آخرین اطلاعات منتشر شده در رابطه با سامسونگ گلکسی S10 پلاس با فناوری 5G

بر اساس چند گزارش، در حال حاضر شرکت سامسونگ 3 مدل مختلف از اسمارت‌فون‌های سری گلکسی S10 را در دست توسعه دارد. این هندست‌ها در فاکتورهای گوناگونی از ابعاد کلی دستگاه گرفته تا تعداد دوربین‌های پشتی با یکدیگر متفاوت هستند. اما با توجه به هزینه بالای به‌کارگیری مودم‌های 5G در اسمارت‌فون‌ها گزارش شده که غول کره‌ای قصد دارد تا نسخه 5G گوشی گلکسی S10 پلاس را به صورت مجزا روانه بازار نماید.

در حال حاضر 5G هنوز فناوری نسبتا جدیدی به‌شمار می‌آید و این موضوع تا زمان رونمایی از محصولات سری گلکسی S10، انکارناپذیر باقی خواهد ماند. در واقع انتظار می‌رود که تعداد انگشت‌شماری از کشورها طی سال آینده قادر به طراحی و پیاده‌سازی چنین شبکه‌هایی باشند. بنابراین صرف‌نظر از نیاز مشتریان، عرضه نسخه 5G به صورت نسبتا محدود امری اجتناب‌ناپذیر است. اما براساس اظهارات یک منبع، تصمیم سامسونگ مبنی بر استفاده از فناوری 5G در پرچم‌دار گلکسی S10 پلاس احتمالا تنها محدود به یک کشور یعنی کره‌جنوبی خواهد بود. حداقل در مقطع زمانی کنونی این‌طور به‌نظر می‌رسد.

با توجه به سطح پیشرفت‌ها در کره‌جنوبی و سهم تاریخی و بالای سامسونگ از بازار این کشور، به گوش رسیدن اخباری مبنی بر احتمال عرضه انحصاری نسخه 5G گلکسی S10 پلاس در بازار بومی این برند کره‌ای یقینا مایه تعجب نخواهد بود. با این‌حال نمی‌توان درباره چنین فرضیه‌هایی با اطمینان کامل صحبت کرد. در انتها به گفته همین منبع، تصمیم‌گیری نهایی پیرامون این موضوع می‌تواند به پایان ماه دسامبر موکول شود. این واقعیت بدان معناست که سامسونگ جهت تغییر برنامه عرضه محصولات خود و ارایه آن‌ها در بازارهای دیگری از قبیل ایالات‌متحده، زمان زیادی پیش رو دارد. با این‌حال نهایتا به‌نظر می‌رسد که سری گلکسی S11 در سال 2020، نخستین محصول پرچم‌دار سامسونگی با قابلیت پشتیبانی همه‌جانبه از فناوری 5G خواهد بود؛ مگر این‌که کمپانی تصمیم بگیرد تا کلیه دستگاه‌های گلکسی‌نوت 10 را با امکان پشتیبانی از این تکنولوژی جدید روانه بازار نماید.

منبع phonearena
پیام بگذارید