معمای حفره مرموز بیضوی شکل در قسمت بالایی بدنه نوت 10 و نوت 10 پلاس حل شد

سامسونگ حدود ده روز پیش از پرچمدار سری نوت با نام نوت 10 و نوت 10 پلاس رونمایی کرد. در قسمت بالایی این دو تلفن یک حفره بیضوی شکل مرموز وجود دارد که تا امروز درباره کارایی آن چیزی در دسترس ما نبود. ما در بررسی‌های قبلی خود هیچ چیزی درباره این موضوع نمی‌دانستیم، حتی سامسونگ نیز از پاسخ دادن اجتناب می‌کرد و نمایندگان فروش این شرکت از عدم آگاهی خود درباره این مسئله اظهار می‌کردند.

در ابتدای کار می‌دانستیم که این حفره بیضوی شکل نمی‌تواند به سنسورمادون قرمز دستگاه مرتبط باشد، اما امروز با منتشر‌شدن دفترچه راهنما نوت 10 و نوت 10 پلاس توسط سامسونگ به تمامی شبه‌ها درباره این حفره مرموز پاسخ داده شد.

به نظر می‌رسد که پرچمداران سری نوت دارای دو نوع بلندگوی مختلف هستند. یکی از آن‌ها توسط دو نقطه کوچک در حاشیه فوقانی حفره دوربین سلفی قرار گرفته است، جایی که معمولا در آن اسپیکر مکالمه تعبیه می‌شود. دومین اسپیکر نیز در قسمت بالایی بدنه تلفن قرار دارد و هیچ مشخصاتی از آن در دسترس ما نیست.

در دفترچه منتشر‌شده توسط سامسونگ، قسمت بالایی حفره دوربین سلفی با عنوان بلندگو مشخص شده است، اما دفترچه به همان قسمت اشاره کرده و به اسپیکری که در کنار شیار سیم‌کارت قرار دارد، اشاره‌ای نشده است. بنابراین می‌توان گفت که سامسونگ در اسمارتفون‌های نوت 10 و نوت 10 پلاس از دو خروجی صدا در بدنه آن‌ها استفاده کرده است.

نکته جالب در بررسی‌های این دو تلفن، عدم پخش صدا از این اسپیکر در هنگام پخش ویدیو‌ها بود. بنابراین برای بررسی‌های بیشتر این اسپیکر باید منتظر کالبد‌شکافی‌ اسمارتفون‌های جدید سامسونگ بمانیم.

منبع Phone Arena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم