هواوی با پرداخت حق پتنت به نوکیا برای چندین سال موافقت کرد

بدون شک یکی از شرکت‌هایی که پتنت‌های زیادی را در حوزه موبایل در اختیار خود دارد، کمپانی نوکیا بوده که امروز این موضوع دوباره تایید شده است. در گذشته شاهد قراردادهایی میان این غول تکنولوژی فنلاندی با دیگر شرکت‌ها همانند اپل، سامسونگ، ال‌جی و شیائومی بودیم و حال این شرکت برای دریافت حق پتنت با هواوی نیز به توافق رسیده است.

حق پتنت

این دو شرکت به توافقی چند ساله دست یافته‌اند که البته اطلاعات مالی مربوط به آن منتشر نشده است. نوکیا به سهامداران خود اعلام نموده که انتظار دارد درآمد حاصل از این توافق را از پایان امسال دریافت کند. براساس تخمین یک تحلیل‌گر، میزان پرداختی هواوی برای حق پتنت‌ها سالیانه نزدیک به 100 میلیون یورو خواهد بود. یکی از موارد جالب، رقابت نزدیک هواوی و نوکیا در زمینه تجهیزات مخابراتی بوده، جایی‌که نزدیک به 90 درصد از درآمد نوکیا را شامل می‌شود.

پتنت‌های نوکیا زمینه‌های زیادی در صنعت تلفن همراه را پوشش می‌دهد که برای مثال می‌توان به تکنولوژی مربوط به مدیریت مصرف انرژی، دریافت بهتر اطلاعات رادیویی و کاهش نیاز به قطعات سخت‌افزاری جداگانه در گوشی‌ها اشاره کرد. بخش پتنت نوکیا سود مناسبی را نصیب این شرکت کرده و انتظار می‌رود که این کمپانی از آن برای گسترش فعالیت‌های خود در تجهیزات مخابراتی بهره ببرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
5 دیدگاه
 1. AliMansori می گوید

  نوکیا کجا هواوی کجا
  نوکیا ابهتش خیلی بیشتره

 2. Sina.so می گوید

  خبری از نوکیا ۹ نشد….پس کی میاد

 3. Saba.love می گوید

  خاک تو سر هواوی ک از نوکیا پنت میخره

 4. Ahmadreza020 می گوید

  نوکیاست دیگه همیشه بهترین بود

 5. Tida.amiri می گوید

  چ جالب فکرش نمیکردم نوکیا اینقدر پیشرفت کرده باشه تو این موارد

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان