، مطالب نژادپرستانه و نفرت‌پراکنی، اذیت و آزار خود یا دیگران، تهدید، انتشار فیلم‌های خشونت‌آمیز، خرید و فروش اقلام ممنوعه (الکل، دخانیات، اسلحه، حیوانات و…) و موارد مشابه ممنوع است.

در بین تمامی این موارد، رعایت نکردن قانون کپی‌رایت به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل بسته شدن پیچ‌های ایرانی به شمار می‌رود. همچنین مورد دیگری که اخیرا اینستاگرام توجه ویژه‌ای به آن دارد، حداقل سن کاربران برای استفاده از این پلتفرم است. طبق قوانین اینستاگرام، افراد کمتر از 13 سال نمی‌توانند از این شبکه اجتماعی استفاده کنند، همچنین برخی از صفحات و محتواهای حساس برای افراد کمتر از 18 سال نمایش داده نمی‌شود.

برای آنکه با بایدها و نبایدهای اینستاگرام به صورت خلاصه آشنا شوید، حتما این پست ما را در اینستاگرام ببینید و ذخیره کنید که همیشه بتوانید به آن دسترسی داشته باشید.

قانون کپی رایت اینستاگرام چیست؟

قانون کپی‌رایت اینستاگرام شامل انتشار هر نوع مطلبی می‌شود که حق انتشار یا مالکیت آن با ما نباشد، یعنی برای هر نوع موسیقی خارجی یا حتی ایرانی، تیکه‌ای از فیلم، سریال، تاک‌شو‌ها، بازی‌های ویدیویی یا هر نوع اثر تولید شده باید اجازه انتشار آن را داشته باشیم، در غیر این‌صورت قانون کپی رایت را زیر پا گذاشته‌ایم و ممکن است حسابمان بسته شود.

به دلیل آن که قانون کپی‌رایت در ایران رعایت نمی‌شود، ما نیز عادت کردیم که در کلیپ‌ها، مطالب و پست‌هایمان از موسیقی، بخشی از یک فیلم یا موارد دیگر استفاده کنیم که این موارد ضد قوانین کپی‌‌رایت اینستاگرام است.

روش‌های رفع مشکل ارور Couldn’t Refresh Feed در اینستاگرام

چرا برخی پیچ‌ها با وجود عدم رعایت قوانین، بسته نمی‌شوند؟

شاید دیده باشید که برخی پیچ‌ها قوانین اینستاگرام را رعایت نمی‌کنند اما مدت‌هاست بدون هیچ مشکلی به فعالیت خود ادامه داده‌اند و هیچگاه درگیر بسته شده اکانت یا برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام نمی‌شوند. این اتفاق چند دلیل دارد، مهم‌ترین دلیل آن است که اینستاگرام برای بستن صفحات و نظارت بر روی پست‌های منتشر شده از بات‌ها و هوش مصنوعی بهره می‌برد، بررسی بر روی محتوا به این شکل بسیار دشوار است و همیشه چند درصد خطا وجود دارد.

به همین دلیل ممکن است گاهی اوقات یک صفحه با وجود نقض قوانین اینستاگرام، بسته نشود و یک صفحه با وجود رعایت قوانین، بسته شود. در برخی مواقع که هوش مصنوعی متوجه نقض قوانین یک صفحه نمی‌شود، ریپورت‌هایی که کاربران می‌دهند باعث بسته شدن آن پیج خواهد شد.

چگونه قانون کپی رایت را دور بزنیم؟

یکی از بهترین روش‌ها برای جلوگیری از بسته شدن پیچ و مواجهه با ارور 30 روزه اینستاگرام به دلیل عدم راعایت قوانین کپی رایت، اعلام نام سازنده و مالک اثر در کپشن پست است. یعنی اگر شما یک موسیقی از یک خواننده را منتشر کردید، در کپشن پست بنویسید که این موسیقی متعلق به آن خواننده است و ترجیحا آدرس پیچ آن خواننده را نیز منشن کنید. بسیاری از پیچ‌ها با استفاده از این روش، به مالک اثر نیز احترام گذاشته و اینستاگرام را متقاعد می‌کنند که صفحه‌شان را نبندد.

البته این روش اصلا قابل اطمینان نیست، موارد زیادی وجود داشت که یک صفحه بعد از مدت‌ها فعالیت به این روش بسته شده و تمام زحمات صاحبان آن بر باد رفته است. اگر قصد بالا آوردن یک پیچ به روش درست و قانونمند را دارید، بهتر است ریسک استفاده از این روش را نپذیرید.

چرا در صورت رعایت تمام قوانین، صفحه من غیرفعال شده است؟

اما گاهی اوقات با وجود این‌که هیچ‌گونه فعالیتی را خلاف ضوابط انجام نداده‌اید، اینستاگرام اکانت شما را غیرفعال می‌کند. این مورد می‌تواند به دلیل اشتباه خود اینستاگرام باشد.

به‌عنوان مثال اگر تصاویر ارسالی زیادی را در مدت زمان کم منتشر کنید و محتوای آن‌ها هم به صورتی باشد که اینستاگرام آن‌ها را با اسپم اشتباه بگیرد، احتمال غیرفعال شدن حساب شما وجود دارد. یا این‌که در یک مدت کوتاه اقدام به فالو کردن تعداد بالایی از کاربران بکنید که در این‌صورت این مورد از طرف اینستاگرام مشکوک گزارش می‌شود.

از طرفی ممکن است هوش مصنوعی یا بات‌های اینستاگرام یک پست را به اشتباه حاوی موارد نقض کننده قوانین تشخیص دهند و آن صفحه را غیرفعال کنند. به هر حال گاهی اشتباه رخ می‌دهد.

استفاده از VPN در دیسیبل شدن اکانت اینستاگرام تاثیر دارد؟

یکی دیگر از مواردی که باعث مشاهده ارور 30 روزه اینستاگرام می‌شود، استفاده از vpn‌های متعدد و اتصال به حساب کاربری، از سرورهای متفاوت است. بسیاری از کاربران ادعا دارند که با وجود رعایت تمامی قوانین، حسابشان در اینستاگرام بسته شده است. جدا از امکان بسته شدن صفحه به دلیل اشتباه هوش مصنوعی، استفاده از vpn نیز یکی دیگر از دلایل مهم بسته شدن حساب به شمار می‌رود.

هنگامی که کاربران طی مدتی کوتاه با استفاده از چندین vpn و چندین سرور مختلف به حساب خود متصل می‌شوند، اینستاگرام آن‌ها را ربات تشخیص داده و صفحه‌شان را می‌بندد.

برای جلوگیری از این اتفاق هنگام ورود به اینستاگرام فیلترشکن خود را ببندید یا آن که از یک vpn با کیفیت و یک سرور آن برای اتصال به اینستاگرام استفاده کنید، تا با اتصال از سرورهای متعدد، اینستاگرام را به اشتباه نیندازد.

روش بازیابی و برگرداندن اکانت غیرفعال یا دیسیبل اینستاگرام به دلیل استفاده از VPN (پیشنهادی)

تاکنون به این نتیجه رسیدیم که بسته شدن حساب اینستاگرام چهار دلیل عمده دارد: 1-عدم رعایت قوانین اینستاگرام 2- اشتباه بات‌ها و هوش مصنوعی این شبکه اجتماعی 3- استفاده از VPNها 4- وارد کردن سن کمتر از 13 سال

اگر شما قوانین اینستاگرام را زیرپا نگذاشته‌اید و فکر می‌کنید به دلیل استفاده مکرر از فیلترشکن، صفحه شما بسته شده است، برای برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام خود باید روش زیر را امتحان کنید:

در ابتدا باید بگوییم که این روش به صورت تجربی به دست آمده و شاید برای همه کارآمد نباشد، اما در هر صورت امتحان آن هیچ ضرری ندارد و مجانی است.

در این روش باید از یک تلفن هوشمند یا تبلت ثانویه برای ورود به حسابتان استفاده کنید. البته این دستگاه ثانویه برای ورود به حساب شما باید این سه شرط را داشته باشد:

 1. هرگز با آن به اکانت اینستاگرام خود متصل نشده باشید.
 2. هرگز با آن به اینترنتی که از آن در گوشی یا رایانه خود برای ورود به حساب‌تان استفاده می‌کردید، متصل نشده باشید.
 3. vpn آن خاموش باشد.

معمولا گوشی دوستان‌تان این سه شرط را دارند، می‌توانید از تلفن همراه یا تبلت دوستان‌تان استفاده کنید.

در این روش با استفاده از یک تلفن همراه یا تبلت ثانویه باید وارد حسابتان (لاگین) شوید، در قسمت ثبت شماره موبایل یا ایمیل، همان شماره یا ایمیلی که در هنگام ساختن حساب وارد کردید را بنویسید و صبر کنید تا کد تائید به شماره یا ایمیل شما ارسال شود. پس از وارد کردن کد، بدون مشکل به حساب خود متصل می‌شوید.

به این ترتیب حسابتان در دسترس قرار می‌گیرد، حالا در این دستگاه ثانویه از حساب خود خارج شوید (لاگ‌اوت) و با تلفن یا تبلت خودتان، بدون استفاده از فیلترشکن وارد حسابتان شوید. حواستان باشد مجددا در هنگام ورود به اینستاگرام، فیلترشکن روشن نباشد، یا حداقل تنها از یک vpn و یک سرور مشخص برای ورود به اینستاگرام استفاده کنید.

برگرداندن اکانت دیسیبل شده به دلیل وارد کردن سن کمتر از 13 سال

یکی از عمده‌ترین دلایل بسته شدن اکانت اینستاگرام آن است که شما سن‌تان به 13 سال نرسیده، یا آنکه بیش از 13 سال سن دارید ولی سن‌تان را اشتباه وارد کردید. اینستاگرام به تازگی از کاربران خود درخواست می‌کند که سن‌شان را وارد کنند. به این ترتیب شما باید سن واقعی خود را در این اپلیکیشن وارد کنید. اگر سن‌تان کمتر از 13 سال است که بهتر است فعلا از اینستاگرام استفاده نکنید، محدودیت سنی که در این شبکه اجتماعی تعیین شده به نفع خود کاربر است.

اما اگر سن خود را به اشتباه کمتر از 13 سال وارد کردید و حالا می‌خواهید اکانت دیسیبل خود را بازیابی کنید، باید به فرم درخواست اینستاگرام که به همین منظور طراحی شده، مراجعه کنید. روش زیر را مرحله به مرحله انجام دهید:

 1. وی‌پی‌ان خود را روشن کنید (فرم مذکور تنها در صورت روشن بودن وی‌پی‌ان نمایش داده می‌شود)
 2. بر روی این لینک کلیک کنید یا طبق تصویر، در هنگام ورود به اینستاگرام و مشاهده پیام Underage Account گزینه Appeal را بزنید.
 3. حال به صفحه فرم درخواست تجدید نظر سن کاربر رفته‌اید، این فرم را طبق تصویر زیر پر کنید و دکمه Send را بزنید.

دیسیبل اینستاگرام

نکته اول: این تصویر باید به گونه‌ای باشد که شما در حالی که صفحه اول پاسپورتتان را در دست دارید و هم چهره و تصویر پاسپوت در تصویر واضح افتاده باشد. نباید هیچ یک از اطلاعات روی پاسپورت را به صورت فیزیکی یا با برنامه‌های ادیت بپوشانید. همچنین برخی نگران این موضوع هستند که اطلاعاتشان منتشر شود، اینستاگرام قول داده که این اطلاعات محرمانه خواهد ماند و تصویر شما پس از گذشت 30 روز از تایید توسط اینستاگرام پاک خواهد شد.

اگر پاسپورت ندارید می‌توانید تصویر هر نوع مدرک دیگر مانند گواهی تولد، ازدواج، گواهینامه، گواهی تحصیلی یا هر مورد دیگری را ارسال کنید، اما این مدرک باید شامل نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد شما باشد، همچنین اطلاعات آن به صورت انگلیسی نوشته شده باشد، زیرا اینستاگرام قادر به خواندن زبان و فرمت نوشتان حروف و اعداد به صورت فارسی نیست.

اینستاگرام تاکید کرده که از ارسال هرنوع مدرک اضافی و بی‌جهت برای بررسی سن خودداری کنید.

نکته دوم: در کادر توضیحات باید به زبان انگلیسی، توضیحاتی در مورد این که شما به اشتباه سن تولد خود را وارد کردید و در تصویری که فرستاده‌اید می‌توان سن دقیق شما را تشخیص داد وارد کنید. سعی کنید این متن کپی شده از سطح اینترنت نباشد زیرا تعداد زیادی از افراد از متن‌های آماده استفاده می‌کند و ممکن اینستاگرام به صداقت شما تردید داشته باشد.

اثبات اینکه ربات نیستید در هنگام دریافت ارور 30 روزه اینستاگرام

گاهی اوقات کاربران با پیام زیر که به نام ارور 30 روزه اینستاگرام مشهور است مواجه می‌شوند. این پیام به علت فعالیت‌های مشکوک در اینستاگرام مانند فالو کردن اکانت های متعدد در یک بازه زمانی کوتاه به وجود می‌آید و نتیجه آن این است که حساب شما به صورت موفق غیرفعال شده و شما 30 روز فرصد دارید تا اثبات کنید که ربات نیستید. در این حالت زمانی که ارور 30 روزه اینستاگرام را دریافت می‌کنید معمولا یک چک باکس برای این که اثبات کنید ربات نیستید در زیر پیام ارور 30 روزه دیده می‌شود که با زدن آن، مشکل برطرف شده و می‌توانید مجددا از حساب خود استفاده کنید.

ارور 30 روزه اینستاگرام

البته در برخی مواقع هم با مشاهده ارور 30 روزه اینستاگرام به صفحه تشخیص تصویر می‌روید و باید آنجا تصاویر درست را انتخاب کنید، سپس اگر انتخاب‌هایتان درست بود، ظرف 24 ساعت پیج شما باز می‌گردد.

نکته بسیار مهم آن است که اگر با ارور 30 روزه اینستاگرام مواجه شدید و خبری از لینک تشخیص ربات یا تصاویر نبود باید برنامه اینستاگرام را ببندید و پس از روشن کردن VPN یک بار دیگر به اکانت خود مراجعه در این حالت به احتمال فراوان می‌توانید تیک من ربات نیستم یا تصاویر تضخیع ربات را ببینید.

اگر این افتاق نیوفتاد، از روش سوم برای برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام استفاده کنید.

اما اگر حسابتان به دلیل نقض قوانین یا به اشتباه بسته شده باید از سه روشی که در ادامه توضیح دادیم استفاده کنید:

روش اول برگرداندن اکانت دیسیبل شده در اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

پیش از این که مراحل بازگشت اکانت غیرفعال اینستاگرام را توضیح دهیم، بهتر است بدانید انجام این اقدامات به معنای بازگشت صد درصد پیج اینستاگرام‌تان نیست و احتمال غیرفعال ماندن همیشگی آن وجود دارد.

از طرفی تکرار مراحل ذکر شده در ادامه در طی یک دوره می‌تواند درصد احتمال بازگشت پیج را بیشتر کند. همانطور که گفتیم هوش مصنوعی و بات‌های اینستاگرام باعث غیرفعال شدن حساب کاربری می‌شود، بنابراین شما با درخواست باز شدن حسابتان درواقع اعلام می‌کنید تا صفحه‌تان مجددا باز بینی شود، در این حالت اگر در پست‌هایتان، قوانین را زیر پا گذاشته باشید، امکان بازگشت صفحه تقریبا صفر می‌شود.

اما اگر بات‌ها یا هوش مصنوعی اینستاگرام به اشتباه صفحه شما را بسته باشند، امکان بازگشت صفحه وجود دارد. مدت زمان بازگشت حساب کاربری برای بعضی‌ها 3 روز و برای برخی تا 20 روز هم طول می‌کشد. به هر حال برای امتحان شانس بازگرداندن حساب غیرفعال‌تان مراحل زیر را بادقت دنبال کنید.

 1. زمانی که وارد برنامه اینستاگرام شدید و با پیغام your account has been disabled for violating our terms مواجه شدید، به‌جای کلیک بر روی Ok، گزینه Learn more را انتخاب کنید.

ارور 30 روزه اینستاگرام

 1. در صفحه جدید باز شده، گزینه let us know را برگزینید.
 2. در مرحله بعد در قسمت …If you believe your account was disabled by mistake دو گزینه Yes و No قرار گرفته است. در صورتی که اکانت‌تان برای بیزنیس است، گزینه Yes و اگر به‌صورت شخصی است گزینه No را انتخاب کنید.

برگرداندن اکانت اینستاگرام

 1. در ادامه مراحل برگرداندن اکانت اینستاگرام باید اطلاعات خواسته شده را به ترتیب وارد کنید. در کارد اول نام واقعی خود، در کادر دوم نام کاربری حساب، در کادر سوم ایمیل و در بخش انتخاب کشور سکونت، بهتر است United States را انتخاب کنید، اگر اکانت بیزینس دارید Iran را وارد کنید.
 2. در این مرحله اگر از شما خواسته شده تا فایلی را آپلود کنید، آن را نادیده بگیرید.
 3. چند ساعت بعد باید یک ایمیل از اینستاگرام دریافت کنید. در این ایمیل از شما خواسته می‌شود تا بر روی یک برگه کاغذ با دست خط خود یک کد که در ایمیل ذکر شده را با اعداد انگلیسی به همراه نام کاربری و نام خود با خط خوانای انگلیسی و واضح بنویسید. برگه را با دو دست به صورت کامل جلو خود بگیرید تا تمام نوشته‌های آن مشخص باشد. بگویید یک نفر دیگر از شما با فاصله مناسب عکس بگیرد تا صورت و نوشته بر روی کاغذ با به شکل مناسب در عکس بیفتد.عکس باید فرمت JPEG داشته باشد.  ارسال عکس بی‌کیفیت با دوربین ضعیف و واضح نبودن صورت یا متن روی کاغذ، روند کار شما را مختل می‌کند. بعد از انداختن عکس آن را به ایمیل ضمیمه کنید و در جواب ارسال کنید.برگرداندن اکانت اینستاگرام
 4. پس از آن در ایمیلی از شما خواسته می‌شود تا اگر حساب‌تان به‌صورت بیزینسی است، مدارک مربوط به کارتان را در فایلی ارسال کنید.
 5. این مراحل را 2 بار در روز انجام دهید و منتظر پیغام فعال‌سازی مجدد حساب‌ کاربری‌تان از طریق ایمیل بمانید.

در صورت داشتن اکانت بیزینس غیرفعال ، چگونه برای اینستاگرام عکس بفرستیم؟

شرایط داشتن حساب اینشتاگرام شخصی با اکانت بیزینس متفاوت است، حساب شخصی معمولا شامل تصویر شما می‌شود و اینستاگرام با تطابق عکسی که در ایمیل می‌فرستید با عکس‌هایی که در اکانت خود دارید، می‌فهمد که شما صاحب اکانت هستید یا خیر. اما گاهی شما مدیر پیج شخص دیگری هستید، یا در صفحه خود تصویری از خود ندارید یا شاید هم حساب شما مانند اینستاگرام آی‌تی‌رسان از نوع بیزینس است و تنها اطلاعات مربوط به کار در آن پست شده، در این حالت چگونه باید عکس را ارسال کرد؟

اینستاگرام در ایمیلی که برای شما ارسال می‌کند تاکید دارد که حتی اگر تصویری از شما در اکانت اینستاگرام‌تان نباشد، باز هم ارسال عکس به شیوه‌ای که در بخش قبلی توضیح داده شد تنها راه برای بازگشت حساب است. با ارسال عکس شما اینستاگرام را مطمئن می‌سازید که ربات نیستید و یک شخص حقیقی مدیریت پیج را بر عهده دارد، به این ترتیب اعتماد بیشتری به شما خواهد شد. بنابراین در هر شرایط باید عکس خود را با شرایط گفته شده برای اینستاگرام ارسال کنید.

اما شرایط ارسال عکس برای اکانت‌ها بیزینس متفاوت است. اگر حساب شما بیزینس است باید مدرکی که اثبات کند حساب متعلق به شما و بیزینس‌تان است را ارسال کنید. در ابتدا پیش از ارسال ایمیل به خاطر داشته باشید که در مرحله 4 روش قبلی باید کشورتان را Iran وارد کنید. سپس برای ارسال عکس باید مدرکی را در دست داشته باشید که ثابت کند شما صاحب بیزینس حسابتان هستید. این مدرک شامل موارد زیر می‌شود:

 • جواز کسب
 • برگه پرونده مالیاتی
 • فاکتورهای بازرگانی
 • فاکتورهای فروش برای کسب‌و‌کار‌های کوچک
 • اثبات مالکیت دامنه سایت
 • اسناد ثبت سفارش

برای اثبات مالکیت حساب بیزینس خود باید یکی از موارد بالا را داسته باشید، اگر اینطور نیست شرایط بازیابی اکانت بیزینس با تصویر معمولی خودتان بسیار سخت است. اگر چنین مدارکی ندارید، اکانت خود را به بیزینس ارتقا ندهید.

رفع مشکل ارور Confirm your account to request a review در اینستاگرام

برخی از کاربران اعلام کردند که هنگام وارد کردن نامن کاربری با ارور Confirm your account to request a review مواجه می‌شوند. اینستاگرام با ارسال این پیام به کاربران اعلام می‌کند که به اکانت اینستاگرام خود رفته و تایید کنند که این حساب برای آن‌ها است. این پیام در حالی نشان داده می‌شود که اکانت اینستاگرام کاربر غیرفعال شده و امکان ورود به حساب وجود ندارد. بنابراین روند بازیابی اکانت به بن‌بست می‌خورد و دیگر نمی‌توان ادامه مراحل را ادامه داد.

چگونه مشکل خروج ناگهانی از اینستاگرام را حل کنیم؟

پیام Confirm your account to request a review به چه دلیل ارسال می‌شود؟

دلایل مختلفی باعث می‌شود که شما با این پیام مواجه شوید. زمانی که با پیام Confirm your account to request a review مواجه می‌شوید یعنی اینستاگرام به هویت شما شک دارد و فکر می‌کند فرد دیگری قصد ورود به اکانت شما را دارد بنابراین باید خود را به اینستاگرام اثبات کنید. معمولا زمانی که از دو یا چند دستگاه برای ورود به اینستاگرام استفاده می‌کنید این مشکل رخ می‌دهد.

اکانت غیرفعال شده اینستاگرام

برخی نیز اعلام کردند که این مشکل در برخی مناطق جغرافی بیشتر رخ داده و کاربران بیشتری با آن درگیر هستند. البته همانطور که گفتیم این روش یک بن‌بست است زیرا افرادی که حسابشان غیرفعال شده نمی‌توانند وارد اکانت شوند و خود را تایید کنند. انتظار می‌رود اینستاگرام به زودی این مشکل را حل کند.

روش حل  مشکل پیام Confirm your account to request a review چیست؟

هنوز روش حل قطعی برای این مشکل اعلام نشده اما چند روش هست که بسیار از آن‌ها استفاده کردند و جواب گرفتند، به شما نیز پیشنهاد می‌شود که این روش‌ها را طی کنید تا شاید مشکلتان حل شود.

 • تمام کوکی‌های گوشی خود را پاک کنید و مجددا تلاش کنید
 • از vpn استفاده کنید و منطقه جغرافیایی خود را تغییر دهید
 • گوشی خود را ریست فکتوری کنید، البته یادتان نرود از اطلاعاتتان بک‌آپ داشته باشید

در صورت نیاز به مشاوره رایگان برای بازگرداندن پیج می‌توانید پیج ما را در اینستاگرام (itresancom@) فالو کرده و به ما دایرکت بدهید.

روش دوم برگرداندن اکانت غیرفعال اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

روش دوم در واقع خلاصه‌ای از روش اول است، اینستاگرام به تازگی صفحه‌ای را ایجاد کرده که هر کدام از کاربران این شبکه اجتماعی که به هر دلیلی با پیام “your account has been disabled for violating our terms” مواجه می‌شوند بتوانند از این صفحه، مشکلات اکانت خود را پیگیری کنند. این صفحه برای برگرداندن اکانت دیسیبل در اینستاگرام کاربرد دارد و باید اطلاعاتی از حساب خود را در آن پر کنید. اطلاعات این صفحه تقریبا با موارد گفته شده در روش اول برابر است.

 1. شما با ورود به این لینک به صفحه اختصاصی این شبکه اجتماعی برای کمک به افرادی که اکانت اینستاگرام آن‌ها غیرفعال شده است، وارد می‌شوید.
 2. در این صفحه باید همانند روش اول مشخصات صفحه را پر کنید.اکانت غیرفعال اینستاگرام ارور 30 روزه اینستاگرام
 3. با پر کردن این صفحه درخواست شما ثبت می‌شود و اینستاگرام به زودی ایمیلی برای شما ارسال خواهد کرد.
 4. محتوای ایمیل اینستاگرام بسته به شرایط صفحه اینستاگرام شما ممکن است متفاوت باشد. اما به هر شکل ایمیلی که برای اکثر افراد ارسال می‌شود شامل یک کد است، همانند مرحله پنج روش قبلی باید آن کد، نام خود و یوزرنیم حساب کاربری را در یک کاغذ نوشته و از خود عکس بگیرید.
 5. در ادامه باید از مانند مرحله 6 روش اول، از خود عکس بگیرید و آن را برای ایمیلی که از اینستاگرام به دستتان رسیده، ریپلای کنید و منتظر جواب باشید. اگر روش اول جواب نداد، این روش به احتمال بسیار زیاد موجب رفع مشکل حساب کاربری شما خواهد شد.

روش سوم برگرداندن اکانت دیسیبل در اینستاگرام به دلیل نقض قوانین

روش سوم برگرداندن اکانت دیسیبل اینستاگرام نیز به دور روش اول شباهت بسیاری دارد اما شما در این روش باید یک صفحه دیگر را پر کنید تا به هدف خود برسید. بنابر دلایلی اینستاگرام دو صفحه برای بازگرداندن اکانت‌های غیرفعال شده دارد. این صفحه محتوایی مانند صفحه‌ای که در روش دوم اعلام کردیم دارد تنها چند مورد آن متفاوت است.

 1. شما در این صفحه باید در کادر اول نام خود را وارد کنید.
 2. در کادر دوم ایمیل مربوط به حساب خود را وارد کنید.
 3. در کادر سوم یوزرنیم حساب اینستاگرام خود و در کارد چهارم شماره موبایل متصل به اکانت اینستاگرام را وارد کنید. (اگر موقع ثبت‌نام شماره موبایل خود را وارد نکرده‌اید کادر چهارم را خالی بگذارید)ارور 30 روزه اینستاگرام اکانت غیرفعال اینستاگرام
 4. در کادر نهایی باید توضیح دهید که اکانت اینستاگرام شما غیر فعال شده، شما به دنبال برگرداندن اکانت اینستاگرام هستید و به کمک نیاز دارید.
 5. بعد از این اتفاق مجددا باید منتظر ایمیل از طرف فیسبوک باشید تا کدی را براش شما ارسال کند و شما یک عکس از خود با یک برگه کاغد شامل آن کد، نام خود و یوزرنیم حساب کاربری گرفته و در جواب آن ایمیل ارسال کنید.

دانستن موارد زیر شاید به دردتان بخورد:

 • شما می‌تواید از این لینک با فیس‌بوک ارتباط برقرار کنید و مشکل‌تان را بگویید. ارتباط از طریق فیس‌بوک می‌تواند موثرتر از ارتباط توسط خود اینستاگرام باشد.
 • در صورتی که جوابی از اینستاگرام دریافت نکردید، چندین بار با فاصله به support@instagram.com ایمیل بفرستید و مشکل‌تان را با ذکر این‌که بی‌دلیل اکانت‌تان بسته شده است، بیان کنید.
 • اگر 2 تا 3 هفته با این فرآیند‌ها نتوانستید حساب‌تان را بازگردانید، به فکر یک اکانت جدید باشید!

نظر شما درباره این مقاله چیست؟ اگر اکانت دیسیبل اینستاگرام خود را مجددا فعال کرده‌اید، تجربه خود را از طریق بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید گوشی پیج ما را در اینستاگرام (itresancom@) فالو کنید.

1,838 در مورد “آموزش برگرداندن اکانت غیرفعال شده در اینستاگرام”

 1. سلام وقت بخیر
  برام ارور اومده که شما از صفحه بیرون انداخته شده اید شاید صاحب صفحه رمز رو عوض کرده …یه دکمه اوکی داره پایینش
  الان تکلیف من چیه بنظرتون
  حتما باید برم بیرون دوباره برگردم یا میتونم همینو حلش کنم؟
  ممنون🌱🌱

 2. سلام،پیج من بیشتر از ده بار پرید و دوباره با احراز هویت برگشت ،اما اینبار دیگه ازم سلفی نخواست و فقط کد پیامکی فرستاد و الان 10 روزه که تو صفحه (درحال بررسی اطلاعاتتان هستیم) مونده و هنوز جوابی نیومده،در ضمن آهنگی که من استفاده کردم رو از صداگذاری داخل برنامه اینستاگرام سرچ کردم و گذاشتم،اما پیام اومد به علت قانون اخیر این آهنگ از پست حذف شده و پیجمم بسته شد،ممنون میشم راهنماییم کنید.

 3. سلام عرض ادب
  15 مهر در حال تماشای فیلم بودم که دو بار فیلم پخش شد و برای سومین بار که پخش شد به یکباره صحفه سفید شد با یه رفرش زدن یه صحفه اومد گفت 180 روز وقت دارید به ما ثابت کنید ربات نیستید و ….
  بعد ازم ایمیل خواست و ایمیل رو وارد کردم و یه کد برام اومد سپس پیامک برای خط اومد و سپس ازم یه کارت شناسایی خواست و من گواهی نامه رو آپلود کردم و یه صحفه اومد بالا گفت که تا 24 ساعت به درخواست شما رسیدگی می کنیم. بعد 5 دقیقه رفت رو یه صحفه که نوشته حساب شما رو غیرفعال کردیم و دلیلش اینه که از انجمن پیروی نکردی و ….
  بعد الان من یوزر و پسورد رو می زنم میره داخل پیج و همون صحفه رو نشون میده ولی اگر با یه مرورگر دیگه برم تو میگه با یه مرورگر دیگه وارد شدید و برای خطم پیامک تایید می فرسته
  من دو سئوال دارم:
  1-این مورد تایید هویت است و یا دیسیبل شدن ؟ چون این دو با هم فرق دارند و تایید هویت دیسیبل شدن موقت است و دیسیبل عادی فرق داره
  2- من پرسیدم در انجمن های خارجی می گفت درخواست شما میره دست تیم بازبینی ایرانی و اونا کارت شناسایی شما رو می خونند و تایید می کنند و سرشون اونا بسیار شلوغه! آیا این درسته

  امیدی به برگشت پیج بعد از 23 روز وجود داره؟ بیشترین زمان برای بازگشت پیج چند ماه و یا چند هفته است؟
  با تشکر از سایت خوب شما

  1. سعید صانعی

   سلام، حساب شما دیسیبل شده، طبق پیام آخری که دریافت کردید بعید میدونم حساب برگرده، حالا نمیدونم دلیلش چیه ولی هر رفتاری که شبیه به ربات‌ها باشه و اینستاگرام رو مشکوک کنه میتونه باعث این اتفاق بشه، یکیش استفاده از vpnهایی هست که مدام لوکیشن عوض میکنند و شما هر بار با یک لوکیشین به حسابتون وصل میشید، یکی دیگه فالو یا آنفالو مداوم و پشت سر هم هست و رفتارهای این شکلی

   1. سلام دوباره: در صورت دسیبل دائم حساب آیا با زدن یوزر و پسور می توان وارد آن شد؟آیا فورا به درخواست دسیبل رسیدگی می شود و یا توسط کاربر انسانی به آن رسیدگی می شود؟
    چون من الان با زدن یوزر و پسور وارد می شوم و اگر با یه مروزگر دیگه وارد بشم بهم هشدار می دهد که یکی وارد پیج شده . اگر دائم بسته بشه که لزومی نداره هشدار بده

    1. سعید صانعی

     سلام
     1- خیر
     2- رسیدگی اولیه توسط هوش مصنوعی و مواردی که تاید میشه توسط انسان
     30- شاید حساب شما بن کامل نشده، الان وضعیت اکانت شما چیه؟ بقیه اکانت شما رو سرچ میکنن چی میبینن؟

    2. سلام دوباره. امیدوارم حال شما خوب باشه و پایدار باشید
     پیج من همان طور در دو تیکیت قبلی عرض کردم به یکباره از پیج پرید بیرون و تایید هویت رو کامل انجام دادم از پیامک و ایمیل و کارت شناسایی و سپس بهم گفت که اطلاعات شما بصورت موفق ارسال شد و 24 ساعت جواب میدیم و سپس اومد روی صحفه متداول دیسیبل پیج که بالاش نوشته حساب شما را غیر فعال کردیم ….دلیل این بود….این به چه معناست و ….
     حالا وقتی با گوشی یوزر و پسور رو می زنم صحفه رو نشون میده با تعداد فالور هام که چندتا بودن و تعداد پست ها رو هم نشون می ده
     در کامپیوتر یوزر و پسور رو می زنم میره داخل پیج و اونجا صحفه متداول دیسیبل رو نشون میده
     از ثانیه اول تا الان که 25 روز گذشته همینه روش
     اما وقتی با یه مرورگر ناشناس و یا برنامه ناشناس وارد میشم بهم پیامک میفرسته که کسی وارد پیج شما شده است و یا حتی وقتی خروج بزنم از پیج و دوباره وارد بشم می نویسه به ما ثابت کن ربات نیستی و سپس تیک من ربات نیستم رو میاره و بعد میره روی پیام همیشگی غیر فعال شدن

     در گوشی کاربر نمایش میده بالا
     یه سئوال آخر : من اگر پیجم دیسیبل بشه برای همیشه مگر نباید وارد پیج نشه و با زدن یوزر و پسورز وارد نشه؟ پس چرا من می تونم وارد بشم

     آیا در این حالت به صبر کردن امیدی هست؟

    3. سعید صانعی

     سلام، اینجوری که مشخص هست، اکانت شما حذف نشده ولی از دسترس خارج شده، شما میتونید وارد اکانت بشید ولی نمیتونید کاری انجام بدید، برای همین خیلی فرقی به حال شما نداره
     معمولا وقتی اکانت دیسیب میشه، ورود به اون هم غیرممکنه ولی در مورد شما جالبه که میتونید وارد بشید
     با این وجود چیزی که مشخصه اینه که حساب شما بسته شده و فکر نکنم امکان بازگشت اون وجود داشته باشه

 4. سلام وقتتون بخیر پیج من تقریبا چهار بار دیسبل شد اونبار خود با ارسال فرم به اینستا برش‌گردوندم ولی الان فرم پر می کنم می فرسم می نویسه درخواست شما پردازش نشد بعدا امتحان کنید جریانش چیه به نظرتون

   1. سلام وقت بخیر ،چرا نمیتونم کسی رو فالو کنم؟هروقت رو کلمه فالوو زدم ، پیام میاد برای حفظ انجمنمان فعالیت خاصی رامحدود میکنیم اگر فکر میکنید اشتباه کردیم به ماداطلاع بدهید..الان بیشتر از دوهفته اس که محدود شدم ، و حتی نمیتونم کلیپ استوری کنم فقط عکس استوری میشه،لطفا راهنمایی کنید

 5. سلام خسته نباشید من اکانتم دیسیبل شده بهم فرصت 180 روزه داده برای پیگیری بعد من از روش خودش میرم نام اصلی و میزنم نام اکانت رو میزنم نام ایمیل رو هم همینطور و شماره تماس و به انگلیسی هم ازشون عذرخواهی میکنم و میگم نیاز به کمک دارم برای بازگردانی submit رو میزنم برام کپچا میاره که ربات نباشم همه چی تا اینجا اوگیه ولی وقتی در اخر میخوام درخوالستم و سند بزنم این خطا رو میده:we could not process your request .please try again later و نمیتونم درخواست تجدید نطر بزنم از چی هست این ارور

  1. سعید صانعی

   سلام، چنین پیامی معمولا دو دلیل داره، یک نت شما ممکنه مشکل داره، به ویژه شاید vpnتون مورد داشته باشه، دوم این که از سمت خود مبدا هست و شما نمیتونید کاری کنید
   یک زمان دیگه تست کنید، احتمالا درست میشه
   اگر نشد با یک سیستم یا تلفن همراه دیگه تست کنید

 6. سلام برای منم بخاطر کامنت دیسیبل شد و ۱۸۰روز وقت داد و من عکس سلفی گرفتم و کارهای دیگه رو هم انجام دادم که نوشت ما تا ۳الی۴ روز درخواست شماره پیگیری می‌کنیم و اونجام نوشت درخواست شما با موفقیت برای تیم ما ارسال شد
  یعنی امیدی هست پیجم برگرده؟

 7. سلام واسه من زده بود ۱۸۰روز و یک دفعه غیر فعال شد یعنی امکانش هست بعد ۱۸۰روز دوباره دسترسی داشته باشم؟

 8. برای من دیسیبل شد و گفت که پیجت برای همیشه حذف شده. اون روش ها رو هم انجام دادم و همینو میگه. بخاطر نقض قوانین.
  اما من فعالیتم خیلی کم بود و هیچ کار خلاف قوانین انجام ندادم و بی دلیل پیجمو بست😑
  پیجم خیلی قدیمی بود نمیشه کاری کرد برگرده؟

 9. سلام وقت بخیر پیج من برای استفاده از vpn دیسیبل شده و الان بیش از یک ماهه که جوابی ندادن
  حتی اگر پیج بخواد به طور کامل بسته بشه اینستاگرام باید جواب بده که پیج رو میبنده درسته؟ چون هیچ جوابی به من نداده و من هرکار میکنم که فرم مجدد پر کنم میگه با اینستاگرام تایید کنید که این شما هستید در حالی که من اصلا نمیتونم وارد پیج بشم

  1. سعید صانعی

   سلام، برای بسته شدن حتما پیامی ارسال نمیشه، پیج رو میبندن شما میرید میبنید بسته شده و تمام
   این که یک ماه گذشته و جوابی نگرفتید یعنی بهتره بیخیالش بشید

 10. سلام وقتتون من بخیر من بعد از اینکه چندتا اپ گزارش اینستاگرام(برای دیدن آنفالوها)ریختم و وارد شدم، اکانتم suspended شد و نوشت 180روز برای اعتراض وقت دارم وگرنه برای همیشه پاک میشه. من مراحلی رو که خواسته بود انجام دادم و سلفی با کدی که روی کاغذ نوشتم و جوری که صورت و دستم معلوم بشه براشون فرستادم البته چون نوشته بود سلفی بگیرید فقط یکی از دست هام معلوم شد الان واسم این پیام میاد:
  We’ll notify you when the review is finished. If we can
  confirm your info, you’ll be able to use Instagram
  again. If we can’t, your account will be permanently
  disabled.
  میخواستم ببینم چقدر طول میکشه تا اینستاگرام اکانتم رو بررسی کنه ‌و جواب بده؟ معمولا اینجور وقت ها اکانت مجدد قابل استفاده هست یا کلا پاک میشه؟ و اگر دائمی پاک بشه راهی هست که بشه برش گردوند؟ الان حدود 12 ساعت گذشته ولی هنوز جوابی نیومده من دوبار هم تو سایت بهشون پیام دادم اما جوابی دریافت نکردم ممنون میشم راهنمایی کنید.🙏🏻🌹

  1. سعید صانعی

   سلام، در مورد زمان هیچ چیز دقیقی نمیشه گفت، ممکنه دو ساعت طول بکشه ممکنه چند روز، ولی اگر یک هفته طول کشید، یک بار دیگه اطلاعات خودتون رو ارسال کنید
   اگر پیچ بسته بشه، دیگه راهی برای باز کردنش نیست، مورد هم زیاد بوده که کاربران اطلاعات رو فرستادن و پیج برگشته، درواقع برگشت پیج بیشتر به این بستگی داره که علت دیسیبل شدن از ابتدا چی بوده، اگر شما تعداد زیادی محتوا رو بدون رعایت کپی‌رات منتشر کردید یا به طور متعدد از بات‌های مختلف استفاده کردید احتمالا پیج دیگه برنمیگرده

 11. سلام
  من عکس فرستادم راه حل هاتونم انجام دادم ولی اینستا تایید نکرد
  ونوشت ما بررسی کردیم و تصمیم گرفتیم برای همیشه غیرفعال باشه
  باید چیکار کنم؟ لطفا کمک کنید

 12. سلام وقت بخیر من عکس سلفی گرفتم فرستادم ولی اینستا تایید نکرد و برای همیشه پیجو بسته راه حلی هست بتونم برگردونم پیج رو یانه ؟

 13. سلام پیج من بار اول دیسیبل شد برای نقض قوانین ارور سی روزه داد بک دادم الان باز دیسیبل شده ۱۸۰روز فرصت داده بهم جریانش چیه ؟ البته کیدونم دسیبل شدنم برای وی پی ان بود اما چرا ۱۸۰ روز فرصت داده

  1. سعید صانعی

   سلام، اگر به شما ارور نقض قوانین رو داده، احتمالا به خاطر vpn دیسیبل نشدید، احتمالا قانونی کپی رایت رو رعایت نمیکنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH