با نسل جدید پنل‌های نمایشگر سامسونگ با نام اینفینیتی فلکس دیسپلی آشنا شوید

کنفرانس توسعه‌دهندگان سامسونگ دیروز آغاز به کار کرد و همان‌گونه که انتظارش را داشتیم، این کمپانی کره‌ای در کنار معرفی محصولات نرم‌افزاری جدید، از جدیدترین دستاوردهای سخت‌افزاری خود نیز پرده برداشت. نسل جدید پنل‌های نمایشگر با قابلیت خم شدن که سامسونگ نام آن را اینفینیتی فلکس دیسپلی نهاده، یکی از سوژه‌های اصلی این مراسم بود. همراه آی‌تی‌رسان باشید.

سرپرست بخش بازاریابی محصولات موبایلی سامسونگ، Justin Denison، هنگام معرفی این نوع نمایشگرها یک دیوایس (که در حقیقت همان گوشی انعطاف‌پذیر سامسونگ بود) در دست داشت که البته به جهت فاش نشدن نحوه طراحی آن، درون یک قاب محافظ ضخیم و کلفت قرار گرفته بود. به نظر می‌آید نمایشگر به کار رفته در این هندست نمونه‌ای 7.3 اینچی باشد که البته قابلیت تا شدن و انعطاف آن کم‌تر از انتظارات اولیه بود. در بخش بیرونی این دستگاه یک نمایشگر (با نام cover display) مشاهده شد که به لطف رابط کاربری جدید سامسونگ ملقب به OneUI، به هر چه بهتر شدن تجربه کاربری در کنار نمایشگر اصلی کمک خواهد کرد.

سامسونگ ادعا می‌کند که به لطف تکنولوژی پنجره فعال چندگانه (multi-active window) می‌توان تا 3 اپلیکیشن را به صورت همزمان بر روی این نمایشگر اجرا کرد. زمانی هم که گوشی خود را باز کرده و از نمایشگر بزرگ‌تر آن استفاده کنید، تمام محتوای نمایشگر کوچک‌تر (که در بخش بیرونی واقع شده و هنگام تا شدن قابل مشاهده است) به طور خودکار در نمایشگر بزرگ داخلی به نمایش در خواهد آمد. علاوه بر این، سامسونگ اعلام کرده که این نمایشگرها را می‌توان صدها و هزاران بار تا کرد و سپس باز کرد؛ بدون این‌که هیچ‌گونه مشکلی به وجود آید.

جالب است بدانید که می‌توان این نمایشگرها را آن‌قدر تا کرد تا اصطلاحا مانند لوله شود و حتی به خاطر قابلیت کشسانی که دارند، آن‌ها را از دو طرف کشید! اگرچه سامسونگ اعلام کرده که فعلا نمی‌تواند نمونه نهایی گوشی انعطاف‌پذیر خود را به معرض نمایش بگذارد، اما تولید انبوه پنل‌های اینفینیتی فلکس دیسپلی را از یکی دو ماه آینده آغاز خواهد کرد. کره‌ای‌ها اضافه کردند که شبیه‌سازها و دستورالعمل‌های مخصوص توسعه‌دهندگان را به جهت پشتیبانی از دیوایس انعطاف‌پذیر خود منتشر می‌کنند و به همکاری نزدیک خود با گوگل به جهت پشتیبانی از چنین تکنولوژی‌هایی ادامه می‌دهند.

منبع mspoweruser
ممکن است شما دوست داشته باشید
نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان