آموزش فعال‌سازی Pixel Visual Core برای ثبت تصاویر +HDR در گوشی‌های پیکسل 2

اخیرا نسخه آزمایشی دوم اندروید 8.1 برای توسعه‌دهندگان آن منتشر شده که به واسطه آن کاربران گوشی‌های پیکسل 2 و پیکسل 2 XL می‌توانند کمک پردازنده هسته ویژوال پیکسل را فعال کنند. برای خواندن آموزش فعال‌سازی هسته ویژوال پیکسل همراه آی‌تی‌رسان باشید.

مانند یک هیولای پنهان در فیلم های ترسناک، این کمک پردازنده به انتظار نشسته و آماده زمان مناسبی برای ایفای نقش است تا از شرایط نامناسب محیط، بهترین حالت تصویربرداری را با +HDR برای کاربران به ارمغان بیاورد. پس از انتشار اندروید 8.1 برای پیکسل های جدید، اکنون می‌توان از این قابلیت مفید بهره‌مند شد.

برای فعال‌سازی هسته ویژوال پیکسل در پیکسل‌های جدید ابتدا باید از نسخه آزمایشی دوم اندروید 8.1 استفاده کنید. پس از حصول اطمینان در این مورد، به بخش “Systems > Settings > About phone” مراجعه کنید.

پس از آن که به این بخش وارد شدید به دنبال عبارت “Build Numer” بگردید و روی آن 5 بار به طور مداوم لمس کنید تا منوی توسعه‌دهندگان (Developer options) فعال شود.

در صفحه “Developer options” به سمت پایین صفحه اسکرول کرده و به دنبال بخشی با عنوان “Debugging” بگردید. سپس وضعیت آپشن “+Camera HAL HDR” را به حالت فعال تغییر دهید و دستگاه را مجددا راه‌اندازی کنید.

احتمالا تاکنون تاثیرات ویژگی +HDR را که به همراه هسته ویژوال پیکسل برای دوربین گوشی‌های پیکسل 2 و پیکسل 2 XL ارائه شده، احساس نکردید اما اکنون با فعال کردن آپشن “+Camera HAL HDR” به برنامه های دیگر که از API استاندارد دوربین استفاده می‌کنند، اجازه دادید که تصاویر را با پردازش اختصاصی توسط هسته ویژوال پیکسل ثبت کنند. به این ترتیب با استفاده از ویژگی +HDR، دوربین گوشی صحنه‌های بی‌شماری را ثبت می‌کند و پس از ادغام این تصاویر در یکدیگر، بهترین عکس ممکن را انتخاب می‌کند. این ویژگی در کنار افزایش دامنه داینامیکی مانند نسل قبلی HDR، رنگ تصاویر ثبت شده را نیز بهبود داده و باعث حذف نویز در تصاویر می‌شود.

در حقیقت این ویژگی برای برنامه های تصویربرداری سوم شخص در نظر گرفته شده است. برای مثال اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام با استفاده از هسته ویژوال پیکسل به تنظیم کیفیت تصاویری می‌پردازند که توسط خود این اپلیکیشن‌ها ثبت شده‌اند. از این به بعد این اپلیکیشن‌ها تصاویر را بدون افت کیفیت ثبت می‌کنند. در حالی که پیش از این تصاویر ثبت شده توسط آن‌ها با پردازش‌هایی که توسط تکنولوژی خود گوشی صورت می‌گرفت از کیفیت کمی برخوردار بودند. لازم به ذکر است که عملکرد کمک پردازنده هسته ویژوال پیکسل و +HDR هنگام استفاده از اپلیکیشن دوربین خود گوشی پیکسل 2 نیز انجام می‌شود.

نمایش نظرات (6)