شاتل موبایل؛ آیا این اپراتور هیچ شانسی برای موفقیت دارد؟

این روزها که تب استفاده از اینترنت همراه به شدت بالا گرفته است، تمرکز اپراتورهای موبایل بیش از هرچیزی بر روی این بخش از بازار قرار دارد تا بتوانند سهمی از این عطش روزافزون را برای خودشان کسب کنند.

یکی از دستاوردهای مهم دولت دهم را بایستی باز گذاشتن دست اپراتورها در ایجاد فضایی رقابتی دانست که سبب شد تا پس از یک دوره انحصار غیر منطقی برای رایتل؛ دو اپراتور همراه اول و ایرانسل شبکه‌های پر سرعت خود بر بستر 3G و 4G را راه اندازی کرده و با تلاشی مثال زدنی، کاربران را از این خدمات بهره‌مند سازند.

حال به‌نظر می‌رسد که با توجه به اشباع شدن بازار از وجود سیم‌کارت و عدم توجیه اقتصادی برای ورود یک بازیگر جدید، حال اپراتورهای مجازی قد علم کرده‌اند و با استفاده و به نوعی اجاره امکانات سایر اپراتورها، می‌خواهند که جای پایی هرچند کوچک در این بازار بزرگ و پرسود برای خودشان باز کنند.

یکی از این اپراتورهای مجازی، شاتل موبایل نام دارد که به واسطه حضور گسترده و طولانی مدت شرکت شاتل در بخش عرضه اینترنت ADSL در کشور، شهرت خوبی در بین کاربران برای خودش دست و پا کرده است. چندی پیش این شرکت به‌صورت رسمی از سیم‌کارت‌های خودش رونمایی کرد و وعده راه‌اندازی اینترنت بی‌سیم TD-LTE در آینده نزدیک را هم داد. در این سمینار، مدیران این شرکت بیش از هرچیزی به دادن شعار پرداختند و با گفتن واژه‌هایی چون آسان‌تر و لذت بخش‌تر کردن زندگی مشتریان، وارد مبحثی شدند که پیش از این اپراتور بزرگ‌تری چون رایتل نیز به آن ورود کرده و با آن همه امکانات و حتی انحصار، در حال حاضر سهم مارکت بسیار کمی (پایین‌تر از 3 درصد) از این بازار را برای خودش به‌دست آورده و البته هیچ چشم انداز روشنی نیز در سیاست‌های آینده آن دیده نمی‌شود.

شاتل به صراحت اعلام کرده که فعالیتش در شبکه‌های 3G به بالاست و سیم‌کارت‌هایش در شبکه 2G کار نمی‌کند و همین امر یک محدودیت نیز برای کاربران این اپراتور مجازی در همین ابتدا به‌وجود می‌آورد که در صورت استفاده از گوشی قدیمی‌تر یا قرار گرفتن در مناطقی که سیگنال شبکه‌های نسل جدیدتر ضعیف‌تر است یا هنوز وجود ندارد، قاعدتا خدمات این شرکت برای آن‌ها فعال نخواهد بود.

ضمن اینکه مبحثی چون سرعت اینترنت، بسته به مکان، تعداد کاربران موجود در شبکه و… نوسانات زیادی دارد و نمی‌توان در حال حاضر مقایسه دقیقی در این ارتباط انجام داد، اما در شرایطی که اکثر اپراتورها در بسیاری از مناطق به سرعت‌های دانلود بالاتر از 10مگابیت در ثانیه به‌راحتی دست یافته‌اند، برای یک کاربر شاید تفاوت چندانی نکند که این سرعت حتی به 100 مگابیت برسد، چرا که حجم اینترنت مصرفی، اولویت بیشتری نسبت به سرعت‌های خیلی بالا پیدا می‌کند.

حال بایستی این سوال را پرسید که چرا یک کاربر این نیاز را در خودش می‌بیند که به سمت شاتل موبایل بیاید؟ آیا صرف بیان چند شعار و یا حتی ارایه برخی بسته‌های مثلا متفاوت، می‌تواند وی را قانع کند که یک سیم‌کارت جدید گرفته و خودش را با مسایل اپراتوری جدید و کوچک درگیر کند که حداقل بر روی کاغذ، هیچ حرف تازه‌ای برای گفتن ندارد!

پیش شماره 0998 را چه کسی دوست دارد؟

نقطه اصلی در تمایز بین اپراتورها، همین پیش‌شماره‌های موبایل است، جایی که همراه اول 091 و حتی 0990 را دارد، ایرانسل از 093 و 090 استفاده می‌کند و رایتل به سراغ 092 رفته است. جالب است که هنوز برخی از کاربران بر فرض وقتی که با پیش شماره 0902 یا 0901 روبه‌رو می‌شوند، تردید دارند که این پیش شماره برای کدام اپراتور است و حال استفاده از 0998 آن هم در شرایطی که طبق آمار، تعداد شماره‌های فروخته شده حتی از جمعیت کشور نیز پیشی گرفته، چه نقطه روشنی را برای این اپراتور در پی دارد؟

جالب است که شاتل موبایل تلاش کرده تا با اعلام فروش پیش شماره 0998 با کد 1 که قاعدتا محبوب‌ترین عدد برای پیش شماره‌های موبایل است، افراد را به خرید سریع‌تر تشویق کند، اما غافل از اینکه اپراتوری چون ایرانسل، پس از ارایه آی‌سیم با کد بسیار خوب 0902، توفیق چندانی در فروش آن‌ها به‌دست نیاورد و حال چرا بایستی یک کاربر صرف داشتن کد 1 پس از سه رقم 998، جذب پیش شماره شاتل موبایل شود؟

این پیش شماره زمانی شکل بدتری به‌خودش می‌گیرد که کد ایران نیز در جلویش قرار بگیرد که به نوعی شما را دچار سرگیجه می‌کند! چرا که استفاده از 0098 در جلوی 998 سبب می‌شود تا این کد به‌جای جذابیت، نقش یک پازل را برای کاربر خودش پیدا کرده و چه بسا باعث اشتباه در شماره‌گیری این همه عدد تکراری و مشابه بشود.

در هر صورت، زمانی که پیش‌شماره‌های 0902 و 0901 هم با استقبال چندانی از سوی کاربران روبه‌رو نمی‌شوند، موفقیت یک اپراتور به واسطه 0998 نه تنها امری غیرمحتمل به‌نظر می‌رسد، بلکه یک مانع برای علاقه کاربران جهت تمایل به این اپراتور مجازی تلقی خواهد شد.

مکالمه‌ای که رقابتی نیست!

اگر فردی بخواهد خودش را قانع به استفاده از سیم‌کارت شاتل موبایل کند، به طور قطع بایستی به‌واسطه ابزارهایی چون بهای پایین‌تر مکالمه و پیامک به‌سمت آن بیاید، اما زهی خیال باطل چرا که شاتل موبایل تمهیدات جذابی را در این بخش نسنجیده و حتی در مواجه با اپراتورهای بزرگ بازار، یک قدم عقب‌تر قرار می‌گیرد.

البته مدیرعامل این شرکت که پیش از این سابقه حضور در ایرانسل به عنوان مدیر روابط عمومی را دارد، اذعان می‌کند که شاتل موبایل ارزان‌ترین تعرفه پیش پرداخت (اعتباری) را بین اپراتورها دارد، جایی که برای این نوع از سیم‌کارت، ارتباط درون شبکه‌ای 555 ریال و برای برون شبکه‌ای 888 ریال محاسبه می‌شود؛ پیامک فارسی 111 ریال و پیامک انگلیسی نیز 222 ریال است.

اما در این بخش بایستی به دو نکته مهم توجه کرد، اول آنکه نرخ مکالمه درون شبکه‌ای شاتل با توجه به کاربران بسیار محدود، شاید حتی به 3 تا 5 درصد هم نرسد و بیشترین میزان تماس با همان نرخ 888 ریال خواهد بود، جایی که رایتل 852 ریال از مشترک اعتباری خودش گرفته و بدین سبب برخلاف نظر مدیرعامل شاتل، بهای پایین‌تری دارد. جالب است بدانید که همراه اول در یک مدل از سیم‌کارت اعتباری خودش با نام دانشجو، عدد 549 ریال را برای مکالمه داخلی می‌گیرد که این رقم باز از مکالمه داخلی شاتل کم‌تر است و بنابراین اگر فردی صرفا به‌دنبال بهای کم‌تر در مکالمه باشد، شاتل موبایل پیشنهاد ویژه‌ای برای او ندارد.

در بخشی چون پیامک هم رایتل 99 ریال برای SMS فارسی دریافت می‌کند و همراه اول برای سیم کارت دانشجوی خودش، تنها 87 ریال گرفته و در پیامک انگلیسی 216 ریال از کاربر مطالبه می‌کند که هر دو از شاتل باز ارزان‌تر است. در این بخش سیم کارت اعتباری ایرانسل هم عدد 20.9 ریال برای پیامک انگلیسی طلب می‌کند تا ثابت شود شاتل موبایل چندان هم مقرون به‌صرفه عمل نمی‌کند.

البته اگر وارد بخش دوم یعنی سیم‌کارت دایمی یا به قول شاتل، پس پرداخت شویم (البته این دو مدل کمی با همدیگر تفاوت دارند)، این اپراتور جوان و مجازی قافیه را به طور کامل در بخش مکالمه به رقبای خودش واگذار می‌کند و هیچ توجیهی برای خریداری توسط کاربر خودش باقی نمی‌گذارد؛ چرا که اگر در تعرفه‌های قبلی، اختلاف به چند ریال محدود می‌شد این بار تفاوت‌ها بسیار بیشتر نمایان می‌شود.

شاتل در طرح پس پرداخت برای مکالمه درون شبکه‌ای خودش 499 ریال و برای صحبت برون شبکه 570 ریال از کاربر طلب می‌کند، در صورتی‌که این ارقام برای سیم‌کارت‌های آی‌سیم ایرانسل، 333 ریال برای هر دو مدل درون و برون شبکه بوده و رایتل این رقم را 299 ریال در نظر گرفته است تا شاتل در این بخش یک اپراتور از پیش بازنده باشد.

بسته‌های اینترنتی که جذاب نیست!

شاید خود مدیران شاتل موبایل هم نیک بدانند که امکان خریداری سیم‌کارتی با پیش شماره 0998 با تعرفه‌های مکالمه نه چندان جالب و فعالیت در یک شبکه موبایل جدید با پوشش کم‌تر نسبت به سایرین، آپشن جذابی برای کاربر نیست و برای همین بایستی بیشتر از هرچیزی بر روی اینترنت و ارایه بسته‌های جذاب مانور بدهند، جایی که شاید یک کاربر پرمصرف به‌خاطر صرفه‌جویی در هزینه‌ها و استفاده از اینترنت پرسرعت این اپراتور، روی خوشی به آن نشان دهد.

ابتدا اگر نگاهی به تنوع و تعداد بسته‌ها بیاندازیم، متوجه می‌شویم که شاتل موبایل با ارایه 18 بسته در مقابل 46 طرح رایتل، 42 بسته همراه اول و 96 طرح ایرانسل کم‌ترین تنوع با اختلاف زیاد را نسبت به آن‌ها دارد.

در گام بعدی به مهم‌ترین عامل و شاید هم امید شاتل می‌رسیم که همان قیمت است تا بلکه کاربر تمام موارد قبلی را نادیده گرفته و به علت بهای پایین‌تر اینترنت در شاتل، اقدام به خریداری سیم‌کارت آن‌ها کند. چون ما کاربر هدف را افراد پرمصرف می‌دانیم، پس به سراغ بسته‌های پرحجم‌تر می‌رویم که بتوان راحت‌تر مقایسه را انجام داد. در گام نخست به سراغ بسته 4.5 گیگابایتی یک ماهه شاتل می‌آییم، جایی که این شرکت 19000 تومان را از کاربر طلب می‌کند. رایتل برای حجم 4.5 گیگابایت، مبلغ 17000 تومان از کاربر خودش می‌گیرد. ایرانسل چنین بسته‌ای ندارد و برای 5 گیگابایت مبلغ 20000 هزار تومان گرفته (مشترکین اعتباری) و همراه اول برای 5 گیگابایت رقم 15000 تومان در ماه را تعیین کرده است. با یک حساب سرانگشتی و نگاه به جدول زیر، متوجه می‌شویم که شاتل موبایل گران‌ترین اینترنت را به شما می‌دهد!

برای بسته دوم، به سراغ طرح 17 گیگابایتی 3 ماهه این شرکت می‌آییم که این بار 57000 تومان قیمت دارد. رایتل تنها یک بسته 3 ماهه 15 گیگابایتی دارد که برای آن 48500 تومان می‌گیرد، ایرانسل برای 18 گیگابایت عدد 47000 تومان را پیش روی شما قرار می‌دهد و همراه اول بسته 16 گیگابایتی خودش را 44000 تومان می‌فروشد. در این بخش نیز شاتل با اقتدار در انتها قرار می‌گیرد!

آخرین بسته را هم به پرحجم‌ترین طرح شاتل اختصاص می‌دهیم که برای 110 گیگابایت اینترنت در 6 ماه، مبلغ 220000 تومان را از کاربر دریافت می‌کند (بسته سالیانه ندارد!). در مقایسه، رایتل بیشترین حجمی که در طرح 6 ماهه ارایه می‌کند، یک بسته 35 گیگابایت با بهای 110000 هزار تومان است که رقم بالایی محسوب می‌شود! اما ایرانسل 120 گیگابایت را به صورت یک‌ساله با بهای 195000 تومان می‌فروشد و همراه اول برای 120 گیگابایت، مبلغ 199000 تومان آن هم برای یک سال از کاربر می‌گیرد.

با یک محاسبه خیلی ساده متوجه می‌شویم که در بخش مهمی چون اینترنت، شاتل از هر سه اپراتور اصلی کشور بهای بیشتری دارد (به‌جز رایتل در طرح آخر) و مشخص نیست قیمت گذاری آن، در شرایطی که این شرکت نیاز مبرمی به برندسازی و جذب کاربر به‌واسطه طرح‌های مناسب‌تر دارد، چه توجیهی می‌تواند داشته باشد. آیا شما حاضر هستید، پول بیشتری برای اینترنت بدهید و وارد شبکه اپراتوری شوید که پیش از این هیچ تجربه‌ای از کارکرد آن نداشته‌اید؟

آیا شما از شاتل موبایل استفاده می‌کنید؟

شاتل موبایل در پاسخ به این سوال در سایت خودش می‌گوید: «افرادی که شاتل موبایل را انتخاب می‌کنند، متمایز و متفاوت هستند. این افراد اپراتوری را به عنوان سرویس‌دهنده خدمات ارتباطی خود انتخاب کرده‌اند که برای آن‌ها تجربه‌ای فراتر از یک اپراتور مخابراتی را به ارمغان می‌آورد. شما با شاتل موبایل متفاوت هستید.»

من هم با گفته‌های شاتل موافقم، چرا که اگر شخصی حاضر شود برای یک سیم‌کارت با پیش شماره عجیب 0998 پول بدهد، تعرفه مکالمه‌ای داشته باشد که از سایر اپراتورها ارزان‌تر نیست، پوشش شبکه کم‌تری را تجربه کند و بسته‌های اینترنتی خودش را هم گران‌تر بخرد، بدون شک فردی متفاوت از سایرین است!

25 در مورد “شاتل موبایل؛ آیا این اپراتور هیچ شانسی برای موفقیت دارد؟”

 1. من مدتیه که مشتری شاتل موبایل هستم و نسبت به کیفیت اینترنت و آنتن دهیش فوق العاده راضیم. البته بدون اشکال هم نیست. مثلا یه مدتی بدون دلیل آنتن از 4g به H+ تغییر می‌کرد که گفتن شبکه را دستی انتخاب کنید و از این داستانها. ولی اون مشکل هم ظاهرا حل شده. من بخاطر مصرف زیاد اینترنت کیفیت شاتل موبایل را از هر لحاظ تایید می‌کنم. در شهر ما بهترین آنتن دهی را همراه اول داره در شبکه 4g بعد با فاصله زیاد ایرانسل 4g و بعد رایتل 3g. خوشبختانه شاتل موبایل اینجا از آنتهای همراه اول استفاده می‌کنه و اینترنت هم که از شبکه اختصاصی خودش میاد و سرعت بالایی داره. عیب دیگر شاتل موبایل نداشتن بسته های ارزان قیمت شبانه یا صبحانه ست که بعضیها بخاطر صرفه جویی در هزینه خیلی طرفدارش هستند البته این مورد برای من مهم نیست. اشتراک رایگان نماوا هم بدرد نمی‌خوره و استفاده نمی‌کنم چون در عوض هزینه اینترنت را تمام بها حساب می‌کنند.

  1
  3
 2. من برای خرید شاتل موبایل میخواستم اقدام کنم، ولی مقاله شما رو خوندم و مقایسه با اپراتورهای دیگه رو دیدم و منصرف شدم. ولی از انجایی که در زمینه اینترنت ثابت ADSL شاتل واقعا حرف برای گفتن داره، و خوب داره کارمیکنه و خیلی به مشترکین امتیازات بالا و هدایا باارزش میده، ازشما این تقاضا رودارم که این مقاله تخریب کننده رو با تغییر سیاست های شاتل موبایل درآینده، شماهم تغییر بدید.
  .
  .
  .
  نقدکردن اگر درجاده انصاف باشه نقدخوبی میشه ولی اگر بی انصافی همراهش باشه خوب نیست. این یعنی شاید چندروزدیگه یا یکماه دیگه اصلا یکسال دیگه شاتل موبایل خیلی تغییرات در روندکاریش بده و مقایسه اون با اپراتورهای دیگه کفه ترازو رو به نفع شاتل موبایل سنگین کنه. آیاشماهم نقدتون رو تغییرمیدین>؟ میاین بنویسین هم اکنون شاتل با بسته های جدیدش واقعا مشتری مداری میکنه و ازمشترکین خودش شدیدا حمایت میکنه؟
  اگر ضعیفتر شد بنویسین ضعیف و کم کارایی شده، و اگر تغییرات مفید دادشماهم بیایین این رواعلام کنین تامدیون شاتل نشوید.
  ما رو که فعلا منصرف فرمودید،
  باارزوی موفقیت

  2
  9
 3. درود
  شاتل موبایل علی رغم تبلیغات که سیمکارتی هوشمند هست هیچ تغیر تغیری رو مشاهده نکردم متلا در ابسرد دماوند که همراه اول و ایرانسل فورجی هستند شاتل ورایتل فقط اچ متبت هست این نشون میده از انتن های رایتل استفاده میکنه وهوشمند بودنش شعاری بیش نیست

  2
  2
 4. به عنوان کسی که از هر سه تا اپراتور اصلی استفاده کرده برای مدت نسبتا طولانی میتونم بگم بدون شک بهترین کیفیت در مرکز و غرب تهران رو ایرانسل داره با اختلاف خیلی زیاد. و همینطور بدون شک میتونم بگم کم‌فروش‌ترین اپراتور هم ایرانسله با اختلاف زیاد. در حدی که آخرین بار ۱۰ گیگ حجم ماهانه رو بعد از ۲ گیگ مصرف و بدون پیامک هشدار ۸۰درصد حجم، یهو تموم شده نشون داد واسه من. اینم بگم که من داده‌های ارسالی و دریافتیم رو مانیتور میکنم به خاطر کارم و رو هوا حرف نمیزنم.
  در حال حاضر از اینترنت همراه‌اول استفاده میکنم و کیفیت خیلی خوبی نداره، اما نسبتا صادقانه‌تر محاسبه میکنه حجم رو که برای من به شخصه خیلی مهمه.
  رایتل(و احتمالا شاتل) هم آنتن‌دهی ضعیفی دارند در مناطقی که من تست کردم البته استثناء هم داره. اما میتونم بگم صادق‌ترین شبکه همین رایتله تو حساب کتابش. برای همین امیدوارم شاتل و رایتل و … موفق‌تر باشند تا بتونن بسترشون رو قوی‌تر و رقابتی‌تر کنن، اون موقع قطعا بجای ایرانسل ازینا استفاده خواهم کرد.

  2
  9
 5. دوستان بدووون هیچ اغراقی بدون هیچ چرب و چیل کردنی , وااقعا شاتل موبایل خوبه .
  خواهش میکنم فقط ۱ بار امتحان کنید.
  اول شاتل موبایل.
  همراه اول.
  رایتل.
  ایرانسل

  4
  13
 6. با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  لطفا اطلاعاتتون رو درباره شاتل موبایل بروز کنین قبلا من اطلاعی ندارم ولی درحال حاضر شاتل موبایل بهترین آنتن دهی و پوشش 4G رو نسبت به همراه اول و ایرانسل داره من به خاطر شرایط کاری دایم تو قطارم و در مسیرای برون شهری و کوهستانی جایی که ایرانسل 2G هم نداره شاتل به راحتی 3gG و حتی 4G میگیره
  و مکالمه درون شبکه درحال حاضر رایگان هست و مکالمه خارج از شبکه برای شاتل از سیم های ساده همراه اول گرون تره ولی از ایرانسل به شدت ارزون تر به حساب میاد و داخل مشهد (شهر خودم) سرعت 4G دریافتی از شاتل موبایل 10 مگ و از ایرانسل 3 تا 4 مگ و همراه اول هم حدود 4 مگ هست ( منظور در یک نقطه تست شده)
  ولی با گیج کننده بودن شماره ۹۹۸ در کنار کد ایران موافقم چون اذیت میکنه

  با تشکر

  1
  8
 7. سلام گلکار وقتتون بخیر بنده حدود یک ماهه سیم کارت شاتل خریدم . نه کارمند شاتل . نه با این سازمان هیچ وابستگی دارم و adsl. هم از مخابرات مشترکم . در شهر بابل استان مازندران ساکنم و محل کارم آمل . هر بین آمل بابل در رفت آمدم که 30 کیلومتر فاصله دارد و بین راه چه ایرانسل و چه سیم کارت همراه اولم. اینترنت ضعیف در حد 2G یا 3G داشتم . تصادفی یکشب سایت شاتل موایل دیدم. و نواحی تحت پوشش زیادشو دیدم فهمیدم اپراتور مجازیه و با ایرانسل و همراه اول قرداد داره . تحقیق کردم حتی یک مودم 7706 که قوی ترین مودم جیبی کشوره از کمپانی زاکسل بهترین تولید کننده مودم که فقط پخش انحصاری اونو شرکت شاتل داره از قدیم تا الان که باطری خوب وپشتبانی 4.5G همراه و اینترنت ثابت اول خواستم اونو بخرم ولی چون هنوز مجوز 4.5 نداره و اینترنت ثابتشم هنوز تو تهران در حال راه اندازیه پس گفتم صبر کنم تا اینترنتاش کل ایران راه اندازی بشه که گفتن ظرف یکی و دو ماه دیگه راه میفته. سیم کارتشو گرفتم . برعکس دروغ شما که پشتبانی اینترنت و آنتن دهی ضعیفی داره بسیار پوشش دهی قوی و بین منزل من و محل کارم و تهران و قایمشهر. آنتم اکثرا 4G و خیلی کم 3G هست . دوما شما سانسور کردید نگفتید اولین اپراتوری هست که سازمان ارتباطات رادیویی مجوز گرفته که میتونه اگر از ترافیک بسته شما کمی باقی بمونه میتونه انتقال ترافیک در صورت تمدید بسته کنه . سوما بسته 19 تومنی و بقیه که مقایسه قیمت ترافیک می فرمایید بگویید همان بسته 19 ترافیک 4.5 بعلاوه 2.5 گیگابایت اضافه دارد و با مالیات خیلی ارزانتر و به صرفه تر از بسته های گران ایرانسل و همراه اول دارد و بقیه بسته ها هم ترافیک اضافه دارد . لطفا اطلاعات را مغرزانه و بدجنسی سانسور نکنید وظیفه شما اطلاع رسانی درسته نه کوبیدن یک اپراتور جدید و بدبین کردن مردم . البته اشکالاتیم داره اینکه در برنامخ فیلمو و یا برنامه پخش تلویزیون خودش. نتوانسته مثل همراه اول و ایرانسل قرداد ترافیک نیم بها و رایگان بگیرد و تماشای فیلم با شاتل فعلا بصرفه نیست ولی کسی براش اینترنت مهمه و آنتن دهی قوی و کیفیت خوب اینترنت پرسرعت در حد 4G واقعی تر بخواهد فعلا کیفیتش خوبه . البته استندارد جهانی 3G در جهان 50مگابیت هست و 4G در 100 مگابیت هست در جهانه که ایران کلا خیلی ضعیفتره ولی در حد اپراتور داخلی فعلا با مشترک کم قویه و امیدواریم با 4.5 g. و اینترنت ثابت در کل ایران راه اندازی شد من حتما مودم 7706 می خرم چون مودم از بهتر ندیدم .و پشتبانی و پاسخگویی خوبی دارد . در هر صورت نه من فامیل مدیر شاتلم نه اصلا مشترک شاتل بودم و شما معلوم نیست چه دشمنی با یک اپراتور مجازی خوب دارید که. می خواهید با اطلاعات دستکاری و غلط بهش ضربه بزنید ؟ و انگیزه و دلیل شما چیست بهتره شفاف سازی کنید ؟ امیدوارم این نظر را تایید و مردم ببیند. چون حقیقت را نمی توانید سانسور و دستکاری کنید.

  6
  28
  1. زایکسل مزخرف ترین شرکت تولید کننده مودم هستش،
   تا به حال بدتر از این ندیدم
   احتمال میدم شما از مودم های برند تابحال استفاده نکردید که از این شرکت داغون تعریف میکنید ?

   12
   3
   1. عزیز ربطی به مودم برند داشتن نداره
    هم قیمت هم پوشش شبکه 4G شاتل و هم تماس ها از اوپراتور های دیگه ارزون تره
    شما از هر اوپراتور با هر پیش شماره و هر نسلی که بگی من استفاده کردم ولی از هیچ لحاظ به شاتل موبایل نمیرسن و به حرکسی که پیشنهادش میکنم هر وقت میبینمش دعام میکنه

    2
    10
 8. . مطمین باشید که این اپراتور موفق میشه .شک نکنید با وجود مدیران خوبی که شاتل داره و بیش از یک میلیون پورت اینترنت ای دی اس ال .در این بازار تنها اپراتوری که شانس موفقیت داره. بیش از همه شاتل هست .چهارصد دفتر نمایندگی در سطح کشور یک امتیاز بزرگ برای شاتل هست .

  6
  15
 9. سلام من خودم اینترنت ثابت شاتل دارم و فرقشو با اپراتور های دیگه دیدم
  شاتل پیشرفت میکنه و همه چیزشو فیکس میکنه
  مثل الان که تو ADSL اپراتور برتر کشوره
  بسته های همراهو هم دیدیم اره یکم ارزون تره ولی نصفش شبانست ک به کار نمیاد
  ایرانسم خو دیگ نگم
  در کل به این شرکت اعتماد کنید پشیمون نمیشید.

  4
  14
 10. من فکر میکنم همین که جرات کرده تو این بازار اشباع شده پا بزاره خیلی عالیه
  چرا باید ۳ تا اپراتور باشن ؟؟
  چرا ۶ تا نباشن ؟؟؟
  رقابت بیشتری میشه
  اینم که تعرفه هاشو اینطور زده ۱۰۰ درصد به مرور بهترش میکنه (مطمئنم تو وین بازار حتما سیاستی دارن براش)
  ضمنا قابلیت ترابرپذیری براش گذاشتن از شماره شماره خوشت نیومد با شماره دوست داشتنی خودت عوضش میکنی.

  1
  11
 11. این جمله آخرتون خیلی بامزه بود! یعنی چنین کسی پیدا میشه بیاد پول اضافه برای خدمات کمتر بده تا فقط متفاوت باشه! تازه یکی به من بگه شمارم 998 هست اول به خودش شک میکنم بعد عقلش :))))))

  15
  3
  1. شما به نظرم راجع به چیزی که اطلاع ندارید بحث نکنید
   چون درحال حاضر خدمات اپراتور های دیگه خیلی گرون تر و پشتیبانی و پوشش شبکه شون خیلی ضعیف تر از شاتل موبایله
   شما از هر ۴ اپراتور سیم بخر همه خدماتشو باهم یک ماه استفاده کن بعد نظر دادن مشکلی نداره
   مثلا هر ۴ سیم کارتو برای یک دقیقه تو تماس خارج از شبکه بزار ببین با یه مقدار مساوی شارژ کدوم بیشتر تاب میاره

   1
   10
 12. شاتل در بخش TD-LTE فرکانس 2600 مگاهرتز را داراست که برر روی موبایل های 4G قابل دریافت هست و این امکان رو به کاربر میدهد که هنزمان از شبکه نسل 3 و 4 و TD-LTE استفاده کند.
  این که 0098 با 998 ترکیب میشه و ازدید شما مضحک هست صرفا یک حرف بچگانه هست.
  شبکه 2G در بسیاری از کشورها از جمله ژاپن کره آمریکا خاموش شده و بسیاری از کشورهای دیگه تا سال 2023 به طور کل این شبکه را خاموش میکنند.شاتل از RAN رایتل استفاده میکنه و چون رایتل از پایه 3G هست پس شاتل هم تنها شبکه 3G و 4G رو ارایه خواهد کرد.
  شما جای این مقاله های خطی و جهت دار بهتر از اپراتورهای ایرانسل و همراه اول بابت همکاری نکردن با شرکت های متقاضی اپراتور مجازی نوع اول و Full MVNO انتقاد کنید چرا که تنها رایتل اقدام به همکاری با اپراتورهای مجازی نوع اول کرده و دو اپراتور اصلی دیگر از ترس ایجاد رقیب از این همکاری فرار میکنند.
  و کلام آخر شاتل و هر اپراتور مجازی در آغاز راه نواقص و کاستی هایی دارد که به مرور رفع میشود

  4
  27
  1. باز یکی از کارمندای شرکت اومده تا الکی دفاع کنه! اگر ۹۹۸ بد نیست پس چی بده؟ مثلا شماره شما میشه ۹۸۹۹۸۱۲۲۳۲۴۳ خیلی شیکه؟ از اعتباری هم زشت تره والا!
   تازه من فکر میکردم شاتل از ایرانسل استفاده کرده! این شکلی که دیگه خیلی مسخره هست اون رایتل خودش با زور دولت رفت از آنتنهای همراه اول و ایرانسل استفاده کرد تا آنتن بده حالا دیگه این شاتل چی بشه که فقط از رایتل استفاده میکنه. از همین الان یعنی آنتن دهی صفر! تازه کسی که سیم کارتش 4G داره واسه چی TDLTE بخواد! بخصوص که پوشش اون همیشه کمتره!
   البته یادم نبود شاتلیها متفاوتن :)))))

   16
   6
   1. آخه نه این که مردم و شما خط هاتونو با98+ به دیگران میگید سر اون زشت میشه.ایرانسل و همراه اول فقط اپراتور مجازی نوع دوم قرار داد می‌بندند. تعرفه های شاتل به مرور خوب میشه.

    4
    10
   2. یه سوال ۰۹۹۸۱۰۱۰۲۳۰ کجاش مشکل داره یا …
    الان شما میخوای شماره موبایل بگی میگی ۹۸۹۳۵۵۵۳۹۴۱۱۰ ؟؟؟
    شما با هر اوپراتوری تونستی مکالمه درون شبکه رایگان بدون هیچ بیته و قرار دادی گیر بیاری بعد اون اوپراتور سالاره

    2
    9
 13. عالی بود. ممنون
  به نظر من اپراتور های مجازی از همین الان علاف هستند. هر فردی حداقل یک سیم کارت از سه اپراتور اصلی داره و چه احتیاجی به مجازیش هست.
  شاتل باید روی TD_LTE فقط سرمایه گذاری کنه و بس.

  6
  3
 14. هرچقدر اون اپراتورهای دیگر توانمند و خوب و کار درست هستند حتما این یکی هم میشه.دیگه شرکتی که خودش داره از اون قبلیهای کارنابلد تقذیه میکنه ببین چی از اب دربیاد.مدیرش هم که زدین قبلا از بچههای ایرانسلی بوده و دیگه وای به حال ما.از الان یه عکس ببینیم یک گیگ اینترنتمون پریده.خخخخخخخخخ

  8
  4
 15. قبلنا نون تو خوانندگی بود انگار این روزها در اپراتور زدن شده . شاتل ! اپتل ! سامانتل ! اذرتل ! همشونم بر وزن تل هستن ! خدا به داد ما برسه

  3
  6
 16. بنظرمن که شانسش صفره با این قیمتها و شماره مسخرش!! واقعن چرا یکی باید بیاد سیمکارت شاتل بگیره وقتی همه دو سه تا سیمکارت دارن اونم با قیمتای اینترنت بهتر و انتن دهی خوبتر!! جای این چیزا شاتل اون adsl رو بهتر کنه که هرهفته قطعی داره برام!!

  8
  6

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH