پشتیبانی گوشی‌های هواوی از ارتباطات VoLTE در ایران

فناوری VoLTE که در شبکه‌های تلفن همراه نسل چهارم یا 4G به کار گرفته می‌شود، مزایای زیادی برای کاربران و همچنین اپراتورهای تلفن همراه دارد. این فناوری به زودی توسط اپراتورهای تلفن همراه کشورمان در اختیار کاربران قرار می گیرد و آن‌ها می توانند همانند سایر نقاط دنیا، در کشور ما نیز از این فناوری بهره مند شوند.

هواوی به عنوان یکی از عرضه کنندگان اصلی گوشی های هوشمند در دنیا و همچنین یکی از شرکت‌های پیشرو در تکنولوژی‌های مخابراتی در بحث VoLTE نیز حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و جزو اولین شرکت هایی در کشورمان است که می‌تواند پشتیبانی کامل از این فناوری را در اختیار کاربران قرار دهد.

در این فناوری با توجه به اینکه بسته های صدا یا همان Packet Voice تحت بستر data در شبکه جابجا می‌شود، آیتم‌های مختلفی طی تماس‌های صوتی آن‌ها با گوشی‌های هوشمند تحت شبکه 4G بهبود می‌یابد که از جمله آنها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • در مکالماتی که تحت VoLTE انجام می‌شود، کیفیت HD در صدا را کاربران تجربه خواهند کرد به شکلی که گویی به صورت چهره به چهره با مخاطب خود صحبت می کنند، چراکه در ارتباطات مبتنی بر VoLTE در بستر 4G کیفیت صدا نسبت به شبکه‌های 3G تا 3 برابر و نسبت به شبکه‌های 2G تا 6 برابر بهبود می‌یابد.
  • در تماس های تحت بستر VoLTE سرعت برقراری تماس به شکل چشمگیری نسبت به نسل های قبل افزایش می‌یابد و کاربران مدت زمان کمتری برای برقراری تماس انتظار می‌کشند.
  • اگر تحت بستر VoLTE مکالمه صوتی انجام شود، کاربران می‌توانند به صورت همزمان از اینترنت گوشی خود نیز بهره مند باشند. در گذشته در هنگام مکالمات صوتی امکان بهره گیری از ارتباط اینترنتی با گوشی فراهم نبود که با VoLTE این نقیصه برطرف شده است.
  • مصرف باتری در هنگام برقراری تماس و مکالمه تحت بستر VoLTE در شبکه 4G نسبت به نسل‌های قبل‌تر شبکه یعنی 2G و 3G کاهش می‌یابد، چراکه فرآیند جستجوی فرکانسی و همچنین برقراری ارتباط در VoLTE همه در یک بستر انجام می پذیرند.
  • در سمت اپراتورهای تلفن همراه، شبکه‌های 4G ساده‌تر از نسل‌های قبل توسعه پذیر خواهند بود و اپراتورها راحت‌تر می‌توانند بسترهای 4G و VoLTE را در نقاط مختلف جغرافیایی گسترش دهند.

برای بهره گیری از مزیت‌های ذکر شده هم اپراتور و هم گوشی‌های تلفن همراه باید از VoLTE پشتیبانی کنند. هم اکنون گوشی‌های مختلفی در سری گوشی‌های هواوی از این امکان پشتیبانی می‌کنند و کاربران کشورمان با بهره گیری از این گوشی‌ها می توانند از مزایای ارتباطات VoLTE نیز بهره مند باشند که این امر با توسعه سریع VoLTE در سمت اپراتورها آغاز شده و هم اکنون در برخی از شهرها در اختیار کاربران قرار دارد و در برخی دیگر به زودی در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

گوشی‌های هواوی که از این امکان پشتیبانی می کنند شامل مدل‌های زیر است:

در پایان لازم به ذکر است که هم اکنون گوشی‌های هواوی جزو اولین گوشی‌هایی در کشورمان هستند که با شبکه‌های VoLTE در سمت اپراتورها سازگار شده‌اند، به همین دلیل اگر قصد خرید گوشی با این ویژگی ارزشمند را دارید، می‌توانید مدل‌های فوق الذکر را مد نظر قرار دهید. به علاوه همانطور که مشاهده می‌کنید هواوی این ویژگی را اکثر گوشی های خود در سری های مختلف قیمتی قرار داده تا کاربران در طیف‌های مختلف بتوانند از این ویژگی بهره مند باشند که این خود نشان از توجه هواوی به مشتریان با سلایق مختلف دارد.

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم