بررسی اپلیکیشن پولیک (Poulik)؛ پولیک کن تا به پول نزدیک شوی!

اپلیکیشن پولیک (Poulik) یک برنامه ساده برای کسب درآمد اینترنتی است که از طریق یکی از شبکه‌های ماهواره‌ای پرطرفدار تبلیغ شده و بسیاری از کاربران به دلیل این تبلیغات به استفاده از آن روی آورده و حالا پولیک به یکی از اپلیکیشن‌های پربحث در شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده و گزارشات خوب و بد زیادی از آن منتشر می‌شود. در ادامه قصد داریم به بررسی این اپلیکیشن کسب درآمد اینترنتی بپردازیم.

این روزها به دلیل اوضاع اقتصادی کشور، بسیاری از کاربران به دنبال راه‌هایی هستند تا بتوانند با کسب درآمد به معیشت زندگی خود سر و سامان داده و بهبودی را ایجاد کنند که بعضی از افراد از این اوضاع استفاده کرده و راهکارهایی را ارایه می‌دهند که بعضا صرفا کلاهبرداری بوده و یا در موارد دیگر، بدون مشکل فعالیت می‌کنند.

اپلیکیشن پولیک (poulik)

به نظر می‌رسد مسئولین اپلیکیشن پولیک (poulik) به یک راهکار بسیار ساده که آرزوی بسیاری از کاربران ایرانی است، رسیده و با بال و پر دادن به ایده اولیه، درآمد خوبی را از آن خود کرده‌اند ولی آیا کاربران این اپلیکیشن نیز به درآمدی رسیده‌اند یا خیر؟

شاید نقطه ابهام بزرگی که در اپلیکیشن پولیک (poulik) وجود دارد، مبلغ اشتراکی است که شما با پرداخت نکردن آن حتی نمی‌توانید توضیحات ساده‌اش را بخوانید و به طور کلی شرط بسیاری از فعالیت‌های موجود در این اپلیکیشن، پرداخت حق اشتراکی است که برای پولیک تعیین شده است.

موافقان این اپلیکیشن می‌گویند که پرداخت 39 هزار تومان در ابتدای استفاده از این اپلیکیشن یک امر طبیعی است چرا که برای بسیاری از اپلیکیشن‌های خارجی در موضوعات گوناگون نیز این موضوع وجود دارد و برنامه نویسان این برنامه حق دارند که برای نرم‌افزار طراحی شده، حق عضویت دریافت کنند.

اپلیکیشن پولیک (poulik)

در مقابل مخالفین این اپلیکیشن از عدم شفافیت برای دریافت حق اشتراک اولیه سخن می‌گویند و بسیاری از دلایل مختلف و بعضا موجه را برای طرح ابهامات در زمینه اپلیکیشن پولیک (poulik) مطرح می‌نمایند. در ادامه به بررسی کامل این اپلیکیشن می‌پردازیم و اطلاعاتی که از این برنامه اندرویدی لازم دارید، در اختیارتان می‌گذاریم تا بتوانید تصمیم گیری نهایی را برای استفاده از آن انجام دهید.

عملکرد کلی اپلیکیشن پولیک (poulik) چگونه است؟

اپلیکیشن پولیک به طور کلی بر اساس مشاهده تبلیغات و فروش بسته‌های بیمه‌ای و همچنین فروش کالاهای مختلف بنا شده است و بسیاری از افراد در نگاه اول به این نرم‌افزار اندرویدی، به یاد شرکت‌های هرمی سال‌های نه چندان دور کشورمان می‌افتند که بسیاری از افراد را دچار مشکل کرد.

به طور کلی در مورد پولیک می‌توان گفت که سابقه فعالیت نرم‌افزارهای این چنینی بسیار اندک بوده و نمونه مشابهی در این حد مشاهده نکردیم و پولیک اولین نسل از نرم‌افزارهای کسب درآمد اینترنتی در کشورمان محسوب می‌شود که توانسته به صورت جدی و گسترده و با تبلیغات زیاد در فضای مجازی کشور فعالیت نماید.

یکی از روش‌های کسب درآمد موجود در پولیک، روش اشتراک‌ گذاری برنامه‌ها در این اپ است که کاربر با اشتراک گذاری اپلیکیشن‌هایی که در پولیک پیشنهاد می‌شود، کسب درآمد کرده و به ازای هر نصبی که توسط دیگران صورت می‌گیرد، درآمدی را از آن خود می‌کند. حضور بعضی از اپلیکیشن‌های معروف مانند “دینگ” در این بخش قابل توجه بوده و نشان می‌دهد برندهای معتبر نیز از خدمات ارایه شده در پولیک استقبال می‌کنند.

روش های کسب درآمد در اپلیکیشن پولیک (poulik) چگونه است؟

همان‌طور که در محیط ساده این برنامه قابل مشاهده است، چند نوع روش خاص برای کسب درآمد اعلام شده که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم:

تبلیغات: اولین و راحت‌ترین روش کسب درآمد در این برنامه، مشاهده تبلیغات است که طبق تجربه کاربری ما در آی‌تی‌رسان، معمولا از تبلیغات شرکت‌های خارجی استفاده می‌شود و ترکیبی از تبلیغات داخلی و خارجی به کاربر نمایش داده می‌شود.

یکی از اشکالات موجود در این بخش عدم اعلام زمان مورد نیاز برای مشاهده تبلیغات است ولی به طور حدودی هر تبلیغ، می‌بایست در 30 ثانیه مشاهده شده و ظاهرا در هر دقیقه دو تبلیغ به کاربر نمایش داده می‌شود و بیش از این مقدار، امکان مشاهده تبلیغ نخواهد بود.

به طور مثال ما در طی بررسی‌هایی که برای نگارش بررسی این اپلیکیشن انجام می‌دادیم، توانستیم 172 تومان کسب درآمد کنیم که حاصل مشاهده سه تبلیغ بود.

اشتراک گذاری برنامه: دومین روش کسب درآمد، اشتراک گذاری اپلیکیشن‌هاست که محلی برای تبلیغات دیگر برنامه‌ها شده است. کاربران می‌توانند اپلیکیشن‌های پیشنهاد شده توسط پولیک را بین دوستان و آشنایان خود به اشتراک گذاشته و پس از هر نصبی که توسط آن‌ها صورت می‌گیرد، درآمدی به حساب کاربر واریز می‌شود.

البته به دلیل حضور اپلیکیشن‌های معروف در این بخش، کار کاربر برای تبلیغات آسان بوده ولی بدیهی است که حضور اپلیکیشن‌های تازه کار، به سختی کاربر کاربران خواهد افزود.

بسته‌های بیمه: سومین روش کسب درآمد در اپلیکیشن پولیک، کسب درآمد از طریق فروش بسته‌های بیمه است که کاربران می‌توانند به عنوان بازاریاب بیمه فعالیت کنند و با فروش هر بیمه نامه، پورسانتی را که قبل از آن به رقمش پی برده‌اند، دریافت نمایند. متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به جزئیات این بخش، امکان ارایه اطلاعات بیشتر از آن نداشتیم ولی طبق شواهدی که از کاربران دریافت کردیم، بعضی از محصولات پرفروش و پرطرفدار بازار بیمه در این اپلیکیشن وجود دارد ولی پورسانت کاربران بسیار اندک است.

فروشگاه: شاید جنجالی‌ترین بخش پولیک که ما را به یاد شرکتهای هرمی می‌اندازد، همین بخش فروشگاه آن است که دارای محصولات متنوعی بوده که با قیمت‌های نجومی به کاربران عرضه می‌شود. کاربران در اپلیکیشن پولیک (poulik) می‌بایست از بین محصولات در انواع: آرایشی و بهداشتی، تزیینی، آثار دست ساز، کیف و کفش، بهداشتی و پزشکی، لوازم خانگی، مد و پوشاک و نوشیدنی‌ها بازاریابی کرده و از طریق فروش آن‌ها، پورسانت خود را دریافت کنند.

به طور مثال یک جنسی که در بازار به راحتی با قیمتی در حدود 100 هزار تومان قابل دسترسی است، در این اپلیکیشن با قیمت 240 هزار تومان عرضه شده و به دلیل قیمت بالایی که برایش در نظر گرفته شده است، پورسانت 60 هزار تومانی برای کاربر معین شده و کاربران را برای یک درآمد بی نظیر وسوسه می‌کند!

طریقه کار این بخش به این گونه است که کاربر پس از بازاریابی و پیدا کردن مشتری، وجه کامل محصول را به حساب پولیک واریز می‌کند و پولیک در لحظه، پورسانت معین شده را به حساب کاربری او منتقل می‌کند و جنس نیز برای خریدار ارسال می‌شود.

اپلیکیشن پولیک (poulik) چه مزایایی برای کاربرانش در نظر گرفته است؟

طبق توضیحاتی که در سایت رسمی اپلیکیشن وجود دارد و در تبلیغات آن مشاهده می‌شود، پولیک مدعی است که در زمان افراد صرفه‌جویی می‌کند و آن‌ها می‌توانند نیازهای روزانه خود را از این برنامه تامین نمایند! از دیگر مزایایی که بسیار بزرگنمایی شده، امکان رایگان زیر است:

یک‌سال بیمه حوادث و هزینه‌های غرامت و پزشکی به میزان 10 میلیون تومان

البته این بیمه با پوشش‌هایی که در این اپلیکیشن ذکر شده است هزینه زیادی ندارد ولی همانند سایر مطالبی که در این اپلیکیشن وجود دارد، گزارشی مبنی بر دریافت این بیمه نیز وجود ندارد! همچنین این اپلیکیشن، یک باشگاه اختصاصی دارد و خدمات ویژه‌ای به کاربران عرضه می‌کند.

مشکل نسخه آی‌او‌اس پولیک چیست؟

از نکات قابل ذکر برای اپلیکیشن پولیک، وجود نسخه‌های اندروید و آی‌او‌اس این برنامه است که البته گزارشاتی پیرامون نسخه آی‌او‌اس وجود دارد که طبق اطلاعیه این اپلیکیشن در کانال تلگرامی‌اش، به روش زیر قابل حل خواهد بود:

از دیگر نکات قابل ذکر برای اپلیکیشن پولیک می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • استفاده از پولیک نیازمند مکان و زمان خاصی نیست و بدون محدودیت در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.
  • اعتبار کسب شده در پولیک قابل انتقال بین کاربران است.
  • استفاده از اپلیکیشن پولیک تنها از طریق یک دستگاه امکان‌پذیر است.
  • درآمد کسب شده به کیف پول کاربران واریز می‌شود و پس از آن و با درخواست کاربران به شماره کارت بانکی آن‌ها منتقل می‌شود.
  • به طور کلی همیشه مبلغ 10 هزار تومان برای فعالیت در پولیک باقی خواهد ماند و در صورتی که درآمد شما از مشاهده تبلیغات در پولیک به 10 هزار تومان برسد، امکان دریافت نخواهید داشت.
  • در بخش آموزش این اپلیکیشن، آموزش‌هایی برای کاربران در نظر گرفته شده تا آن‌ها بتوانند روش‌های کسب درآمد بالاتر و بیشتر را فرا بگیرند.
  • کاربران می‌توانند در هر لحظه با پشتیبانی این برنامه تماس بگیرند و با اپراتور آن صحبت کنند.

 

نظر شما در مورد پولیک چیست؟ اگر تجربه استفاده از این اپلیکیشن را دارید در بخش نظرات مطرح کنید.

نمایش نظرات (148)