ویندوز موبایل به پایان راه رسید؛ مرگ رسمی ویندوز موبایل تا آذر ماه سال 98!

سه سال از معرفی آخرین اسمارت‌فون مبتنی بر ویندوز توسط مایکروسافت می‌گذرد، از آن پس بارها خبر مرگ ویندوز 10 موبایل منتشر شده است، اما این‌بار مایکروسافت به صورت رسمی پایان راه ویندوز 10 موبایل را 10 دسامبر سال آتی میلادی اعلام کرده است.

مایکروسافت اعلام کرده که امکان پشتیبان‌گیری از برنامه‌های خاص و یا تنظیمات تا سه ماه پس از دسامبر یعنی تا 10 مارس 2020 وجود دارد، اما پس از آن این قابلیت نیز دیگر ارایه نخواهد شد. هم‌چنین ممکن است سرورهای مایکروسافت تا یکسال پس از این تاریخ در دسترس باشد.

مایکروسافت دومین کمپانی بزرگی محسوب می‌شود که کاربران استفاده کننده از ویندوز 10 موبایل را به استفاده از یک اسمارت‌فون مجهز به iOS و یا اندرویدی تشویق می‌کند. البته این اتفاق چندان دور از ذهن نبود، زیرا این غول نرم‌افزاری مدت‌هاست که به توسعه اپلیکیشن برای دیگر پلتفرم‌ها می‌پردازد. حتی این کمپانی یک لانچر را برای سیستم عامل اندروید معرفی کرده است. هم‌چنین آخرین نسخه از ویندوز 10 از قابلیت mirroring نیز پشتیبانی می‌کند.

چند روز پیش بود که مایکروسافت برنامه آتی این کمپانی برای کورتانا را شرح داد. ساتیا نادلا کورتانا را رقیبی برای دو دستیار صوتی گوگل اسیستنت و الکسا نمی‌داند، بلکه معتقد است که این دستیار باید قابلیت اجرا بر روی سایر دستیارهای صوتی را داشته باشد. به هر حال پذیرفتن شکست پروژه جاه‌طلبانه ویندوز موبایل درس‌های زیادی را برای مایکروسافت و مدیران آن به همراه خواهد داشت.

منبع Phonearena
ممکن است شما دوست داشته باشید