Apples Siri

پلت‌فرم SiriOS اپل در کنفرانس WWDC 2020 معرفی می‌شود

بنا به آخرین گزارش «فناوری صدا ۲۰۱۹»، موسسه Mangrove Capital Partners ادعا می‌کند که اپل، پلتفرم SiriOS را در رویداد WWDC 2020 معرفی خواهد نمود. تا این لحظه، دقیقا نمی‌دانیم که پلتفرم جدید چه سَروشکلی خواهد داشت و شامل چه بهبودهایی خواهد بود. با این‌حال، سرنخ‌هایی جزئی وجود دارند که یک شِمای کلی از آن را در اختیار ما قرار می‌دهند. اجازه دهید از نزدیک نگاهی به برخی جزئیات SiriOS بیندازیم.

معرفی SiriOS در WWDC 2020، پذیرش و نوآوری‌های مربوط به آن را تسریع خواهد کرد

گزارش مذکور گفته است که در طول یک دهه آینده، تمرکز اصلی بیشتر بر روی رایانش‌های مبتنی بر صدا (صدا-محور) خواهد بود. گزارش همچنین ادعا می‌کند که SiriOS در کنفرانس توسعه‌دهندگان جهانی اپل (WWDC) در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. راه‌اندازی این پلت‌فرم، پذیرش و ایجاد نوآوری‌های مربوط به آن را در صنعت فناوری‌ها سرعت خواهد بخشید.

از طرفی احتمال داده می‌شود که SiriOS، به‌طور مستقل و صرف‌نظر از اینکه بر روی چه سیستم‌عاملی (iOS، iPadOS یا macOS) اجرا گردد توسعه یافته است. این یعنی اینکه توسعه‌دهندگان، اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های خود را باید بر مبنای پلتفرم SiriOS بنویسند و کارآیی آن را در داخل اکوسیستم اپل تضمین نمایند.

پلت فرم SiriOS

علاوه بر اینها، SiriOS می‌تواند قابلیت اسپیکر هوم‌پاد (HomePod) اپل را افزایش دهد و کارآمدی آن را تا حد بسیار زیادی بهبود ببخشد. در حال‌حاضر، هوم‌پاد به‌خاطر محدودیت‌هایی که توسط سیری تحمیل شده، قابلیت‌های چندانی ندارد. البته لازم به یادآوری است که این اخبار فعلا به‌طور رسمی از طرف اپل یا هیچ منبع موثق دیگری تایید نشده است.

در سال‌های اخیر، رایانش‌های مبتنی بر صدا پیشرفت‌های قابل‌توجهی کرده‌اند و هر کدام از شرکت‌های سازنده گوشی هوشمند در کنار سایر سازندگان ثالث فعال در این حوزه، وارد رقابت ساخت اسپیکرهای هوشمند شده‌اند. اما به هر حال در مورد SiriOS که مورد بحث ماست، به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که اپل چگونه می‌خواهد آن را اجرا کند و آیا اصلا این پلتفرم به نتیجه خواهد رسید یا نه. در حال‌ حاضر، SiriKit در دسترس توسعه‌دهندگان قرار دارد تا بهره‌مندی‌های لازم را از آن بگیرند.

قطعا در آینده نزدیک، خبرهای زیادی را درباره SiriOS خواهیم شنید. اما تا آن‌موقع شما می‌توانید نظرات خود را با در میان بگذارید. آیا فکر می‌کنید این پلت فرم به سرانجام مطلوبی خواهید رسید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا