نینتندو هنوز علاقه‌ای برای ورود به بازار واقعیت مجازی ندارد

بسیاری از شرکت‌های فعال در حوزه گیمینگ شروع به استفاده از فناوری واقعیت مجازی در محصولات خود کرده‌اند؛ به عنوان مثال می‌توان از شرکت سونی نام برد که در همین خصوص PlayStation VR را ارایه نموده است. با این وجود، به نظر نمی‌رسد نینتندو با ادعای این که فناوری مذکور هنوز گسترده نشده، در حال حاضر برنامه‌ای برای ورود به این حوزه داشته باشد.

این مساله در مصاحبه رییس بخش نینتندو در فرانسه، Philippe Lavoué، با نشریه فرانسوی Les Numeriques مشخص شده است. به گفته وی، خریداران به دنبال دستگاهی کامل و همه فن حریف هستند و عدم وجود فناوری واقعیت مجازی نقصی محسوب نمی‌شود که این تکامل را بر هم زند؛ پس شرکت نیز فعلا علاقه‌ای برای حرکت به سوی آن ندارد.

این گزارش یادآور صحبت‌های رییس بخش نیتندو در ایالات متحده آمریکا، Reggie Fils-Aime است که در سال 2016 بیان کرده بود واقعیت مجازی هنوز تبدیل به یک فناوری جریان‌ساز نشده است. این شرکت در گذشته اعلام کرده بود که هنوز مشکلات و مسائل زیادی بر سر راه جریان‌ساز شدن این فناوری وجود دارد که باید بر آنها غلبه شود و تا آن زمان واقعیت مجازی در بین کاربران گسترده نخواهد شد.

علاوه بر واقعیت مجازی، Lavoué سخنان مشابهی را نیز در خصوص وضوح 4K  بیان کرده و آن را از دیگر بخش‌های فناوری جدید دانسته که شرکت در حال حاضر علاقه‌ای به سرمایه‌گذاری در آن ندارد؛ چرا که هنوز گستردگی لازم در میان کاربران را نیافته است. با توجه به تمامی سخنان گفته شده، می‌توان نتیجه گرفت که طرفداران کنسول‌های نینتندو نباید تا اعلام بعدی شرکت، منتظر به‌کارگیری فناوری‌های یاد شده در محصولات این شرکت باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
3 دیدگاه
  1. نگین می گوید

    همون بهتر که وارد بازی های واقعیت مجازی نشه چون ضایع میشه ..تا وقتی ps4هست کی نیتندو میخره اخه

  2. MahdiHrh می گوید

    خیلی دستگاه های چرتی هستن

  3. Hasan HK می گوید

    تنها خوبیش قابل حمل بودنشه همین

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.