سریعترین اس اس دی M.2جهان توسط ای‌دیتا معرفی شد

شرکت ای دیتا به عنوان دومین تولیدکننده بزرگ ماژول‌های رم و اس‌اس‌دی در دنیا، سریع‌ترین اس‌اس‌دی PCIe نسل چهار جهان را معرفی کرد.

اس‌اس‌دی XPG GAMMIX S50  ای دیتا به لطف بهره مندی از آخرین تکنولوزی PCIe Gen4x4 و پشتیبانی از استاندارد NVMe 1.3، سرعت خواندن / نوشتن ترتیبی بی نظیری به میزان سرعت 5000 / 4400 مگابایت در ثانیه ارایه می‌دهد. سرعت خواندن و نوشتن تصادفی 4K این درایو  750K/750K IOPS است که در بین محصولات مشابه بیرقیب محسوب می‌شود.

علاوه بر این، حافظه فوق سریع مجهز به یک هیت سینک آلومینیومی بوده و با ظرفیت حداکثر 2 ترابایت، از فناوری‌های SLC caching ،DRAM cache buffer ،End-to-End Data Protection و قابلیت تصحیح خطا یا همان LDPC بهره می‌برد. ای دیتا این اس‌اس‌دی فوق پر سرعت را در ظرفیت‌های یک و دو ترابایتی معرفی کرده که به زودی با گارانتی آونگ در بازار ایران عرضه خواهد شد. GAMMIX S50 تقریبا ده برابر نسبت به اس‌اس‌دی‌های متداول SATA سریع‌تر بوده و کاملا با PCIe 3.0 سازگار است.

PCI Express 4.0 چهارمین نسل از استاندارد ارتباطی PCIe است که پهنای باند در دسترس درایوهای SSD، کارت‌های گرافیک و سخت افزارهای مشابه را تا دو برابر بیشتر از نسل قبل فراهم می‌کند. به لطف AMD پردازنده‌ها و مادربردهای جدیدی که امسال عرضه شده و از این استاندارد استفاده می‌کنند، مسیر برای دستگاه‌های سریعی که از PCIe 4.0  بهره می‌برند، باز خواهد شد.

هر اسلات PCIe را می‌توان با یک مسیر (Lane) یا مضربی از چهار مسیر مانند x16 ،x8 ،x4 و x32 پیکربندی کرد. هر نسل جدید از این استاندارد پهنای باند نسل قبلی را دوبرابر افزایش می‌دهد. به عنوان مثال، یک درگاه PCIe 3.0 x8 را می‌توان بدون تغییر پهنای باند با درگاه جدیدتر PCIe 4.0 x4 جایگزین کرد.

پیام بگذارید