afrak

آپدیت اندروید 10 برای اسمارتفون‌های قدیمی وان پلاس نیز منتشر خواهد شد

آپدیت اندروید 10 برای تلفن‌های قدیمی شرکت وان پلاس نیز منتشر خواهد شد. وان پلاس یکی از بهترین تولیدکنندگان تلفن‌های هوشمند است که از هرلحاظ، نسبت به رقبای چینی خود برتری دارد. رام OxygenOS که برپایه اندروید اجرا می‌شود نیز یکی از نقاط قوت تلفن‌های وان پلاس به شمار می‌رود.

برخی از کاربران معتقدند که رام اختصاصی وان پلاس شباهت بسیار زیادی به نسخه خام سیستم‌عامل اندروید دارد و همین موضوع باعث می‌شود تا فرآیند انتشار آپدیت‌های اندروید برای این هندست‌ها سریع‌تر باشد.

اسمارتفون‌های جدید 7T و 7T Pro همراه با اندروید 10 به بازار عرضه خواهند شد و هندست‌های وان پلاس 7 و 7 پرو نیز طی چند روز گذشته به اندروید 10 آپدیت شدند. اما این شرکت قصد دارد تا اندروید 10 را برای اسمارتفون‌های سال 2017 خود نیز ارایه کند.

اسمارتفون‌های 6 و 6T

جدول زمانی وان پلاس به منظور زمانبندی عرضه آپدیت اندروید 10 برای تلفن‌های این شرکت در وب‌سایت AllAboutOnePlus منتشر شده است. باتوجه به این جدول، می‌توان گفت که تمامی اسمارتفون‌های دوتایی سال 2018 مانند تلفن‌های وان پلاس 6 و 6T در اواخر اکتبر سال جاری میلادی بروزرسانی اندروید 10 را دریافت می‌کنند. البته، وان پلاس در سال گذشته اسمارتفون‌های بیشتری را در همین بازه زمان به جدیدترین نسخه اندروید آپدیت کرد.

در رابطه با اسمارتفون‌های 2017 این شرکت، مانند وان پلاس 5 و 5T می‌توان گفت که صاحبان این تلفن باید تا سه‌ماهه دوم سال 2020 منتظر بمانند. به عبارت دیگر، بروزرسانی اندروید 10 برای این دو گوشی در اوایل آوریل یا اواخر ژوئن سال بعد منتشر خواهد شد. شاید شنیدن این موضوع باعث ناراحتی کاربران این دو تلفن شود، اما باید به نیمه پر لیوان هم نگاه کرد، زیرا هم‌اکنون می‌دانیم که اسمارتفون‌های قدیمی 5 و 5T این شرکت نیز اندروید 10 را دریافت می‌کنند.

عرضه آپدیت مذکور برای تلفن‌های 5 و 5T این کمپانی چینی به عنوان سومین آپدیت بزرگ برای این گوشی‌ها مطرح می‌شود، زیرا این دو اسمارتفون همراه با اندروید 7 به بازار عرضه شدند. بسیاری از تلفن‌های هوشمند اندرویدی به جز پیکسل‌های گوگل از چنین نعمت بزرگی برخوردار نیستند که سه نسخه جدید اندروید را دریافت کنند. این موضوع نشان می‌دهد که وان پلاس در زمینه ارایه یک تجربه خوب به مشتریان خود در تلاش است.

منبع Phone Arena
پیام بگذارید
تسکو