گلکسی اس 10، سامسونگ را در بازار وسیع چین نجات داد

همه ما با تلفن‌های هوشمند سامسونگ آشنا هستیم، این شرکت برای سالیان طولانی تولید‌کننده گوشی‌های هوشمند بوده و محصولات این شرکت را می‌توان در بازارهای مهم و کلیدی مثل آمریکای شمالی و اروپا مشاهده کرد، علاوه‌بر این‌که این شرکت در غرب کره‌زمین فعال است، این کمپانی کره‌ای بازارهای آسیایی را هم از محصولات خود پر کرده اما اوضاع در کشور پهناور چین بسیار متفاوت است.

این شرکت با وجود تلاش‌های بسیار زیاد در طول سال‌های گذشته، فقط 1 درصد از بازار این کشور را سهم خود کرد، اما به لطف محصول جدید سامسونگ یعنی گلکسی اس 10 به‌نظر می‌رسد اوضاع سامسونگ در چنین بازار وسیعی بهتر می‌شود.

رشد چشمگیر گلکسی اس 10 در چین

 

یکی از منابع افشا‌کننده در حوزه فناوری با نام Ice Universe گفت که سهم سامسونگ از بازار چین از ابتدای سال جاری تقریبا چهار برابر شده که این سهم در اوایل ماه ژانویه حدود 1 درصد بود اما در طی هفته دهم 2019 (4 مارس تا 10 مارس) این سهم با افزایش چشمگیری به میزان 3.6 درصد رسیده است. عرضه گلکسی اس 10 یکی از عوامل اصلی در این رشد به حساب می‌آید.

سری جدید پرچمدارهای سامسونگ در روز 8 مارس 2019 در سراسر جهان عرضه شد، گزارشات نشان می‌دهند که گوشی‌های سامسونگ در سال گذشته به‌طور گسترده‌ای در بازار چین عرضه شدند. در حقیقت تعداد پیش‌خرید هندست‌های گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس در دو ساعت اول عرضه، دو برابر تعداد گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس بود که در یک روز فروخته شدند.

این رشد بسیار خوب در سایر بازارهای مهم جهانی هم گسترش یافت. در ایالات متحده و بریتانیا یک رکورد جدید برای پیش‌خرید دستگاه‌های سامسونگ ثبت شد. علی‌رغم قیمت زیاد، گلکسی اس 10 پلاس یکی از پرفروش‌ترین پرچمدارهای سامسونگ در این دو بازار شد.

فقط در طی این ماه 10 میلیون گلکسی اس 10 به بازار عرضه خواهد شد

با وجود این‌که آمارهای مختلفی از افشا‌کنندگان در رابطه با تعداد فروش گلکسی اس 10 وجود دارد، اما در حالت کلی به نظر می‌رسد تعداد فروش پرچمدار جدید این شرکت تا پایان سال حدود 40 تا 45 میلیون عدد باشد.

تا پایان ماه ژوئن هم باید تعداد 20 میلیون عدد از خانواده گلکسی اس 10 (اس 10، اس 10 پلاس و اس 10e) عرضه خواهد شد. اگر این تعداد از گلکسی اس 10 تا پایان ژوئن به فروش برسد، یک رکورد جدید برای سامسونگ ثبت خواهد شد، زیرا سال گذشته در همین بازه زمانی تعداد 19.2 میلیون عدد از گوشی‌های گلکسی اس 9 به فروش رسیدند.

البته با توجه به عملکرد بسیار خوب سامسونگ در یک مدت کوتاه، پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهند که 10 میلیون گلکسی اس 10، گلکسی اس 10 پلاس و گلکسی اس 10e فقط تا پایان این ماه به بازار عرضه می‌شوند.

بازار چین برای سامسونگ مهم است

انتظار می‌رود که سهم سامسونگ از بازار چین در طول سال افزایش یابد، البته اگر فروش سامسونگ گلکسی اس 10 همانند روزهای عرضه باقی بماند. اما سامسونگ هم نباید فراموش کند که گوشی‌های هوشمند میان‌رده گزینه خوبی برای افزایش سهم بازار چین هستند.

اواخر سال گذشته سامسونگ برای رقابت با شرکت‌های چینی، استراتژی خود را تغییر داد و به سمت عرضه هندست‌های میان‌رده رفت. این غول کره‌ای برای اجرای این استراتژی تمرکز زیادی برروی دوربین گوشی‌های میان‌رده خود کرد. علاوه‌بر این موارد، سامسونگ وعده داد که قابلیت‌های پرچمداران خود را به گوشی‌های هوشمند میان‌رده مثل سری گلکسی A اضافه خواهد کرد تا مصرف‌کنندگان زیادی به سراغ این گوشی‌ها بروند.

برای مثال این شرکت تاکنون عرضه گوشی‌های گلکسی A10، A20، A30 و A50 را آغاز کرده و این نشان‌دهنده این است که سامسونگ طیف وسیعی از جامعه را برای محصولات خود هدف گرفته و پیشنهادهای مقرون به صرفه هم در این طیف قرار دارند.

البته گوشی‌های میان‌رده جدید این شرکت با نام‌های گلکسی A40، A60 و A70 هم برای پوشش بازار گوشی‌های میان‌رده، عرضه خواهند شد.

Samsung Galaxy A30 & A50

گلکسی A90 یکی از گران‌ترین میان‌رده‌ها در بین محصولات سامسونگ خواهد بود، اما قیمت این دستگاه کمتر از گلکسی اس 10e بوده و شایعات این خبر را به ما می‌دهند که این میان‌رده اقتصادی مجهز به پردازنده قدرتمند اسنپدراگون 855 خواهد بود.

منبع PhoneArena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم