سامسونگ بیش از 93 درصد بازار پنل‌های اولد را در اختیار دارد!

بر اساس گزارشی که از طرف شرکت تحقیقاتی IHS Markit، منتشر شده است، پنل‌های اولد 61 درصد از بازار صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند را در سه ماهه سوم سال 2018 به خود اختصاص داده‌اند. سامسونگ نیز 93.3 درصد از این بازار را تحت سلطه خود دارد.

در این گزارش آمده است که در بازه زمانی گفته شده، فروش صفحه نمایش اسمارت‌فون‌ها به 10.7 میلیارد دلار رسیده که از این مقدار 61.1 درصد، معادل 6.6 میلیارد دلار به پنل‌های اولد اختصاص یافته است. برای درک بهتر مطلب باید گفت، در اولین سه ماهه از سال گذشته میلادی سهم پنل‌های اولد از بازار صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند تنها 35 درصد بود.

سامسونگ حدود یک دهه است که در گوشی‌های تولیدی خود از پنل‌های اولد بهره می‌گیرد. در چند سال گذشته، بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند نیز برای پرچم‌داران خود از پنل‌های اولد استفاده کرده‌اند و همین امر موجب بالا رفتن درخواست برای این پنل‌ها شده است. شرکت کره‌ای نه تنها در محصولات خود از این نوع پنل استفاده می‌کند، بلکه نیازمندی دیگر شرکت‌ها از جمله اپل را نیز در این حوزه برطرف می‌سازد. پس حکمرانی سامسونگ بر این بازار امر عجیبی نیست؛ هر چند با ورود ال‌جی به بازار و تولید پنل‌های اولد مورد نیاز کوپرتینویی‌ها، شاید در سال جدید معادلات تا حدود زیادی به هم بخورد.

البته همانطور که در این گزارش اشاره می‌شود، اقتدار سامسونگ تنها به پنل‌های اولد محدود نمی‌شود و این شرکت سهمی 57.8 درصدی از کلیه پنل‌های صفحه نمایش گوشی‌های هوشمند را نیز، از جمله LCD، به خود اختصاص داده است. شرکت‌های چینی BOE و Tianma با 7.8 و 7.7 درصد در جایگاه‌های بعدی هستند. این روزها درخواست برای پنل‌های انعطاف‌پذیر به شدت افزایش پیدا کرده که در این زمینه نیز سامسونگ بازار را قبضه کرده است. در همین خصوص در سه ماهه سوم سال جاری میلادی شرکت کره‌ای 94.2 درصد از بازار پنل‌های اولد انعطاف‌پذیر را به خود اختصاص داده است.

گفتنی است شرکت سامسونگ در حال آماده کردن خود برای رونمایی از گوشی هوشمند خم‌شدنی شرکت در سال میلادی پیش رو است و گفته می‌شود شاید در اوایل سال بعد شاهد عرضه اولین نوت بوک 4K اولد نیز باشیم.

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 دیدگاه
  1. روماس می گوید

    این خبر های…شر رو از کجا میاری اولا سامهنگ سوپر املت یا همون (سوپر املت)می زنه نه اولد اولد رو فقط و فقط الجی میزنه در مورذگد سهم ال سی دی هم چرد بود

    ۱

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم