آی‌فون‌های سال بعد همچنان به پنل‌های LCD مجهز خواهند بود

کمپانی اپل برای اولین‌بار از پنل OLED در پرچم‌دار امسال خود یعنی آی‌فون X استفاده کرد و انتظار می‌رفت که نسل جدید آی‌فون‌های این شرکت نیز مجهز به این تکنولوژی روانه بازار شوند. اما اگر شما نیز جزو آن‌دسته از کاربرانی هستید که استفاده از پنل OLED را برای آی‌فون‌های سال 2018 پیش‌بینی کرده‌اید، بد نیست بدانید که به اعتقاد برخی تحلیلگران، اپل در سال آینده همچنان از پنل‌های LCD در برخی مدل‌های آی‌فون خود استفاده خواهد کرد.

وب‌سایت Barrons در گزارشی به نقل از Jun Zhang، از کارشناسان مرکز تحقیقاتی Rosenblatt Securities، عنوان کرد که شرکت اپل به‌منظور کاهش قیمت آی‌فون‌های سال آینده خود، از پنل‌های LCD در گوشی‌های خود استفاده خواهد کرد. ژانگ در این رابطه افزود که اپل احتمالا در سال آینده و به‌منظور کاهش هزینه تولید آی‌فون X، از نمایشگر LCD استفاده و مدل آی‌فون 8S را به‌عنوان محصولی متفاوت نسبت به مدل‌های آی‌فون 7 و آی‌فون 8 روانه بازار خواهد کرد.

آی‌فون X

پیش‌بینی‌های ژانگ حاکی از آن است که علی‌رغم استفاده از نمایشگرهای LCD، اپل احتمالا ویژگی‌های آی‌فون X را به آی‌فون‌های 2018 خود نیز اضافه خواهد کرد و تفاوت اصلی این مدل‌ها در تکنولوژی نمایشگر آن‌ها خواهد بود. همان‌طور که می‌دانید، مدل 64 گیگابایتی آی‌فون X هم‌اکنون با قیمت 999 دلار به فروش می‌رسد که این قیمت با انتخاب مدل 256 گیگابایتی به 1149 دلار خواهد رسید.

البته پیش‌تر نیز گزارش‌های مشابهی با پیش‌بینی‌های ژانگ در فضای وب مشاهده شد، اما وی اطلاعات بیشتری را در این رابطه ارائه کرده است. با این‌حال، هنوز نمی‌توان با قاطعیت درخصوص درستی این ادعاها اظهارنظر کرد و باید منتظر خبرهای بعدی در هفته‌های آتی بود.

نمایش نظرات (5)