به‌روزرسانی جدید اینستاگرام از اپلیکیشن‌های احراز هویت دو مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند

این روزها احرازهویت دو مرحله‌ای یکی از روش‌های بسیار محبوب جهت حفاظت از حساب‌های‌ کاربری شخصی است. جهت اطلاع افرادی که از نحوه کارکرد این مکانیزم آگاه نیستند بایستی خاطرنشان کرد که با وارد نمودن نام‌کاربری و کلمه‌عبور، معمولا یک کد تولید شده و بلافاصله به شماره تلفن شما ارسال خواهد شد تا هویت شما توسط سیستم موردتائید قرار گیرد. بدین ترتیب از دسترسی به اکانت‌ها صرفا بر اساس کلمه‌عبور ممانعت به‌عمل می‌آید.

اکنون اینستاگرام برای مدت زمانی طولانی از مشخصه احرازهویت 2 مرحله‌ای معمول پشتیبانی می‌کند و کدهای امنیتی از طریق SMS ارسال می‌شوند. اما خبر خوب این‌که اگر مایل هستید به SMS متکی نباشید و در صورت استفاده از سیم‌کارتی متفاوت در جریان سفر دچار مشکل نشوید، خوشحال خواهید شد که بدانید اکنون اینستاگرام از اپلیکیشن‌های احرازهویت دو مرحله‌ای به‌عنوان جایگزین پشتیبانی می‌کند.

در صورتی‌که با چنین اپلیکیشن‌هایی آشنایی ندارید، این برنامه‌ها اساسا خدماتی را به‌عنوان جایگزین SMS ارایه می‌دهند که احتمالا در مقایسه با پیامک مناسب‌تر خواهند بود. زیرا همان‌طور که گفته شد، گاها شما با سیم‌کارتی متفاوت به مسافرت می‌روید و در نتیجه احتمالا پیامکی را دریافت نخواهید کرد. در این حالت چندین اپلیکیشن احرازهویت مختلف نظیر Google Authenticator وجود دارند. با این‌حال گزینه‌های دیگری مانند Authy یا LastPass Authenticator نیز در دسترس هستند (LastPass ابزارهای مدیریت پسورد را نیز ارایه خواهد داد). اکنون بایستی از اپلیکیشن‌های احرازهویت 2 عامله پشتیبانی شود؛ لذا نسبت به نصب جدیدترین نسخه اینستاگرام بر روی دستگاه خود اطمینان حاصل نموده و از امکانات آن لذت ببرید.

منبع ubergizmo
پیام بگذارید