هنگام خرید تلفن همراه حتما به این 4 نکته توجه کنید!

با اجرایی شدن طرح رجیستری در کشور، خرید گوشی موبایل نیز کمی پیچیده‌تر شده و بسیاری از کاربران آماتور از عدم اطلاع کافی و نا آشنایی با روند خرید تلفن همراه مناسب و ایمن می‌گویند که دلیل آن عدم آشنایی با طرح رجیستری است. روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی در این رابطه با صدور اطلاعیه‌ای، به 4 نکته مهم در خرید موبایل اشاره کرده که می‌بایست مردم به این نکات توجه ویژه‌ای داشته باشند.

روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در اطلاعیه‌ای که صادر کرده است با اشاره به اجرایی شدن برنامه زمان‌بندی‌شده برای برند ال‌جی از 28 بهمن ماه، از لزوم اجرای این طرح برای تمامی برندهای مشمول از جمله: آیفون، گوگل، بلک‌بری، موتورولا و ال‌جی گفته است.

گوشی

این روابط عمومی در ادامه به 4 نکته مهم در زمینه خرید گوشی اشاره کرده است که به این نکات اشاره می‌کنیم:

1- طبق اعلام سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مشتریان می‌بایست با شماره‌گیری #7777* اصالت IMEI موبایل خریداری شده را بررسی کنند. اگر پیامی مبنی بر غیرقانونی بودن ورود گوشی دریافت کردند از خرید آن خودداری کنند.

2- کد فعال‌سازی برای تمامی موبایل‌های گفته شده الزامی است. این کد نزد فروشندگان موجود بوده و به هیچ وجه زیر بار نبود این کد نروند.

3- پس از خرید گوشی حتما نسبت به فعال‌سازی تلفن همراه از طریق سامانه مذکور اقدام نمایند. تمامی مراحل مربوط به فعال‌سازی در لحظه انجام شود تا نسبت به صحت کامل گوشی موبایل مطمئن شوند.

4- فریب بعضی از کلاهبرداران مبنی بر هزینه‌دار بودن ثبت تلفن همراه در سامانه رجیستری را نخورید. ثبت گوشی در سامانه همتا هزینه‌ای نداشته و هیچ‌کس حق دریافت هزینه را نخواهد داشت. همچنین با پرداخت مبلغ نمی‌توانید گوشی قاچاق را در محل فروشنده رسمی کنید و فعال نمایید.

1 در مورد “هنگام خرید تلفن همراه حتما به این 4 نکته توجه کنید!”

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH