پرداخت روزانه 25 هزار دلار غرامت توسط اپل برای برگزاری دادگاه بر علیه کوالکام!

قاضی پرونده اپل بر علیه کوالکام، Nathanael Cousins، اعلام کرد که این شرکت کوپرتینویی تا زمان ارائه مستندات لازم برعلیه کوالکام، باید روزانه 25 هزار دلار غرامت به دادگاه پرداخت کند. این شرکت از تاریخ 16 دسامبر تا 29 دسامبر باید هزینه موردنظر را پرداخت کند، در صورتی‌که تا 29 دسامبر اپل قادر به تامین مستندات کافی نباشد، این مبلغ در سال آینده افزایش می‌یابد. در سال مالی قبلی، سود اپل در هر 16 ثانیه برابر با 25 هزار دلار بود.

در گذشته FTC، شرکت کوالکام را به فروش ارزان‌تر مودم‌های خود به اپل برای استفاده انحصاری در محصولات خود متهم کرده بود. بعد از این اتهام، اپل شکایتی را برعلیه این سازنده تراشه تنظیم کرد که در آن اتهام انحصارگرایی در صنعت تلفن‌های همراه به کوالکام نسبت داده شده بود.

این کمپانی ادعا می‌کند تا به امروز موفق به تهیه میلیون‌ها سند برعلیه کوالکام شده و قصد دارد که میلیون‌ها سند دیگر نیز در آینده تهیه کند. این شرکت به‌طور دقیق تا 15 دسامبر، بیش از 2.6 میلیون سند به دادگاه تحویل داده بود. Josh Rosenstock، سخنگوی این شرکت کوپرتینویی می‌گوید:

ما تا به‌حال میلیون‌ها سند برای این پرونده تهیه کرده‌ایم و به سختی کار می‌کنیم تا اسناد بیشتری را بتوانیم به‌دست آوریم.

همان‌طور که می‌دانید برودکام در تلاش برای تصاحب کوالکام است و آخرین پیشنهاد برای این معامله ارزشی برابر با 105 میلیارد دلار داشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید