به‌روزرسانی اپلیکیشن گوگل پلی با رابط کاربری جدید و ساده‌تر

از ابتدای سال جاری شرکت گوگل در تدارک بازطراحی رابط کاربری اپلیکیشن گوگل پلی بوده است. اما اکنون به‌روزرسانی پایدار برنامه برای طیف گسترده‌تری از کاربران عمومی منتشر شده است. این به‌روزرسانی با به‌کارگیری رویکردی آسان‌تر همراه با آشفتگی کم‌تر و ظاهری نزدیک‌تر به الگوی متریال دیزاین ارایه می‌شود.

نخستین مساله جالب‌توجه این است که اکنون منوی کشویی در انحصار اپلیکیشن‌ها و بازی‌ها قرار دارد؛ در حالی‌که میان‌برهای مربوط به اپلیکیشن‌های رسانه‌ای مانند Play Movies & TV و Play Music در منوی همبرگری و دقیقا پایین‌تر از بخش تنظیمات قرار می‌گیرند.

تصاویری از رابط کاربری جدید

با پیمایش عمیق‌تر در منوها بلافاصله متوجه خواهید شد که تم روشن رابط کاربری با زبان طراحی متریال که گوگل سال‌ها برای تحقق آن تلاش کرده مطابقت دارد. منوهای My apps & games و Settings اکنون سفید رنگ هستند و رنگ سبز تیره کنار گذاشته شده است. متاسفانه اکنون در گوشه بالایی سمت راست منوی My apps & games گزینه جستجو به چشم نمی‌خورد. همچنین منوی حساب‌کاربری نیز مجددا سازماندهی شده و اکنون به‌جای ارایه یک فهرست در قالب مجموعه‌ای از زبانه‌ها (tab) عمل می‌کند. در اقدامی عجیب اکنون منوی آیتم‌های دلخواه به‌همراه اعلان‌ها و اشتراکات کاربری در یک منوی کشویی همبرگری دسته‌بندی شده‌اند.

ورژن 12.6.13 جدیدترین نسخه اپلیکیشن گوگل پلی محسوب می‌شود و چنان‌چه شما همچنان از نسخه قدیمی‌تر استفاده می‌کنید، اپلیکیشن را مجددا راه‌اندازی نمایید. این به‌روزرسانی از جانب سرور منتشر می‌شود و دیر یا زود برای دانلود قابل‌دسترس خواهد بود.

منبع gsmarena
پیام بگذارید