آموزش کامل انتقال شارژ همراه اول به همراه اول

یکی از مشکلات همیشگی سیم کارت‌های اعتباری، تمام شدن شارژ آن‌هاست. اتفاقی که هرگز برای سیم کارت های دائمی رخ نمی‌دهد، به همین جهت دارندگان سیم کارت‌های اعتباری همراه‌اول از کد انتقال شارژ همراه اول به همراه اول استفاده می‌کنند.

شما راه‌های زیادی برای شارژ کردن خط دارید اما گاهی اوقات ممکن است که به هر دلیلی (نداشتن پول در حساب، نداشتن زمان کافی و…) نتوانید سیمکارت خودتان را شارژ کنید. اپراتورهای ارایه دهنده سرویس‌های مخابراتی با درک درستی از این موضوع، قابلیتی کاربردی را ارائه داده‌اند که به موجب آن می‌توانیدبا یک تماس یا پیامک از دوستان‌تان شارژ بگیرید.

در این مطلب قصد داریم به‌صورت اختصاصی روش‌های انتقال شارژ همراه‌اول را آموزش دهیم. با آی‌تی‌رسان همراه باشید:

انتقال شارژ همراه‌ اول به همراه‌ اول

انتقال شارژ در سیم کارت‌های همراه اول به دوبخش تقسیم می‌گردد، بخش اول برای انتقال شارژ از سیم کارت دائمی به سیم کارت اعتباری و بخش دوم برای انتقال اعتبار از سیم کارت اعتباری به سیم کارت اعتباری است؛ همچنین برای انتقال اعتبار در هر دو بخش، چهار روش مجزا نیز وجود دارد که به ترتیب شامل ارسال پیامک، وارد کردن کد انتقال، ورود به اپلیکیشن همراه من و استفاده از سامانه آنلاین همراه‌اول است.

انتقال شارژ همراه اول دائمی به اعتباری

تا چندی پیش مشترکان برای انتقال شارژ در همراه اول می‌بایست رمز ورود انتخاب کرده و از آن رمز استفاده می‌کردند، اما در حال حاضر نیازی به این کار نیست. با چهار روش زیر به آسانی می‌توان مقدار شارژ مورد نظر را انتقال داد.

روش ارسال پیامک:

در روش پیامکی لازم است تا برای انتقال شارژ ابتدا یک پیامک به شماره 8911 ارسال کرد، با این کار یک پیامک راهنمایی برای شما ارسال می‌شود که در آن توضیحاتی در مورد نحوه صحیح ارسال پیامک انتقال شارژ داده شده است. همچنین میتوانید به طور مستقیم پیامک دیگری به 8911 ارسال کنید و در آن به روش زیر، کد انتقال شارژ همراه‌اول شامل شماره گیرنده شارژ و مبلغ شارژ را وارد کنید. کد را باید به شکل زیر از چب به راست در پیامکی به شماره 8911 ارسال کنید:

مبلغ انتقال(به ریال) *شماره مقصد(با پیش شماره)

مانند: 10000*09121111111

پس از این کار، پیامکی برای تائیدیه اطلاعات انتقال شارژ به شما ارسال می‌شود، اگر اطلاعات درست بود، عدد یک را به شماره 8911 ارسال کنید تا انتقال شارژ همراه‌اول انجام شود. پس از انتقال، پیامک تائیدیه انجام انتقال به شما و شماره مقصد ارسال خواهد شد.

روش وارد کردن کد انتقال اعتبار همراه اول:

وارد کردن کد انتقال شارژ: #141*10*

اپلیکیشن یا سامانه همراه من:

با ورود به اپلیکیشن یا سامانه آنلاین همراه من به بخش صورت‌حساب من رفته و گزینه انتقال اعتبار را انتخاب کنید.

انتقال شارژ همراه‌ اول اعتباری به اعتباری

تمام روش‌های انتقال شارژ همراه‌اول اعتباری به اعتباری با روش انتقال شارژ دائمی به اعتباری که توضیح داده شد، برابر است؛ تنها تفاوت در قسمت انتقال اعتبار به صورت کد دستوری است و کد ارسال انتقال در حالت اعتباری به اعتباری متفاوت است.

روش وارد کردن کد انتقال اعتبار همراه اول:

وارد کردن کد انتقال شارژ: #142*10*

انتقال شارژ همراه اول

در این بین بد نیست برخی نکات مهم در انتقال شارژ همراه اول به همراه اول را یادآور شویم:

  1. سقف انتقال شارژ همراه اول شما در یک ماه نیز 50 هزار تومان در نظر گرفته شده و نمی‌توانید بیش از این میزان در یک ماه شارژی انتقال دهید.
  2. مبلغ انتقال شما باید مضربی از هزار تومان باشد.
  3. مبلغ اعتبار در هر بار استفاده از این سرویس، نباید از هزار تومان کمتر و از 10 هزار تومان بیشتر باشد.
  4. مشترک پس از انتقال اعتبار باید حداقل 500 تومان اعتبار باقی‌مانده داشته باشد.
  5. همراه اول به ازای هر انتقال، 40 تومان به عنوان کارمزد از حساب شما کسر خواهد کرد.
  6. درصورتی که سیم‌ کارت مورد نظر شما در شبکه وجود نداشته باشد و یا به هر دلیلی غیرفعال نامیده شود، نمی‌توانید به آن شارژ انتقال دهید.
  7. فراموش نکنید که در انتقال اعتبار همراه اول می‌بایست حتما به‌جای صفر اول شماره، از کد ایران یعنی 98 استفاده کنید.
  8. شما نمی‌توانید از حساب همراه اول به سیم کارت‌های سایر اپراتورها شارژ انتقال دهید.
  9. مبلغ شارژ را می‌بایست به ریال وارد کنید.
  10. فارغ از مبلغ اعتبار انتقالی، مدت زمان اعتبار مبلغ انتقال داده شده 90 روز است.
ممکن است شما دوست داشته باشید