آخرین اخبار و اطلاعات از سکه ثامن را اینجا بخوانید؛ تکلیف پول‌ها چه می‌شود؟

نگرانی سرمایه گذاران سکه ثامن به تیتر اول بسیاری از شبکه‌های اجتماعی تبدیل شده و چندین هزار نفر از کاربران این سایت در حال حاضر سرگردان دادگاه‌ها و کلانتری‌های مختلف برای شکایت از مسئولین این شرکت هستند که در کمال تعجب هیچ خبر موثقی از آن نیز منتشر نمی‌شود!

به گزارش آی‌تی‌رسان، شرکت تجارت الکترونیک ثامن که با برند تجاری سکه ثامن در زمینه خرید و فروش اینترنتی طلا و سکه فعالیت می‌کرد، چند روزی است که به درخواست مشتریان برای تسویه حساب پاسخ نداده و عملا معاملات در این سایت به تعطیلی کشیده شده است که با اختلال در روند فعالیت سایت، شایعات پیرامون آن نیز بالا گرفت.

این سایت که با نماد اعتماد و نماد وزارت ارشاد فعالیت می‌کرد حالا با حذف نماد اعتماد شایعات پیرامون تقلبی بودن آن را نیز قوت بخشیده که طبیعتا منجر به نگرانی هر چه بیشتر کاربران شده است.

سکه ثامندر ادامه به صورت تیتروار به اخبار و شایعات مربوط به این شرکت اشاره می‌کنیم که آی‌تی‌رسان صرفا بنا بر مسئولیت رسانه‌ای خود آن‌ها را منتشر می‌کند و صحت آن‌ها را تایید یا تکذیب نمی‌کند.

1- اولین و قوی‌ترین گمان موجود پیرامون سکه ثامن عدم مدیریت درست در کنترل نقدینگی چند صد میلیاردی این سایت بوده است که منجر به یک کسری بزرگ در ترازنامه این شرکت شده و عملا ادامه فعالیت را غیرممکن کرده است که بنا بر صلاحدید مدیران این شرکت، ادامه کار به قوه قضاییه سپرده خواهد شد.

2- مشکلات سرور این سایت علت اصلی عدم واریزها در روزهای اخیر بوده و با بازگشت سایت و اطلاعیه اخیر مدیرعامل این شرکت، عملا عملکرد سایت به روال قبلی بازخواهد گشت.

3- بلیطی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که نشان دهنده حضور فردی به نام زاهدی‌فر در پرواز تهران به دوبی است که کاربران این خبر را حاکی از فرار مسئولین این شرکت می‌دانند! البته بعضی از مطلعین می‌گویند که این بلیط متعلق به قبل بوده و ایشان پس از سفر به دوبی، به ایران بازگشته است.

گفتنی است که طبق اطلاعات بدست آمده و مشاهدات خبرنگار آی‌تی‌رسان، چندین شکایت در تهران و اصفهان از این سایت به مراجع قضایی رسیده و عملا به زودی ماجرای این شرکت وارد فاز جدیدی خواهد شد. در ادامه آخرین اطلاعیه مدیریت سکه ثامن را می‌بیند که به طور ضمنی شایعه فرارش به دوبی را تکذیب کرده و از پرداخت پول کاربران در روزهای آتی خبر داده است.

“ضمن عرض سلام خدمت همه کاربران گرامی به اطلاع می رساند نگران موجودی یا سرمایه خود نباشید.

بنده ایران هستم و جای هیچ نگرانی برای سرمایه واریزی شما نیست.

موجودی که بابت ضمانت نامه ها و اعتبار مسدود شده بود به حساب شما برگشت داده می‌شود و بخش درخواست واریز امروز باز شده و می‌توانید تمام موجودی خود را درخواست دهید.

به دلیل تماس زیاد امکان پاسخگویی نیست.”

پی نوشت: لازم به ذکر است اتفاقات این چنینی که یقینا در پی اتفاقات پیرامون موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز است، قطعا منجر به سلب اعتماد از کاربران ایرانی برای حضور در کسب و کارهای اینترنتی شده و عملا بافته‌های چند ساله وزارت ارتباطات و دولت را پنبه خواهد کرد.

مقتضی است که بانک مرکزی و وزارت ارتباطات در ارایه مجوزهای مربوط به کسب و کارهای این چنینی دقت لازم را مبذول داشته و حالا که اوضاع رو به وخامت می‌رود، با ورود به موقع به موضوع از بحرانی شدن اوضاع جلوگیری کنند.

به‌روز رسانی 27 شهریور

ورشکستگی سکه ثامن رسمی شد

سکه ثامن در اطلاعیه ای رسما ورشکستگی خود و علت آن را بیان کرد: به اطلاع می‌رساند بنا به استفاده کاربران و تریدرها از ربات‌های غیر مجاز و همچنین کارمند ثامن که به نام شوهر خود معامله می‌کرد به مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان و سودهای غیر متعارف کاربران که به وسیله ربات‌ها و اتو رفرش استفاده شده است، به اطلاع می‌رساند سکه ثامن ورشکستگی خود را اعلام می‌نماید و از امروز فقط کاربران می‌توانند پول‌های خود را بدون دریافت سودهای غیر متعارف ثبت و درخواست نمایند.

کاربران امروز مهلت دارند موجودی خود را به فروش رسانده و درخواست واریز نمایند.

به‌روز رسانی 27 شهریور

نظر یک کارشناسی حقوقی: اعلام ورشکستگی یک شرکت با تاجر، موضوعی نیست که با بیان شفاهی او میسر باشد؛ بلکه تا زمانی که دادگاه حکم ورشکستگی را صادر نکند، این موضوع ثابت نمی‌شود.

اخبار سکه ثامن به‌روزرسانی می‌شود…

نمایش نظرات (159)