apple

علت انفجار برخی از باتری‌های آی‌فون کشف شد!

هفته گذشته ما اخبار آتش گرفتن و انفجار باتری‌های آی‌فون 10 در فروشگاه‌های اپل دو شهر مختلف اروپایی، زوریخ سوئیس و والنسیای اسپانیای را به اطلاع شما رساندیم اما هنوز اپل در مورد این دو حادثه صحبتی نکرده است. هر چند خوشبختانه در طی این دو اتفاق که با آتش و دود غلیظ همراه بود، کسی زخمی یا بستری نشده است. اولین چیزی که در مورد مشکل انفجار باتری گوشی‌ها به ذهن می‌رسد، خاطره انفجار باتری‌های گوشی گلکسی نوت 7 سامسونگ در سال 2016 است.

اپل

اما یکی از علاقه‌مندان کار بر روی گوشی به نام اندرو فان ابراز داشته در زمان شارژ چهار باتری، آی‌فون 6 دچار انفجار شده‌اند، در حالی‌که خود نیز در نزدیکی آن‌ها حضور داشته است. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که آقای فان هیچ‌گونه ارتباط کاری با اپل ندارد و حتی برای یک نمایندگی مجاز تعمیر گوشی هم کار نمی‌کند و تنها تصمیم گرفته تا تجربه شخصی خود را از مشاهدات حادثه برای شما توضیح بدهد.

در حالیکه ما هنوز شاهد هیچ توضیحی از سوی ساکنان کوپرتینو نیستم باید این‌گونه تصور کنیم که باتری‌ها برای فروش و تعویض در خود فروشگاه‌های خرده فروشی اپل انبار شده‌اند. آن هم به خاطر ماجرای کاهش توانایی پردازنده گوشی‌های آی‌فون6 و مدل‌های بالاتر به دلیل مشکلات باتری که موجب نگرانی از خاموش شدن گوشی‌های دارای باتری‌های با عمر متوسط به بالا، در حین انجام فعالیت‌های سنگین پردازشی شده بود. پس از انتشار خبر این مشکل، اپل 50 دلار تخفیف برای جایگزینی باتری‌هایش درنظر گرفت و اکنون هزینه تعویض باتری‌ها به تنها 29 دلار رسیده است.

آقای فان می‌گوید باتری‌ها با استفاده از نوار چسب در جای خود محکم شده‌اند. وی در حالی‌که تلاش کرده تا نوار چسب یکی از باتری‌ها را که به طور ناجوری به قسمت زیر باتری پیچیده شده بود، جدا کند، ناچار به خم کردن قسمتی از آن می‌شود که همین اقدام سبب ایجاد یک مدار و اتصالی کوچک شده و جرقه و دود از باتری خارج می‌شود و آقای فان قبل از آنکه شدتش زیاد شود، به سرعت باتری را به درون سطل آب انداخته و از انفجار آن جلوگیری کرده است.

geniusbar

فعلا بهترین توضیح قابل قبولی که می‌توان در مورد این دو حادثه داد، توضیحات آقای فان است. پس اگر این علت را قبول کنیم باید ضمن خسته نباشید به کارکنان بخش حمل و نقل Genius Bar، درخواست کنیم در حین کار انتقال گوشی‌ها و باتری‌های اپل در فروشگاه‌های عرضه و فروش، دقت بیشتری به خرج دهند تا از انفجار‌های احتمالی باتری‌های این سیب گاز زده، جلوگیری به عمل آورند !

3 در مورد “علت انفجار برخی از باتری‌های آی‌فون کشف شد!”

  1. اها یعنی میخوان بگن مشکل از اپل نبوده تعمیرکار وارد نبوده باعث انفجارش شده ..پس اون یکی ها ک منفجر شده چی نکنه اونا هم وارد نبودن تعمیر کنن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
کسری پارس