از این پس گوشی‌های پیکسل میزان شارژ باقی‌مانده باتری را دقیق‌تر نشان خواهند داد

کمپانی گوگل به‌تازگی اعلام کرده که تغییراتی را به‌منظور برآورد دقیق‌تر طول عمر باتری در گوشی‌های سری پیکسل خود ایجاد کرده است.

یکی از مدیران گوگل در این رابطه عنوان کرد که تاکنون برآوردهای شارژ باتری دستگاه براساس حدس و گمان‌های ساده بوده، به‌طوری‌که اگر کاربری در طی چند ساعت پیاپی، 10 درصد از شارژ باتری را در هر ساعت مصرف می‌کرد، این الگوریتم فرض را بر این می‌گذاشت که این رویه در ساعات پیش رو نیز ادامه خواهد داشت و به‌تبع آن، تمامی‌ برآوردها بر این مبنا صورت می‌گرفت.

اکنون این تغییرات جدید، امکان ارزیابی دقیق‌تر نحوه استفاده کاربر از باتری دستگاه در طول زمان را برای گوشی‌های پیکسل فراهم می‌کند. بدین معنی که گوشی، به نحوه مصرف باتری در روزها و زمان‌های مشابه نگاه می‌کند و از این اطلاعات برای پیش‌بینی طول عمر باتری بهره می‌گیرد.

برای دسترسی به این قابلیت جدید، کاربران می‌توانند با مراجعه به بخش Setting و سپس Battery، برآورد میزان شارژ باتری را که براساس استفاده شخصی آن‌ها ارائه شده، مشاهده کنند.

در این قسمت نه‌تنها درصد شارژ باقی‌ مانده، بلکه زمان (به ساعت) باقی‌مانده به اتمام شارژ باتری نیز به نمایش درمی‌آید. علاوه‌‌بر این، با کلیک کردن بر روی آیکون باتری نیز می‌توان تخمین شارژ باقی‌مانده دستگاه در طول زمان را به‌صورت نمودار گرافیکی مشاهده کرد.

نمایش نظرات (6)