afrak

واقعیت افزوده می‌تواند در نحوه چینش گیاهان در منزل جهت بهبود کیفیت هوا سودمند باشد

واقعیت افزوده در حال تبدیل شدن به جهش بعدی در حوزه تکنولوژی است و احتمالا در آینده زندگی بدون آن سخت خواهد بود، حداقل از منظر تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل این چنین خواهد شد. همین حالا نیز این تکنولوژی در موارد مختلفی از جمله نحوه چیدمان لوازم خانه به کاربران کمک می‌کند. اما آیا این تکنولوژی در مورد نحوه چینش گیاهان نیز کاربردی خواهد داشت؟

واقعیت افزوده

همانطور که می‌دانید، گیاهان خانگی علاوه‌بر مزایایی چون زیباسازی منزل، برای سلامتی نیز بسیار سودمند هستند؛ چراکه باعث شادابی روحیه اهالی خانه و همچنین تمیزی هوای منزل می‌گردند. در همین راستا اپلیکیشن جدیدی با نام Plant Life Balance، عرضه شده که به کمک واقعیت افزوده کاربران را در مورد نحوه انتخاب و جایگذاری گیاهان خانگی در منزل راهنمایی می‌کند.

این اپلیکیشن با همکاری دانشمندان دانشگاه RMIT و دانشگاه ملبورن استرالیا توسعه یافته است. این مطالعه شامل تعیین نحوه جذب ذرات آلی فرار و ذرات دیگر از جمله گردوخاک، گرده، دوده و دود سیگار توسط گیاهان می‌شود. این تحقیق همچنین جنبه‌های دیگری نظیر اندازه گیاه، بزرگی برگ‌ها، میزان بلندی گیاه و چگونگی قرارگیری انواع گیاهان در کنار یکدیگر برای بیشینه کردن مزایای سلامتی، آن‌ها را مورد مطالعه و بررسی قرار داده است.

علاوه‌بر نوین بودن، این ایده یک روش جالب توجه برای استفاده از تکنولوژی واقعیت افزوده در بهبود سلامتی افراد را نشان می‌دهد. این اپلیکیشن را می‌توانید با توجه به پلتفرم گوشی هوشمند خود از اپ استور یا گوگل پلی دریافت کنید.

نمایش نظرات (4)
تسکو