آسان‌ترین راه برای پاک کردن تاریخچه جستجوی گوگل

گوگل سابقه تمام جستجوهایی را که در زمان ورود به سیستم ساخته‌اید، ذخیره می‌کند و آن را به حساب گوگل شما متصل می‌کند. اکنون می‌توانید تاریخچه مرورگرتان را به‌راحتی و به‌سرعت پاک کنید و نیازی نیست وارد داشبورد حساب کاربری گوگل‌تان شوید.

به یاد داشته باشید که گوگل از تاریخچه جستجوی شما استفاده می‌کند تا درباره شما بیشتر بیاموزد. بنابراین با حذف کردن سابقه جستجو باعث می‌شوید که نتایج جستجوی شما به‌میزان کمتری شخصی‌سازی شده باشد.

نحوه پاک کردن سابقه گوگل شما در دسکتاپ

برای پاک کردن سابقه جستجوی گوگل خود در دسکتاپ باید  setting و سپس your data in search  در بالای صفحه کلیک کنید که درست در زیر قسمت راست جعبه جستجو قرار دارد.

در پایین به بخش “Your search activity section” بروید. برای حذف تمام سابقه جستجو گوگل خود، روی دکمه “Delete all Search activity”  کلیک کنید. برای پاک کردن سابقه جستجو در آخرین ساعت گذشته، روی دکمه  “Delete last hour” کلیک کنید.

نحوه پاک کردن سابقه جستجو گوگل در تلفن همراه

در یک گوشی هوشمند، دکمه منو را در گوشه سمت چپ جستجوی گوگل انتخاب کنید.

روی “Your Data in Search” ضربه بزنید.

به قسمت “Delete your search activity section” بروید و براساس مقدار سابقه جستجو خود که می‌خواهید پاک کنید، روی “Delete last hour” یا “Delete all Search activity” ضربه بزنید.

چگونه از جمع آوری تاریخچه جستجو توسط گوگل جلوگیری کنیم

مطمئنا، گوگل هنوز هم بعد از پاک کردن تاریخچه جستجو باز هم این اطلاعات را جمع آوری خواهد کرد. اگر می‌خواهید گوگل را از انجام این کار متوقف کنید، گزینه “Web & App Activity” را در قسمت “Google-wide controls” در صفحه Your Data in Search انتخاب نمائید.

در صفحه Activity Controls نوار لغزنده “Web & App Activity”  را خاموش کنید.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم