پیکسل 4 گوگل تصادف خودرو شما را تشخیص می‌دهد!

به گزارش انجمن توسعه‌دهندگان XDA، گوگل به صورت تصادفی یک اپ گوشی پیکسل را با نام Personal Safety (امنیت شخصی) در لیست گوگل پلی‌استور قرار داد. البته، هم‌اکنون این اپلیکیشن از پلی‌استور حذف شده است، اما اسکرین‌شات‌هایی از این اپ تهیه شد که نشان می‌دهند این برنامه به منظور تامین امنیت و تماس با مخاطبان اضطراری در صورت وقوع یک حادثه توسعه داده شده است.

پس از نصب این نرم‌افزار، اسمارتفون‌های گوگل پیکسل در آمریکا قادر خواهند بود تا در صورت بروز تصادف و تشخیص آن‌ها به صورت خودکار با سرویس امدادی 911 این کشور تماس برقرار کنند. برای تشخیص تصادف از سنسور شتاب‌سنج و میکروفون گوشی استفاده می‌شود.

اپ Personal Safety

پس از تشخیص تصادف توسط تلفن، پیکسل 4 فرد از طریق ویبره و صدای بلند، به این حادثه واکنش نشان می‌دهد. در مرحله بعد، تلفن از کاربر سوال می‌کند که آیا حال او مساعد است یا خیر. در صورت عدم دریافت پاسخ از طرف کاربر، تلفن شخص به صورت خودکار با سرویس 911 تماس می‌گیرد. در این تماس، اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی فرد حادثه‌دیده در اختیار سرویس‌های امدادی قرار می‌گیرد تا آن‌ها به سرعت به محل حادثه برسند.

احتمال می‌دهیم که اپلیکیشن Personal Safety گوگل در رویداد Made by Google رونمایی شود. این رویداد در تاریخ 15 اکتبر (23 مهر) برگزار خواهد شد. هم‌چنین، انتظار داریم که در این مراسم از اسمارتفون‌های خانواده پیکسل 4 نیز رونمایی شود. هنوز مشخص نیست که این نرم‌افزار فقط در اختیار تلفن‌های پیکسل 4 خواهد بود یا از طریق یک آپدیت نرم‌افزاری به گوشی‌های قدیمی پیکسل نیز راه پیدا می‌کند. باتوجه به این موضوع که اپلیکیشن فوق در گوگل پلی‌استور مشاهده شده است، گمان می‌کنیم که این اپ در اختیار تلفن‌های قدیمی پیکسل نیز قرار می‌گیرد.

منبع Phone Arena
ممکن است شما دوست داشته باشید

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم