چگونه ویدیو‌های یوتیوب را دانلود کنیم؟

دانلود ویدیو‌های یوتیوب از آنچه فکرش را می‌کنید ساده‌تر است؛ حال چه این ویدیو یک کلیپ موزیک باشد چه آرشیوی از ناسا.
به طور کلی اشتراک‌گذاری ویدیوهای یوتیوب غیرقانونی نیست اما دانلود آن‌ها برای استفاده شخصی به صورت آفلاین هم همیشه مجاز نیست؛ مگر اینکه یوتیوب به صراحت اجازه دانلود ویدیو مورد نظر را داده باشد.

قدم اول: دانلود 4K Video Downloader

دانلود 4K Video Downloader

به سایت 4K ویدیو دانلودر بروید و روی دکمه “Get 4K Video Downloader” کلیک کنید. پس از اتمام دانلود، فایل را روی پی‌سی نصب کنید.
مهم نیست وضوح صفحه نمایش شما 4K باشد یا خیر! این برنامه کاربردی و ساده، فارغ از وضوح نمایشگر، روی تمامی دستگاه‌ها قابل اجراست.
نسخه رایگان این نرم افزار توانایی دانلود ویدیوها با کیفیت دلخواه تا 4K را دارد، از ویدیوهای 3D و 360 درجه پشتیبانی می‌کند و می‌تواند زیرنویس را هم دانلود کند.
نسخه غیر رایگان این برنامه با قیمت 20 دلار موجود است، اما برای دانلود یک ویدیو ساده از یوتیوب همین نسخه رایگان اکتفا می‌کند.

قدم دوم: کپی کردن لینک ویدیو از یوتیوب

کپی لینک یوتیوب

قدم دوم ساده‌ترین مرحله است. کافیست به صفحه ویدیو مورد نظرتان مراجعه کنید و از نوار آدرس نشانی‌ وب را کپی کنید. پس از کپی کردن لینک می‌توانید صفحه مرورگر را ببندید.

قدم سوم: پیست کردن نشانی وب

پیست کردن لینک

برنامه 4K ویدیو دانلودر را باز کنید. نیازی به وارد کردن لینک به صورت دستی نیست. روی دکمه “Paste Link” در گوشه بالا و سمت چپ صفحه کلیک کنید.

قدم چهارم: دانلود ویدیو

دانلود ویدیو

پس از این که برنامه، لینک مورد نظر را بررسی کرد، می‌توانید کیفیت و فرمت فایل را انتخاب کنید.
همچنین می‌توانید محل ذخیره ویدیو را مشخص کنید. دانلودر با ایجاد یک پوشه در محل مورد نظر ویدیوها را ذخیره می‌کند.
توجه داشته باشید که دانلودر ویدیو را بر اساس آدرس آی‌پی شما و نه لینکی که وارد کرده‌اید، دانلود می‌کند.
پس از انتخاب گزینه‌های مورد نیاز، کافیست روی دکمه Download کلیک کنید تا برنامه شروع به دانلود ویدیو بکند.
با شروع دانلود یک صفحه حاوی جزئیاتی چون حجم دانلود، سرعت دانلود و زمان تخمین زده شده تا پایان دانلود نمایش داده خواهد‌‌ شد. در صورت نیاز می‌توانید دانلود را متوقف یا لغو کنید.
پس از آشنایی با محیط برنامه، می‌توانید دانلود خودکار را با کلیک بر روی Subscription و یا Smart Mode Respectively فعال کنید.

دیگر روش‌ها:

بهترین روش جایگزین به جای دانلود برنامه بالا، استفاده از وب‌سایت‌های آنلاین است.
اگر به سرعت نیاز به دانلود یک ویدیو دارید و قصد دریافت یک دانلودر را نیز ندارید، وبسایت Apower online video downloader از دسته سایت‌های امن و قابل اطمینان است.
روش بعدی استفاده از VLC Media Player است.
وی‌ال‌سی از سری مدیاپلیر‌های محبوب است، اما استفاده از آن برای دانلود ویدیو چندان مناسب نیست. در این پلیر اجازه انتخاب و تغییر فرمت و رزولوشن فایل‌ها را ندارید.

نمایش نظرات (3)