کدام سرویس اینترنت ADSL پیشگامان مناسب است؟ + لیست قیمت 97

انتخاب اینترنت پرسرعت این روزها به یک اتفاق گیج کننده تبدیل شده است چرا که سرویس دهنده‌های مختلفی در کشور وجود دارد و سطح ارایه خدمات نیز به هم نزدیک شده است و بر خلاف گذشته که در هر منطقه نهایتا دو سه شرکت سرویس اینترنت پرسرعت ارایه می‌دادند، در حال حاضر علاوه بر ارایه‌دهندگان اینترنت بی‌سیم و بر پایه امواج، شرکت‌های ارایه‌دهنده ADSL نیز افزایش یافته و تعرفه‌های متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهند که یکی از آنها شرکت پیشگامان است.

شرکت پیشگامان که به طور کامل با نام پیشگامان توسعه ارتباطات ثبت شده است، یکی از قدیمی‌های حاضر در لیست شرکت‌های ارایه‌دهنده اینترنت پرسرعت است که البته در حال حاضر و در سال‌های اخیر نتوانسته سهم بازار خود را افزایش دهد و بسیاری از شرکت‌های تازه وارد با ارایه محصولات و خدمات جدیدتر، جایگاه این شرکت قدیمی را از آن خود کرده‌اند. اما به هر حال این شرکت نیز در حال حاضر در تهران و بسیاری از شهرستان‌های کشور فعال بوده و خدمات اینترنت پرسرعت ارایه می‌دهد.

پیشگامان

این شرکت نیز همانند سایر شرکت‌های مشابه، ملزم به رعایت مصوبه وزارت ارتباطات شده و اینترنت حجمی را حذف شده و صرفا تعرفه‌های اینترنت غیرحجمی با شرایط خاص را ارایه می‌دهد. در این شرایط جدید یک حجم خاص به عنوان مصرف منصفانه در نظر گرفته می‌شود و در صورت عبور مصرف کاربر از این عدد، سرعت اینترنت کاربر به 128 کیلوبیت کاهش پیدا می‌کند که با تمدید اشتراک یا خرید حجم اضافی سرعت به حالت اولیه باز می‌گردد.

از نکات قابل ذکر در مورد سرویس‌های ارایه شده توسط شرکت پیشگامان می‌توان به “یک به سه” بودن اینترنت داخلی به خارجی اشاره کرد. همچنین هزینه‌هایی از جمله 9 درصد مالیات ارزش افزوده به تمامی سرویس‌ها افزوده می‌شود و هزینه دایری سرویس نیز چیزی در حدود 12 هزار تومان تعیین شده است که به فاکتور کاربر اضافه می‌شود.

در ادامه به بررسی کامل سرویس‌های مختلف این شرکت می‌پردازیم. البته سرویس‌های این شرکت به صورت پیش‌فرض بر اساس سرعت تنظیم شده‌اند و ما نیز به همین ترتیب، بررسی می‌کنیم.

تعرفه اینترنت با سرعت 512 کیلوبیت بر ثانیه

تعرفه اینترنت پرسرعت پیشگامان

اولین سرویس از سرویس‌های ارایه شده در سایت پیشگامان، سرویس 512 است که این سرویس با تعرفه 12500 تومان به مشتریان عرضه می‌شود. در این سرویس هر گیگابایت ترافیک داخلی 350 تومان و هر گیگابایت ترافیک خارجی 1050 تومان محاسبه می‌شود. با توجه به بررسی‌های دیگری که انجام دادیم این هزینه، جز هزینه‌های اندک در سرویس‌های 512 سایر شرکت‌ها محسوب می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت 1 مگابیت بر ثانیه

سرویس بعدی پیشگامان با سرعت 1 مگابیت ارایه می‌شود که در این سرویس نیز هر گیگابایت ترافیک داخلی حدود 335 تومان محاسبه می‌شود. ترافیک خارجی نیز حدود 1000 تومان برای هر گیگابایت تعیین شده است.

تعرفه اینترنت با سرعت 2 مگابیت بر ثانیه

سرویس بعدی پیشگامان با سرعت 2 مگابیت و با هزینه ماهانه 25 هزار تومان ارایه می‌شود. هر گیگابایت ترافیک داخلی در این سرویس 260 تومان و هر گیگابایت ترافیک خارجی 780 تومان به کاربر ارایه می‌شود.

تعرفه اینترنت با سرعت 3 مگابیت بر ثانیه

سرویس بعدی پیشگامان با سرعت 3 مگابیت و هزینه ماهانه 35 هزار تومان عرضه شده است. در این سرویس کاربر برای هر گیگابایت ترافیک داخلی 260 تومان و برای هر گیگابایت ترافیک خارجی 780 تومان می‌بایست بپردازد.

تعرفه اینترنت با سرعت 4 مگابیت بر ثانیه

در سرویس 4 مگابیت این شرکت نیز که با قیمت ماهانه 38 هزار تومان به مشتری عرضه می‌شود، هر گیگابایت ترافیک داخلی چیزی در حدود 158 تومان تعیین شده و هر گیگابایت ترافیک خارجی نیز برای مشتری 475 تومان آب می‌خورد.

تعرفه اینترنت با سرعت 8 مگابیت بر ثانیه

دیگر سرویس ارایه شده در شرکت پیشگامان با سرعت 8 مگابیت است که قیمت 42500 تومانی دارد. در این سرویس هر گیگابایت ترافیک داخلی برای کاربر 71 تومان و همچنین هر گیگابایت ترافیک خارجی 213 تومان محاسبه می‌شود. در این سرویس نیز به نسبت رقبای این شرکت، قیمت پیشگامان جز قیمت‌های ارزان برای اینترنت است.

تعرفه اینترنت با سرعت 16 مگابیت بر ثانیه

تعرفه اینترنت پرسرعت پیشگامان

آخرین سرویس از سرویس‌های ارایه شده توسط شرکت پیشگامان توسعه ارتباطات، سرعت 16 مگابیت است که همانند سایر شرکت‌های ایرانی، سقف سرعت قابل ارایه بوده و با قیمت 80 هزار تومان به مشتریان عرضه می‌شود. در این سرویس هر گیگابایت ترافیک داخلی چیزی در حدود 27 تومان (!) بله درست خواندید 27 تومان ارایه می‌شود که جز 3 تعرفه بسیار ارزان در بین شرکت‌های خصوصی و دولتی ارایه دهنده اینترنت پرسرعت محسوب می‌شود.

همچنین ترافیک خارجی در این سرویس برای هر گیگابایت 80 تومان محاسبه می‌شود که در این بخش نیز یک تعرفه فوق‌العاده به شمار می‌رود. به نظر می‌رسد این سرویس از پیشگامان، برای افرادی که دانلود زیادی دارند، یک تعرفه بسیار مقرون به صرفه محسوب شده و در صورت کیفیت خط تلفن، می‌تواند یک گزینه جدی برای انتخاب باشد.

همچنین تعرفه حجم اضافی این شرکت به شرح زیر است:

تعرفه حجم اضافه پیشکامان

 

همچنین این شرکت به کاربران امکان خرید آی‌پی اختصاصی را می‌دهد که اگر به دنبال استفاده از این سرویس هستید، تعرفه‌های زیر را مشاهده نمایید:

حجم اضافی در پیشگامان

 

همچنین این شرکت در مورد سرویس‌های خود توضیحاتی داده است که به نوعی قوانین این شرکت محسوب می‌شود. درادامه مهم‌ترین بخش‌های این توضیحات را مشاهده می‌کنید:

به طور کلی سرویس‌های اینترنت پیشگامان را بر اساس تعرفه‌های ارایه شده، می‌توان جز سرویس‌های مقرون به صرفه نام برد. از سرویس 512 تا سرعت 16 مگابیت، این شرکت در مقایسه با شرکت‌های مشابه در سه شرکت ارزان‌قیمت ارزیابی می‌شود. اگر به دنبال خرید یک سرویس اینترنت پرسرعت ارزان هستید، پیشنهاد می‌کنیم شرکت پیشگامان را در سبد مقایسه خود قرار دهید.

اگر سوالی یا مشاوره‌ای پیرامون این شرکت یا انتخاب سرویس اینترنت پرسرعت داشتید، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید: 

کدام سرویس اینترنت ADSL های‌وب مناسب است؟ + لیست قیمت ۹۷

کدام سرویس اینترنت ADSL داتک مناسب است؟ + لیست قیمت نوروز ۹۷

ممکن است شما دوست داشته باشید
13 دیدگاه
 1. هاشم ارجمند (نوشار) می گوید

  خیلی راضیم ok

  موافقم ۱
  مخالفم ۱
 2. هاشم ارجمند می گوید

  قیمتش خوبهok

  موافقم ۲
  مخالفم ۱
 3. هاشم ارجمند می گوید

  قیمتش خوبه

  موافقم ۳
  مخالفم ۱
 4. محمد می گوید

  من فعلا از سرعتش راضی نیستم. ویدیو ورزش سه باید بدون توقف پخش بشه که متاسفانه نمیشه.
  دوستان کسی میدونه تنظیم مودم رو چه حالتی باشه؟
  برا من رو حالت بریدج هستش
  نمیدونم مشکلم از خطه یا تنظیمات مودم

  موافقم ۲
  مخالفم ۲
 5. زهرا می گوید

  الان بسته های با دوره های بالاتر مثلا سه ماهه به بالا چجوری میشه قیمتاش؟

  موافقم ۴
  مخالفم ۱
 6. Sattar می گوید

  قیمتاش بهتر از مخابراته

  موافقم ۵
 7. هادی می گوید

  تنوع بسته های مخابرات خیلی بیشتره

  موافقم ۲
  مخالفم ۴
 8. احمد خبری می گوید

  من از همین شرکت اینترنت می خرم.از سرعت هم راضی هستم. اما اشکال کار بسته مناسب برای من وامثال من کم پیدا می شود. من اگر یک بسته نهایت ۱۰۰ گیگ ۱۲ ماهه داشتند باشم‌. کفایت می کند. لازم به ذکر است من در یک مجموعه که با همکارانم حدود ۵۰ نفر که بحث اینترنت می کنیم همه انها تقریبا سالی ۱۰۰ گیگ مصرف دارند. اما شرکت بسته ای ، به باب دل مشتری ندارند. ۰۹۱۳۲۹۳۴۲۲۵

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 9. محمد می گوید

  من از وضعیت سرویس دهنده های دیگه در حال حاضر خبر ندارم ولی پیشگامان با وجودی که پهنای باند ۱۶ مگ میفروشه و شاید سرعت دانلود با دانلودر های حرفه ای به این مقدار برسه ولی در ارتباطات تک کانکشن مثلا برای تماشای ویدیو در هر سایت خارجی سرعت شما را به ۷۰ کیلوبایت یا کمتر محدود میکنه که به هیچ وجه راضی کننده نیست پس قبل از خرید حتما از isp مورد نظرتون از مصرف کننده تحقیق کنید.

  موافقم ۴
 10. حسن فرجی می گوید

  اگه جدیدا از مخابرات استفاده کرده باشید
  به این نتیجه میرسید که از سرویس هاش استفاده کنید چون واقعا عالیه

  موافقم ۲
  مخالفم ۱۱
 11. AliMansori می گوید

  این سرویس دهنده های جدید واقعا دارن خوب کار میکنن و قطعی و کندی هم ندارن

  موافقم ۱
 12. نگین می گوید

  طرح هاش بد نیست خوبه

  موافقم ۳
 13. Arash_rahmati می گوید

  چقدر زیاد شدن این سرویس های اینترنت ..رقابت هرچی بیشتر بهتر

  موافقم ۳
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان