اینتل و تحولی شگرف در دوربین‌های لپ تاپ‌ها و آلترا بوک‌ها

intel_web_tv_hal_9000

اینتل قرار است با دوربین‌های Depth sensing در نیمه دوم سال 2014 در آلترا بوک‌ها و لپ تاپ‌ها تحول ایجاد کند.

بر طبق گفته‌های اینتل دوربین‌های موجود در لپتاپ‌ها و تبلت‌ها قرار است به ابزاری سه بعدی و قدرتمند تبدیل شوند که قادرند حرکات را حس و ردیابی کنند و حتی ناظر بر عادت‌های خواندن کودکان باشند.

آنین ناندوری مدیر بخش محصولات و راه حل‌های ادراکی اینتل می‌گوید این‌ شرکت مشغول ساخت دوربینی به نام depth sensing است که در واقع مدلی پیشرفته از دوربین‌های سه بعدی بوده که قادر است عمیقتر رفته و بین دنیای واقعی و مجازی پل بزند.

این پیشرفت در دوربین‌ها، به کامپیوتر این امکان را می‌دهد که رفتارهای انسانی را بهتر درک کرد و تعاملات را در هنگام  بازی‌های کامپیوتری ارتقا ببخشد و با اضافه کردن جلوه‌های ویژه باعث جالب‌تر شدن ویدیو کنفرانس‌ها شود.

ناندوری ادامه می‌دهد: با این فن آوری دستگاه قادر است احساسات شما را درک کند. در حال حاضر این تکنولوژی وجود دارد، اما با این دوربین‌ها در واقع بهبود یافته و قدرتمندتر می‌شود.

قرار است این دوربین‌ها در لپ تاپ‌ها و آلترابوک‌ها برای اولین بار در نیمه دوم سال 2014  گنجانده شوند.البته این فن آوری برای اولین بار به صورت مجزا در وب کم‌های Senz3D که ساخت لاجی تک و اینتل است به کار گرفته خواهد شد و در آخر در اسمارت فون‌ها و تبلت‌ها هم ظهور خواهد کرد.

بعلاوه این دوربین قادر است ویژگی‌ها، حد فاصل و شکل و فرم اشیاه را در محدوده دید خود تشخیص دهد. مثلا، توانایی دوربین در درک فاصله، اندازه، عمق، رنگ، محیط و دیگر پارامترها یک سازه می‌تواند به رشد صنعت چاپ سه بعدی نیز بی‌انجامد، چرا که درک عمیق از یک تصویر باعث دریافت بیشتر جزییات و طراحی شده که سپس به پرینت بهتر و دقیقتر ختم می‌شود.

با کمک ردیاب چشم این دوربین می‌تواند چگونگی خواندن یک فرد را نظاره کند. مثلا می‌تواند روند خواندن کودکان را دنبال کند و تشخیص دهد که کودک در کدام کلمه مشکل دارد، چقدر توانایی خواندن دارد و در کدام قسمت‌ها نیاز به کمک است و در بازی‌ها با درک حرکت و تشخیص صدا به تعامل بیشتر کامپیوتر و انسان کمک می‌کند.

همانطور که گفته شد در حال حاضر  از این گونه دوربین‌ها در بازار یافت می‌شود، اما اینتل می‌خواهد با اضافه کردن به و تغییر دادن ویژگی‌های الگوریتمی و سخت افزار ی باعث معنادارتر شدن تصاویر شود.

با آمدن این فن آوری درلپتاپ‌ها و آلترا بوک‌ها احتمالا به زودی شاهد بی میل شدن کاربران برای استفاده از موس و کیبورد خواهیم بود.

ناندوری می‌گوید زمانی که اطلاعات شما عمق دارد، کاری که با آن اطلاعات قادرید انجام دهید شگفت انگیز خواهد بود.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم