فروش 42 هزار تومانی هر گیگابایت اینترنت، گران‌فروشی نیست!

اپراتورها و شرکت‌های ارایه دهنده خدمات اینترنتی در یکسال اخیر با شکایات متعددی در رابطه با حجم خوری و کم فروشی اینترنت مواجه بوده‌اند که بررسی‌های نهادهای ذیربط نشان می‌دهد این شکایات درست نیست!

به گزارش آی‌تی‌رسان، پیمان قره‌داغی مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در مصاحبه‌ای گفت: بررسی‌های ما در اقصی نقاط کشور نشان می‌دهد که اپراتورها در هیچ بخشی اقدام به کم فروشی نکرده‌اند و موردی از حجم خوری نیز دیده نشده است. بررسی‌های رگولاتوری نشان می‌دهد که کاربران همه بسته خریداری شده را مصرف کرده‌اند و کم فروشی در این زمینه وجود نداشته است.

وی در ادامه افزود: اگر فردی ادعا دارد که بسته‌ای را خریداری کرده و به میزان کمتر از بسته خریداری شده مصرف داشته، مراتب را به 195 اطلاع دهد تا پیگیری‌های لازم صورت بگیرد. یکی از اشتباهات کاربران این است که مثلا با شارژ سیم کارت اقدام به استفاده از اینترنت می‌کنند و با تعرفه آزاد مواجه می‌شوند و هزینه‌های زیادی را می‌پردازند چرا که از تفاوت قیمت مصرف آزاد و مصرف با بسته آگاه نیستند.

مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پایان گفت: طبق مقررات تنظیم شده، هر گیگابایت اینترنت برای سیم کارت دائمی اپراتورهای کشور دارای کف 2900 تومانی و سقف 42 هزار تومانی است که این سقف در مصرف آزاد اینترنت محاسبه می‌شود. البته در حال حاضر بسته‌های اینترنتی اپراتورها بر مبنای هر گیگابایت 3000 تا 3500 تومان محاسبه می‌شود. این نرخ در سیم کارت‌های اعتباری نیز به سقف 53 هزار تومان محدود می‌شود و کف تعرفه اینترنت نیز یک چهاردهم سقف است.

  
3 دیدگاه
 1. کاکو می گوید

  حجم خوری یعنی ترافیک بین الملل چندبرابر حساب بشه

  ۲۵
 2. رویا هادیلو می گوید

  سلام
  یکبار که به سایتتون وارد شدم
  اجازه دسترسی خواست که دادم (allow)
  از اون زمان هر وقت با لبتاپ وارد اینترنت میشم مرتبا نوتیفیکیشن میده و تمرکزم رو بهم می زنه لطفا نوتیفیکیشن رو غیر فعال کنید متشکرم

  ۱
 3. Standby می گوید

  کم‌فروشی در سرعت بسیار موذیانه‌تر از کم‌فروشی در حجم است

  ۲۹

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم