بازار تبلت در سه ماهه سوم امسال جهش 19 درصدی خواهد داشت!

براساس گزارش تحقیقی وب‌سایت Digitimes، انتظار می‌رود که بازار تبلت در طول سه ماهه سوم ۲۰۱۹، جهش ۱۹.۳ درصدی داشته باشد. این در حالی است که میزان بارگیری این دستگاه‌ها در سه ماهه دوم امسال نسبت به سه ماهه اول، به‌اندازه ۸.۷ درصد کاهش یافت و نسبت به مدت مشابه سال گذشته هم افت ۱۱.۹ درصدی را تجربه نمود. اما گزارش مذکور می‌گوید که دو عامل به رشد بازار تبلت در سه ماهه سوم امسال کمک خواهند کرد.

اولی، تاثیر همزمانی فصل پیک بازار تبلت با این بازه زمانی است، به این معنی که اپل، آی‌پدهای جدید خود را معرفی خواهد کرد و همین امر به‌نوبه خود باعث رشد فروش‌ تبلت‌ها خواهد گردید. عامل دوم، شرکت هواوی است. انتظار می‌رود که این شرکت چینی روال عادی بارگیری تبلت‌های خود را در طول این مدت از سر بگیرد.

تبلت

البته در مورد عملکرد ضعیف سه ماهه دوم امسال نیز دقیقا همین دو عامل تاثیر گذار بوده‌اند، یعنی وارد نشدن آی‌پدهای جدید به بازار و ممنوعیت فروش محصولات هواوی در آمریکا. اپل همچنان در رده اول فروش تبلت قرار دارد و سامسونگ و آمازون به ترتیب در رتبه‌های دوم و سوم جای گرفته‌اند. هواوی به رده چهارم سقوط کرده و لنوو به جایگاه پنجم بازگشته است.

با این‌حال، انتظار می‌رود که در سه ماهه سوم امسال اوضاع تغییر کند. پیش‌بینی‌ها به این‌صورت است که اپل و سامسونگ همچنان در رتبه‌های اول و دوم خود باقی خواهند ماند و در حالیکه لنوو تا جایگاه چهارم بالا خواهد آمد، آمازون به مکان چهارم باز خواهد گشت. هواوی هم تا رده پنجم این لیست سقوط خواهد کرد.

انتظار می‌رود تبلت‌های بالای ۱۰ اینچ، با تصاحب کردن بیش از ۷۰ درصد از سهم بازار، همچنان به سلطه خود ادامه بدهند. همچنین پیش‌بینی می‌شود که نمایشگرهای لمسی درون سلولی (in-cell)، بیش از پیش، جای صفحات لمسی نوع glass-film-film را بگیرند و حدود ۳۶ درصد از کل بارگیری‌ها را به خود اختصاص دهند.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.