گلکسی S10

سامسونگ برنامه دارد تا بریدگی سوراخ‌مانند دوربین را از نمایشگر حذف کند

یکی از ویژگی‌های ابتکاری سری گلکسی S10 سامسونگ، بریدگی سوراخ‌مانند نمایشگر، برای قرار دادن دوربین جلو بود که اجازه می‌داد این گوشی‌های موبایل، کمابیش تمام صفحه ساخته شوند. اما حالا سامسونگ تایید کرده است که قصد دارد این ویژگی را از گوشی‌های آینده خود، حذف کند.

یانگ بیونگ دوک، نایب رییس گروه تحقیق و توسعه سامسونگ، در یک جلسه مطبوعاتی، از برنامه‌های این شرکت برای ساخت یک گوشی تمام صفحه، با قرار دادن دوربین جلو و بلندگو، در زیر صفحه نمایش خبر داد. این نمایشگر، نه حاشیه خواهد داشت، نه بریدگی ناچ و نه بریدگی سوراخ‌مانند دوربین؛ ولی هنوز راه زیادی برای رسیدن به این تکنولوژی، پیش رو است.

طبق گفته بیونگ دوک، سامسونگ هنوز دو سال و حتی بیشتر تا ساخت این نمایشگرهای آینده‌نگرانه فاصله دارد و تا آن موقع، قصد دارد سایز بریدگی سوراخ‌مانند دوربین را در گلکسی S11 و دستگاه‌های پیش رو کاهش دهد و این کوچک کردن را تا جایی ادامه دهد که بشود آن را نامرئی نامید.

بیونگ دوک می‌گوید که سامسونگ علاوه بر دوربین زیر صفحه نمایش، روی روشی برای تبدیل خود نمایشگر به بلندگو کار می‌کند تا بتواند سوراخ بلندگوی معمول در بالای نمایشگر را حذف کند. ال‌جی پیش از این، گوشی موبایلی با این تکنولوژی تولید کرده است؛ اسمارت‌فون LG G8 ThinQ که با ویبره و لرزش، تمام نمایشگر را به اسپیکر تبدیل می‌کند. به احتمال فراوان، سامسونگ نیز چندان از دستیابی به این تکنولوژی دور نیست.

سامسونگ با گلکسی S10 با حاشیه مشکی نازکی که نمایشگر را احاطه کرده، به نسبت صفحه نمایش به بدنه 93.1% درصد دست یافته است، عددی که بسیار تحسین برانگیز است؛ و ما هم بسیار راغبیم که بدانیم، این کمپانی از چه حربه‌ای برای رساندن این عدد، به 100 استفاده می‌کند.

ولی به نظر می‌رسد که نمی‌توانیم حداقل تا چند سال، دستگاهی تمام صفحه از سامسونگ ببینیم. همچنین فعلا مشخص نیست که شروع کار این تکنولوژی روی گوشی‌های سری S خواهد بود یا این کمپانی، از سری دیگری استفاده خواهد کرد. اما به هر حال این تکنولوژی هر چه که باشد، طبق تجربه‌ای که از صفحه نمایش سری گلکسی S10 به دست آوردیم، به احتمال زیاد تحسینمان را برخواهد انگیخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH