چگونه امنیت حساب ای‌میل یاهو را با وجود هک بزرگ این سرویس بالا ببریم؟

بزرگ‌ترین هک تاریخ مربوط به یاهو می‌شود. همین چند روز پیش این کمپانی اعلام کرد که تمام سه میلیارد اکانت این سرویس ای‌میل در رویداد بزرگ هک سال 2013 هک شده‌اند. در زمانی که این اتفاق روی داد، یاهو ادعا کرده بود که تنها به یک میلیارد از این اکانت‌ها نفوذ شده است، اما پس از این‌که ورایزن کنترل یاهو را بدست گرفت، اعلام کرد که نفوذ در تمامی اکانت‌ها رخ داده است و هر سه میلیارد آن‌ها در واقع تحت تاثیر این هک عظیم قرار گرفته‌اند.

حالا برای مقابله با لو رفتن اطلاعات‌مان چندین راه‌کار ساده وجود دارد که در ادامه با هم می‌خوانیم، راه‌کارهایی که بهتر است جدی گرفته شوند.

چرا نباید اکانت ای‌میل یاهو را پاک کنید

اگر قبل‌ترها بود توصیه می‌کردیم که اکانت را پاک و به جی‌میل مهاجرت کنید. اما الان اوضاع فرق می‌کند و با این کار در واقع راه‌های نفوذ جدید‌تری را در اختیار هکرها قرار می‌دهید. یاهو ایمیل‌های قدیمی را پس از گذشت 30 روز از پاک شدن‌شان بازیابی می‌کند و این یعنی فرد دیگری می‌تواند یک اکانت جدید با آدرس قدیمی یاهوی شما باز و از آن برای دسترسی به ای‌میل‌های دیگر استفاده کند.

پس از باز کردن یک ای‌میل جدید که مشابه ای‌میل قدیمی شما است، این فرد می‌تواند خودش را به جای شما جا بزند و با درخواست ریست کردن پسورد، به هر کدام از اکانت‌های آنلاین شما که به حساب یاهو متصل بوده، وارد شود. پس به جای پاک کردن بهتر است در ابتدا رمز عبور خود ای‌میل و سپس تمامی اکانت‌های متصل به آن را تغییر دهید.

رمز عبور را عوض کنید

اولین کاری که باید بکنید این است که رمز عبور خود ای‌میل را تغییر دهید. این هک در واقع پسورد فعلی شما را بدست آورده، پس با تغییر آن به یک رمز عبور قوی‌تر، شاید در امان بمانید. در ضمن اگر از پسورد یاهو برای اکانت‌های دیگری هم استفاده می‌کنید، حتما در نزدیک‌ترین زمان ممکن رمز عبور آن‌ها را تغییر دهید.

برای تغییر پسورد اکانت یاهو، وارد حساب خود شوید، روی آیکون چرخ‌دنده در بالا سمت راست کلیک و گزینه Account Info را انتخاب کنید. یک تب جدید باز می‌شود، روی Account security کلیک کنید و سپس گزینه Change password را برگزینید.

روش تایید هویت دو مرحله‌ای را فعال کنید

در همان صفحه، Account security را بیایید و گزینه Two-step verificationرا فعال کنید. شماره موبایل‌تان را وارد کنید و دکمه Send SMS را بفشارید. سپس کد تاییدی را که ارسال می‌شود، در یاهوو وارد کنید. با این‌کار اگر کسی بخواهد حساب شما را هک کند باید هم موبایل و هم رمز عبورتان را داشته باشد.

اتصال تمام اکانت‌ها به این حساب را قطع کنید

به این‌باکس یاهو بروید، روی آیکون چرخ دنده کلیک کنید و وارد تنظیمات شوید.

روی گزینه Accounts  کلیک کنید. در اینجا اکانت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و سرویس‌های ابری را که به حساب یاهوی شما متصل هستند خواهید دید. روی Disconnect کلیک و اتصال آن‌ها به حساب یاهو را قطع کنید. با این‌ عمل، کار هکر برای دسترسی به دیگر حساب‌های متصل به یاهو را سخت خواهید کرد.

از یاهو به جی‌میل مهاجرت کنید

جی‌میل یک ابزار بسیار عالی برای انتقال داده‌ها از یک حساب ‌ای‌میلی دیگر دارد. در حساب جی‌میل خود به تنظیمات بروید و سپس روی Accounts and Import  کلیک کنید. گزینه Import mail and contacts را انتخاب و از این‌جا با گزینش حساب ای‌میل یاهو اطلاعات آن را وارد جی‌میل کنید.

7 در مورد “چگونه امنیت حساب ای‌میل یاهو را با وجود هک بزرگ این سرویس بالا ببریم؟”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH