۵ دلیل برای آنکه از اسنپ فود استفاده نکنید!

با پیشرفت تکنولوژی و نیاز مردم به ارتباط با یکدیگر، این روزها اکثر مردم جامعه از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند و تقریبا همه آن‌ها به اینترنت نیز متصل هستند. به همین بهانه شرکت‌های زیادی کسب و کارهای خودشان را اینترنتی کردند و حتی برخی شرکت‌ها نیز که قبلا وجود خارجی نداشتند، از فرصت به‌وجود آمده به شکل خیلی خوبی استفاده کردند. حالا بسیاری از کارهایی که قبلا با کلی دردسر قابل انجام بود، به‌راحتی و توسط گوشی هوشمندمان صورت می‌گیرد. مثلا پیش‌تر برای سفارش غذا انتخاب چندانی پیش‌روی شما نبود و می‌بایست از میان یکی دو شماره‌ای که داشتید، اقدام می‌کردید. اما حالا سفارش اینترنتی غذا روی کار آمده است و به کلی، تعریف جدیدی از کار ارایه داده! بعید است که به‌صورت اینترنتی غذا سفارش داده باشید و نام زودفود و یا اسنپ فود به گوش‌تان نخورده باشد. این سرویس ظاهرا پیشرفته، آن‌قدر ها هم که در بوق و کرنا شده، خوب نیست! امروز در آی‌تی‌رسان تصمیم گرفتیم به دلایلی برای استفاده نکردن از اسنپ فود بپردازیم.

نکته: این مقاله صرفا برای اشاره به نقاط ضعف این سرویس تهیه و تولید شده است و قرار نیست به بررسی کلی آن بپردازیم؛ تنها می‌خواهیم به مواردی اشاره کنیم که نیاز به توجه بیشتری از سوی سازنده دارند.

همه بد هستند و اسنپ فود، خوب!

پشتیبانی قوی در دنیای امروزی، از جمله مهم‌ترین دلایل برای انتخاب یک سرویس است. پشتیبانی اسنپ‌ فود تقریبا همیشه پاسخگو بوده و شخصا به موردی که موجب عدم پاسخگویی آن‌ها شود، بر نخورده‌ام! اما جواب دادن یک تماس تلفنی به معنای پاسخگویی نیست! بارها پیش آمده که رستوران مورد نظر غذا را دیرتر از سفارش به دست ما رسانده و هر بار هم که به پشتیبانی اسنپ فود زنگ می‌زدیم، با این جمله که “ما مسئول دیر فرستادن نیستیم و تاخیر از سوی رستوران است” مواجه می‌شدیم! از جنبه دیگری که به قضیه نگاه کنید، اسنپ فود درست می‌گوید؛ اما طرف حساب ما این سرویس است، نه رستوران!

اگر اسنپ فود عزیز برای مشتری‌هایش ارزش قائل بود که یقه رستوران‌دار را می‌گرفت! کاری که اگر ما به صورت مستقیم از یک رستوران خرید می‌کردیم و با این وضعیت مواجه می‌شدیم، حتما انجام می‌دادیم! اما اسنپ فود همیشه خوب بوده و بقیه بد هستند. شاید بار اولی که یک رستوران بدقولی کرده و غذا را به هر دلیلی دیر فرستاده، قابل بخشش باشد اما وقتی دیر ارسال کردن سفارش بارها و بارها تکرار می‌شود، نشانه این است که اسنپ فود کوچک‌ترین تلاشی برای مشتری‌های وفادار خودش نمی‌کند! اگر می‌کرد که عذر رستوران را می‌خواست! مورد‌هایی داشتیم که حتی اگر خودتان سیب‌زمینی می‌خریدید، می‌شستید، پوستش را غلفتی می‌کندید، سرخ می‌کردید و با تزئینات ویژه روی میز می‌گذاشتید هم کارتان زودتر از رسیدن سفارش غذا از اسنپ فود انجام می‌شد!

اسنپ فود
تصویرشان را شطرنجی کنیم، بهتر است!

بینی اسنپ فود گاهی اوقات دراز می‌شود!

اسنپ فود سرویس سفارش غذای آنلاین خوبی است اما گاهی اوقات رنگ و بوی پسرک چوبی قصه‌های قدیمی را به خودش می‌گیرد. حالا شاید بگویید که دقیقا چه زمانی بینی‌اش دراز می‌شود؟ در پاسخ می‌گوییم که کافی‌ست سری به بعضی از رستوران‌هایی که همیشه از آن‌ها سفارش می‌دهید، بزنید و منوها را ببینید. برخی اوقات اختلاف قیمت‌های منو اسنپ فود با منو خود رستوران، دو رقمی هم می‌شود! این در حالی‌ست که قاعدتا باید ارزان‌تر باشد چرا که شما از فضای رستوران استفاده نمی‌کنید! با این حال حتی نمی‌توان تفاوت قیمت‌ها را با هزینه ارسال توجیه کرد، چرا که اخیرا حتی اگر رستوران طبقه پایین منزل شما باشد هم اسنپ فود چند هزار تومانی را بابت هزینه پیک موتوری طلب می‌کند!

مورد دیگر، نظراتی است که در برخی رستوران‌ها دیده می‌شود. شما به رستورانی که پیش‌تر سابقه سفارش از آن را نداشته‌اید، مراجعه می‌کنید و طبیعتا به بخش نظرات می‌روید تا با حال و هوای آنجا آشنا شوید. کلی نظر مثبت و خوب راجع به غذاها و ارسال به موقع و… می‌بینید! اما بعد از سفارش، کاخ آرزوهای‌تان خراب می‌شود و چیزی که به دست‌تان می‌رسد، هم‌خوانی چندانی با نظرات ندارد! نتیجه این می‌شود که یا نظرات فیک زیادی توسط مدیران رستوران نوشته شده و یا اینکه نظرات منفی حذف شده‌اند (مثل دی‌جی‌کالا) تا همیشه با مثبت‌ها رو به رو باشید! در هر دو حالت این اسنپ فود است که پینوکیو شده!

اسنپ فود

مشکلات عجیب و غریب هنگام سفارش از اسنپ فود

یکی از دلایل اصلی استفاده نکردن از اسنپ فود، مشکلاتی است که هنگام سفارش با آن‌ها دست و پنجه نرم‌ می‌کنید! اگر از کاربران دائمی این سرویس باشید، حتما تاکنون با پرداخت‌های ناموفق، لغو شدن ناگهانی سفارش به دلیل عدم ارایه توسط رستوران و… مواجه شده‌اید که سفارش اینترنتی غذا را به کام‌تان تلخ می‌کند (خیلی هم مودبانه!).

شخصا یک بار به هر طریقی که بود کد تخفیفی را دریافت کردم و قصد داشتم که از آن برای سفارش غذا در اسنپ فود استفاده کنم. غذا را سفارش داده و در قسمت مربوطه کد تخفیف را وارد کردم و به خوبی هم اعمال شد اما صفحه پرداخت مشکل داشت و نتوانستم سفارشم را تکمیل کنم! دوباره که برای ثبت سفارش اقدام کردم؛ کد تخفیف، فاقد اعتبار بود و دیگر نمی‌شد از آن استفاده کرد! به همین راحتی تخفیفی که خود اسنپ فود داده بود، چون برفی از قفس پرید (اسمی خاص برای طوطی)!

اسنپ فود

اسنپ فود آنلاین است اما همیشه همراه نیست!

معمولا کسانی که اهل سفارش دادن غذا هستند، بهترین رستوران‌های اطراف خودشان را می‌شناسند و می‌توانند مستقیما از آن خرید کنند و نیازی به سفارش آنلاین غذا ندارند! اما حال فکرش را بکنید که به هر دلیلی، قصد سفر به شهر دیگری را داشته باشید (سفر کاری، دانشجویی، تفریحی و…) و بخواهید از رستوران‌های اطراف غذا سفارش دهید! طبیعتا طبق عادت همیشگی، گوشی‌ را از جیب‌تان در می‌آورید و وارد اسنپ فود می‌شوید اما می‌بینید که این برنامه در دسترس نیست و یا آنقدر تعداد رستوران‌ها در سایر شهرهای کشور کم است که اصلا چیز خاصی دستگیرتان نمی‌شود! جدای از مشکلاتی که در سفرها برای‌تان پیش می‌آید، اینکه یک سرویس ادعای خوب بودن دارد و پشتیبانی خوبی در نقاط کشور ندارد، یعنی محروم کردن جامعه و به خصوص شهرستان‌های کوچک از سرویس‌های جدید!

اسنپ فود

اسنپ فود، هیچ‌وقت زود فود نشد!

سرویسی که دلایلی برای نخریدن آن گفتیم، از ابتدا با نام زودفود خودش را در دل ملت جا کرد و به شهرت رسید. هنوز هم خیلی‌ها آن را با نام زود فود می‌شناسند. اما به هر دلیلی (!) به اسنپ فود تغییر نام داد. در اینکه تغییر نام یک برند مشهور و جا افتاده در بین مردم کاری خیلی منطقی به‌نظر نمی‌رسد (ظاهرا می‌خواستند به برند اسنپ اعتبار ببخشند) هیچ شکی نیست، اما این تغییر نشان از تصمیمات بزرگ در آن بالا بالاها دارد. چرا که بعد از تغییر نام، خاطره خوبی که از زودفود داشتیم به کلی پاک شد. زودفود که حتی حالا سرویس‌های رقیب را نیز با همین نام می‌شناسند، تقریبا هیچکدام از مشکلات بالا را نداشت و با تغییر سیاست‌ها و تبدیل شدن به اسنپ فود همه چیز خراب شد. بنابراین حالا اکثرا می‌خواهند که اسنپ فود سر عقل بیاید و زود فود شود، اگر هم نشد حداقل دیر فود شود!

اسنپ فود

ممکن است شما دوست داشته باشید
80 دیدگاه
 1. A می گوید

  از اسنپ فود به هیچ عنوان خرید نکنید. بعد از گذشت ۲ ساعت از سفارش غذا با وجود اخذ هزینه سرعت ارسال هم غذا رو تحویل ندادن. بعد تماس بدون حتی یک عذر خواهی اعلام کردن که هیچ مسعولیتی ندارن و هزینه رو هم بر نمیگردونن. و اگر غذا رو‌میخواین خودتون باید بیاید ببرید .اگر این دزدی در روز روشن نیست پس چیه.

  موافقم ۳
 2. رضا می گوید

  سلام
  بنده در شرایط کرونا خیلی لازم داشتم که از اسنپ فود خرید کنم چه غذا از رستوران و چه مواد غذایی از سوپر مارکت…
  میشه گفت از ۲۰ تا خرید که داشتم از ۸ تاش راضی بودم
  نقاط منفی زیادی داره
  مثلا این که بارهامیزنه پرداخت ناموفق و هزینه عودت نشده
  بررسی کردم گفتن تا ۳ روز
  البته پشتیبانیش خوبه
  و این که قیمت هاش خیلی بالاس
  نظارت نمیشه اصلا
  سوپرمارکت هاش خیلی خیلی بی کیفیت هستن و برای حقوق مشتری احترام قائل نمیشن
  نظرات منفی منتشر نمیشه
  بعضی اوقات سفارش ها ارسال نمیشه
  حتی پول هم برنمیگردونن
  در کل من از ۱۰ به اسنپ و همچنین دیجی کالا که دو اپ پربازدید در ایران هستم امتیاز ۴ رو میدم.
  تشکر

  موافقم ۷
  مخالفم ۱
 3. کورش می گوید

  من یکبار فقط یکبار از یک رستوران که ۵۰۰ متری خونه م هست سفارش دادم آخر سر مجبور شدم با پای خودم برم سفارشم رو تحویل بگیرم‌. جالبه که خود پرسنل رستوران از اسنپ فود شاکی بودن. اون اولین و آخرین سفارشم از اسنپ فود بود.

  موافقم ۶
 4. مریم می گوید

  سلام من امروز سفارش فسفود دادم دوبار پشت سرهم زدم دوبارشم از حسابم کسر میشد ولی تراکنش ناموفق بود هنوز پول به حسابم برنگشته نمیدونم چی کنم

  موافقم ۶
 5. Farzad می گوید

  متاسفانه اسنپ تبدیل شده به ابزار دست دشمن برای ایجاد نا امیدی در ایران. وابسته خدماتش میشوی ولی هر روز گرانتر از دیروز. هر روز بی کیفیت تر از دیروز. عاملی شده برای رونق گرانی در جامعه.

  موافقم ۳
  مخالفم ۴
 6. N می گوید

  هر سری ک سفارش دادم کلی سردرد کردم از دستشون خلاصه گشنگی بکشید بهتره تا بااینا درگیر شید ک یه شماره تلفنم از رستورانه نمیزارن ک این واقعا ی نقطه ضعفه

  موافقم ۷
  مخالفم ۲
 7. N می گوید

  من چندبار سفارش دادم یکی و دوبارش بد نبوده بقیه وقتا یا پیکا دیر میکردن یا پیک اصلا ادرسو پیدانکرده بود با وجود اینکه عکس از نقشه هم فرستادم براش باکلی منتظربودن اخرشم گف نمیارم پولتونو پس بگیرید یبارم ایس موز سفارش دادم سه تا اسکوپی موز برام فرستادن میگن این ایس موزه فک کردن مردم خرن اکثر اوقاتم ک غذاها بیخود بود هرسری هم ک سفارش دادم چون مجبور بودم انلاین سفارش بدم

  موافقم ۵
  مخالفم ۴
 8. آرش می گوید

  سلام من سه سال پیک اسنپفودهستم وخیلی ازشماهااصلادرجریان کارنیستین وقضاوت الکی میکنی …بارهاوبارهاغذابردم درخونه مشتری یاآدرسش ناقش بوده یالوکیشنش اشتباه یااصلامشتری گوشیش یاخاموشه یادردسترس نیس یکباریکساعتوبیس دقه درخونه مشتری وایسادم گوشیش همش اشغال بودادرسش کامل نبود…وقتی شماغذاسفارش میدیدی اول بایدحتمابه ادرس رستوران وفاصلش تامنزلتون توجه کنیدچون وقتی ازهفهشت کیلومتراونورترسفارش میدیدمعلومه به این زودیاکسی براتون نمیاره چون وقتی سفارش میادروگوشی پیک هیچ اجباری برای پذیرش نداره اگه خاست قبولش میکنه واگه نه هم که همینجورارسال میشه براپیکایی که تواون محدوده هستن تابلخره یکیشون سفارشوپزیرش کنه وبیاره وکلامیگم شماهاخیلی چیزارونمیدونین وقضاوت الکی میکنی

  موافقم ۱۳
  مخالفم ۷
  1. آلفا می گوید

   اینکه تو خمیر نون چسب زخم پیدا کنیم بعد اعتراض ما پیگیری نشه کامنت ما منتشر نشه مشتری دیگه بیاد زیر اون رستوران فقط تعریف و تمجید ببینه، خدشه دار شدن و خیانت در حقوق مشتریه. چیزی الکی قضاوت نشده.

   موافقم ۷
   مخالفم ۲
 9. آلفا می گوید

  متاسفانه به خاطر شرایط کرونا مجبور شدم این چند وقت از خدمات اسنپ فود زیاد استفاده کنم سوپرمارکت، میوه یا قصابی… همیشه در کمال ادب نظرم را گذاشتم ولی با کوچکترین نکته منفی، نظرم تایید و منتشر نمی شد. در خمیر نان چسب زخم پیدا کردم در کمال ناباوری دیدم نظرم تایید نشد و پشتیبانی هم حمایتی نکرد. مورد بود که تاریخ انقضا نداشت، نظرم منتشر نشد، حتی پشتیبانی گفت که مبلغ کالا به حسابم برمی گرده ولی برنگشت. منم با وجودیکه الان تقریبا اسنپ فود جایگزینی نداره تصمیم گرفتم پاک کنم و واقعا از بی صداقتی اسنپ فود شاکی ام. همان نانوایی که چسب زخم دستشون تو خمیر جا مونده بود زیرش پر از تعریف و تمجیده!!!

  موافقم ۸
 10. عرفان می گوید

  نظرات رو خوندم متاسفانه این اتفاق برای منم افتاد
  پیک غذا رو نیاورد
  گفت از اسنپ بگیر
  اسنپ زنگ زدم گفت آدرس ناقصه و پولتون حروم شد
  برای یه سری حروم خور
  فقط پیشنهاد میکنم استفاده نکنید
  شاید یبار خوب باشه دوبار خوب باشه اصلا ده بار خوب باشه
  اما یجا بالاخره ضررشو بهتون میزنه

  موافقم ۸
  مخالفم ۳
 11. آزیتا می گوید

  دقیقا دیجیکالا هم همینطوره هم اجناس آشغال دست چندم میاره هم بعضی قیمتاش واقعا عجیب غریبه حتی گاهی دیدم تا ۴ یا ۵ برابر قیمت بیرون.نظرات رو هم کاملا سلیقه‌ای میذارن تازگیا که سقف خرید با ارسال رایگانش رو هم از ۲۰۰تومن کرده ۳۰۰تومن خرید ادمم چندین روز بعد حتی ۱بار دوهفته بعد دستم رسید

  موافقم ۸
  مخالفم ۲
 12. انا می گوید

  واقعا هیچ‌نظارتی رو اسنپ فود نیست؟من ۱بار ۱سفارش داشتم خیلیم لازم داشتم تا ساعت ۱۲ شب این حدودا منتظر موندم هیچ خبری نشد پیک خودشون زنگ زد گفت سفارشتونو گرفتین؟گفتم نه.گفت من الان اومدم تعطیل کردن رفتن.زنگ زدم اسنپ‌فود میگه عذرخواهی میکنم پولتون برمیگرده تو حسابتون.دیگه اون موقع شب پول به چه درد من میخوره نه جایی بازه از ۱جای دیگه بگیرم نه دیگه شامی گیرم میاد.پول اومد تو حسابم ولی وقتی نمیتونین مدیریت کنین و پیک کافی ندارین و نمیونین پیک سرموقع بفرستین غلط میکنین سفارش میگیرین

  موافقم ۸
 13. پرهام رمضانی می گوید

  برای منم غذای اشتباهی آوردن، یه غذا با تفاوت قیمت پنجاه هزار تومن کمتر آوردن، پشتیبانی تلفنو روم قطع کرد، حضوری رستوران هم رفتم گفت تو سفارش بعدی جبران میکنم، گفتم بهم مدیونی و دین پنجاه هزار تومن گردنته، عین خیالش نبود، پشتبانی هم هربار زنگ زدم یا پیام دادم یا جواب ندادن یا قطع کردن…
  افتضاحه، افتضاح…..

  موافقم ۸
 14. علی می گوید

  من کلا سه بار سفارش دادم
  بار اول خدایی غذا عالی و بی عیب و نقص بود
  بار دوم دونات سفارش دادم انقدر سرد و بی کیفیت بود ک خدا میدونه
  و بار سوم یعنی امروز دوباره غذا سفارش دادم پول رو کم کرد بعد دوساعت دیدم هنوز نیاورده زنگ زدم رستوران میگه برای ما سفارشتون نیومدع از اسنپ فود پولتونو بگیرید هرچی هم زنگ میزنیم به پشتیبانی اصلا جواب نمیدن پیام دادم بازم جواب نمیدن
  الانم نوشته سفارش شما لغو شدع
  این پول کجاااا رفت؟الهی حرومشون باشه
  شماهایی هم که با این شرکت قرارداد بستید باید تو اون دنیا جواب بدید
  به رستورانه که دوباره زنگ زدم میگم شما شمارشونو بدید قطع میکنه!!
  این یعنی شماهم باهاشون همدست هستید
  الهی این پولا خرج سنگ قبر خودشون و زن و بچه هاشون بشه که سر مردم کلاه نزارن هه

  موافقم ۵
  مخالفم ۲
 15. فاطمه پویان فر می گوید

  دیشب که شب میلاد حضرت علی بود خواستم همسرم رو سورپرایز کنم و غذا از بیرون سفارش بدم و برای این کار از اسنپ فود استفاده کردم و از رستوان آفاق واقع در میدان پروین غذا سفارش دادم… تا ساعت یازده و نیم منتظر موندم و هیچ اثری از پیک و غذا نشد فرداش که از پشتیبانی پیگیری کردم خیلی راحت بهم گفتن آدرستون کامل ثبت نشده با این وجود که آدرس من کامل و با شماره پلاک و واحد ثبت شده و تمام سفارشات قبلی بدستم رسیده به همون آدرس و جالبتر باگ نرم افزاره که توی قسمت اصلی اسنپ شماره تماس اصلی من ثبت شده ولی توی قسمت اسنپ فود شماره قبلی موجوده که خودش جای تعجب داره و بهیچ عنوان هم قابل ویرابش نیست و اصلا چرا تو نرم افزاری که من با شماره اصلیم و کد تأییدیه نصب کردم چجوری شماره قبلی ثیت شده و اینکه فقط پشتیبانی میگه عذرمیخوایم و هیچگونه مسئولیت و پیگیری ای نخواهد داشت و براحتی پول شما باد هوا میشه و بی مسئولیتی رستوران و یا پیکی که آدرس رو بدرستی نیومده رو مجاب به خدمات دهی بهتر کنه میگه بیخیال مشتری این یدونه هم پر!!!

  موافقم ۸
  مخالفم ۱

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان