ویژگی فیس‌آنلاک در هندست‌های 3 و 3T وان پلاس عرضه می‌شود

تا اواخر سال گذشته، وان‌پلاس 5T در ابتدا تنها هندست کمپانی وان‌پلاس بود که از قابلیت فیس‌آنلاک به منظور بازگشایی قفل دستگاه بهره می‌برد؛ اما چند هفته پیش ویژگی مذکور در قالب بتای سوم سیستم‌عامل OxygenOS برای گوشی نسل قبلی یعنی وان‌پلاس 5 نیز عرضه شد. اکنون به نظر می‌رسد که قابلیت فیس‌آنلاک در دستگاه‌های قدیمی‌تر سری وان‌پلاس ظاهر خواهد شد.

در مصاحبه‌ای با پت لائو و کارل پی، مدیرعامل و موسس کمپانی وان‌پلاس به این مطلب اشاره شد که هر 2 هندست وان‌پلاس 3 و وان‌پلاس 3T نیز از این ویژگی به صورت آزمایشی بهره‌مند خواهند شد. آقای پی خاطرنشان می‌کند که “هیچ دلیلی وجود ندارد که از به کارگیری ویژگی‌هایی که پیاده‌سازی آن‌ها آسان است، امتناع نماییم.”

اگرچه این صحبت هیچ اشاره خاصی به زمان عرضه ویژگی فیس‌آنلاک برای اسمارت‌فون‌های مذکور ندارد. در صورتی که چارچوب زمانی در خصوص توسعه آزمایشی این قابلیت برای گوشی وان‌پلاس 5 علائم معناداری را نمایان نماید، آن‌گاه ویژگی فیس‌آنلاک ظرف چند هفته آینده می‌تواند در این هندست‌ها مشاهده شود.

البته در حال حاضر تا زمان عرضه این ویژگی در آینده ممکن است هر اتفاقی رخ دهد؛ بنابراین شاید بهتر باشد که چندان به خود وعده ندهید. در بررسی اخیرا انجام شده پیرامون گوشی وان‌پلاس 5T که توسط تیمی کریستیانو انجام شده است، وی خیلی زود متوجه وجود قابلیت فیس‌آنلاک شد؛ اما به برخی تردیدهای اولیه کمپانی وان‌پلاس برای افشای چگونگی عملکرد واقعی این ویژگی نیز اشاره کرده است. اگرچه نهایتا کمپانی با ارائه توضیحاتی در انجمن خود مبنی بر تمرکز عمیق بر این ویژگی، حسن نیتش را نشان داد.

پت لائو نیز از این فرصت استفاده کرد و عرضه هندست بعدی وان‌پلاس طی 3 ماهه سوم سال جاری را تایید نمود. با توجه به این‌که گوشی وان‌پلاس 5 در تاریخ 28 ژوئن سال گذشته عرضه شد؛ لذا این تاریخ می‌تواند یک برنامه زمانی تقریبی را در اختیار افرادی قرار دهد که در اندیشه ارتقای اسمارت‌فون خود هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
 1. MahdiHrh می گوید

  افرین به این میگن به فکر مشتری بودن
  یه چیز خوب رو فقط برای گوشی های جدیدش نمیخواد برای قدیمی هاشم میزاره

 2. Arash_rahmati می گوید

  وان پلاس هم اخه شد گوشی..مفت نمی ارزه برند بنجول اشغالی می اندازن به مردم

  1. نگین می گوید

   گوشی خوبیه اگه استفاده کنی فرقش با چینی های دیگه متوجه میشی

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.