بررسی اپلیکیشن الوپیک

به‌دنبال توسعه الگوی زندگی شهری، افزایش جمعیت و رشد فناوری‌های الکترونیکی طی سالیان اخیر، صنعت حمل‌ونقل کشور نیز متحول شده و امروزه اپلیکیشن‌های مختلف استانداردهای جدیدی را در این حوزه تعریف نموده‌اند. الوپیک نیز یکی از این اپلیکیشن‌هاست که با هدف جابه‌جایی کالا یا مسافر در حوزه‌ای متفاوت از خدمات تاکسی‌رانی به فعالیت می‌پردازد. این برنامه اخیرا به لطف گستره مناسب مناطق تحت پوشش، نوآوری و ضریب نفوذ بالا در اینترنت موفق به جذب مخاطبان فراوانی شده است. در ادامه به بررسی برنامه الوپیک از زوایای گوناگون می‌پردازیم.

صرفه‌جویی در زمان و هزینه

این اپلیکیشن اساسا یک سرویس درخواست پیک موتوری است که توسط استارتاپی ایرانی توسعه یافته و امکان فعالیت متقاضیان کار در قالب یک سیستم منظم و هدفمند را فراهم می‌کند. صرفه‌جویی در زمان و هزینه احتمالا مهم‌ترین پیامی است که الوپیک می‌خواهد آن‌ را به مشتریان خود منتقل نماید. گستردگی شبکه خدمات اپلیکیشن و دسترسی آسان به سفیران الوپیک، کاهش چشمگیر هزینه‌های حمل‌ونقل را در پی خواهد داشت. هزینه پیشنهادی برای مسیرهای مختلف تقریبا با قیمت‌گذاری چند سال گذشته شرکت‌های خصوصی پیک موتوری در تهران برابری می‌کند. بنابراین یقینا عملکرد الوپیک در این حوزه بسیار مناسب ارزیابی می‌شود.

الوپیک با توسعه شبکه کارکنان خود در مناطق مختلف و استفاده از موتور و وانت به تعداد مناسب، زمان سرویس‌دهی به مشتریان را به شکل چشمگیری کاهش داده است. نحوه درخواست پیک، انتخاب وسیله نقلیه موردنظر (بسته به حجم مرسوله) و مبدا و مقصد با اپلیکیشن‌هایی نظیر اسنپ و تپ‌سی شباهت‌های فروانی دارد.

رهگیری مرسولات به‌صورت زنده

ردیابی لحظه‌ای مرسولات یکی از قابلیت‌های کاربردی الوپیک به‌شمار می‌رود. کاربران از زمان تحویل مرسوله خود به پیک می‌توانند موقعیت دقیق آن‌ را در نقشه مشاهده نمایند. بعلاوه مشتریان از طریق نسخه تحت وب برنامه نیز می‌توانند درخواست پیک موتوری را ثبت کرده و از روند تحویل مرسوله مطلع شوند.

بیمه مرسولات

احتمال آسیب‌دیدگی مرسولات حین فرآیند حمل‌ونقل همواره یکی از دغدغه‌های اساسی مشتریان محسوب می‌شود و پیک‌های موتوری نیز غالبا از پذیرش مسئولیت این موضوع سرباز می‌زنند. اما همکاری راه‌بردی الوپیک با شرکت‌های بیمه‌ای و پرداخت خسارات احتمالی از سوی بیمه، آرامش خاطر هرچه بیش‌تر مشتریان را به‌دنبال دارد.

ارسال مرسوله به چندین مقصد

کاربر الوپیک در صورت تمایل جهت توزیع مرسوله خود در چندین نقطه مختلف (مثلا بسته‌های تبلیغاتی) می‌تواند آدرس‌های موردنظر را انتخاب نموده و در هزینه و وقت خود صرفه‌جویی کند. این مشخصه ضمن کاهش هزینه پرداختی مشتری، درآمدزایی بیش‌تر پیک را در پی خواهد داشت.

عدم محدودیت در نوع و زمان ارسال مرسوله

گستردگی ناوگان حمل‌ونقل الوپیک موجب شده تا کاربران در تمام طول روز قادر به ارسال کلیه مرسولات خود باشند. درخواست زمان‌بندی شده پیک یکی دیگر از امکانات برنامه به‌شمار می‌آید. بدین ترتیب کاربران می‌توانند پیک را برای ساعتی مشخص طی روزهای آتی رزرو نمایند. این قابلیت برای فروشگاه‌ها و ارگان‌های اداری از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ چرا که درخواست ثبت شده برای روز و ساعتی مشخص با اولویتی بالاتر مورد پردازش قرار می‌گیرد.

ذخیره‌سازی سوابق سفارش و آدر‌س‌ها

چنان‌چه همواره مرسولات خود را از یک مبدا ثابت به مقصدی مشخص ارسال می‌کنید؛ در این‌صورت لازم نیست با هر نوبت درخواست پیک اطلاعات مبدا و مقصد را وارد نمایید. اپلیکیشن الوپیک این اطلاعات را ذخیره نموده و بدین ترتیب در زمان لازم جهت درخواست پیک صرفه‌جویی خواهد شد. همچنین کاربران می‌توانند آدرس‌های پرکاربرد خود را به فهرست آدرس‌های منتخب اضافه نمایند.

روش‌های مختلف پرداخت وجه

کاربران الوپیک قادر به پرداخت هزینه خدمات به 2 شکل نقدی و اعتباری خواهند بود. در حالت نقدی امکان انتخاب پرداخت توسط فرستنده یا گیرنده وجود دارد. در حالت اعتباری نیز هزینه ارسال از کیف پول الکترونیکی کاربر کسر خواهد شد.

اطمینان از دریافت مرسوله در مقصد

با تحویل مرسوله در مقصد، امضای فرد تحویل‌گیرنده به‌صورت دیجیتالی دریافت شده و برای فرد فرستنده نمایش داده می‌شود. بدین ترتیب وی از سلامت مرسوله ارسالی خود اطمینان حاصل نموده و در اختلافات حقوقی احتمالی نیز می‌تواند به این مدارک استناد نماید.

ارایه هدایای تشویقی به مشتریان

با توجه به هزینه مقرون‌به‌صرفه سرویس الوپیک، تخصیص هدیه اولیه 5000 تومانی برای کلیه کاربران یقینا خرسندکننده است. کاربران با ثبت‌نام در باشگاه مشتریان الوپیک می‌توانند به ازای هر سفارش 1 امتیاز و در ازای پرداخت اعتباری هزینه تا 2 برابر امتیاز بیش‌تر دریافت نموده و بر اساس امتیازات جمع‌آوری شده از امکانات الوپیک بهره‌مند شوند.

برنامه، کاربران را بر اساس تراکنش‌های مالی در 4 گروه آبی، برنزی، نقره‌ای و طلایی طبقه‌بندی نموده و با انتقال کاربر به سطوح بالاتر نام‌برده می‌تواند از کدهای تخفیف فروشگاه‌های منتخب یا اعتبار الوپیکی استفاده کند.

جمع‌بندی

اپلیکیشن الوپیک با نوآوری و امکانات پرشمار خود استاندارد جدیدی را در حوزه نقل‌وانتقال مرسولات شهری تعریف نموده است. با این‌حال این برنامه کاملا بی‌نقص نیست و ارایه توضیحات اضافی و بعضا کلافه‌کننده، عدم پوشش‌دهی برخی مناطق، عملکرد بعضا نه‌چندان سریع و طراحی نه‌چندان جذاب نقشه‌ها از جمله نقاط ضعف این برنامه محسوب می‌شوند.

  

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم