کپی آشکار پلی استیشن 5 از یکی از ویژگی‌های ایکس‌باکس وان!

سونی در تلاش است تا تمام بازی‌های پلی استیشن 5 را مجهز به قابلیت چند لایه کند؛ این قابلیت که هنوز عنوان خاصی ندارد، کپی آشکاری از ویژگی پر طرفدار co-pilot ایکس‌باکس وان است.

بر اساس پتنت‌های منتشر شده توسط LetsGoDigital، پلی استیشن 5 به گیمرها اجازه خواهد داد تا در همه جا با هم همکاری داشته باشند. درست به مانند قابلیت co-pilot ایکس‌باکس وان که به کاربران اجازه می‌دهد با تعداد زیادی از کنترلرها، یک بازی را انجام دهند، سونی نیز اجازه خواهد داد تا گیمرها در کنسول نسل جدید خود همکاری‌هایی از این دست داشته باشند. این قابلیت که هم به صورت محلی و هم به صورت ابری فعال خواهد بود، بازی‌کنندگان را قادر می‌سازد تا حالت‌های جدیدی از بازی‌ها را تجربه کنند.

پلی استیشن 5

درست به مانند ایکس‌باکس وان، هر بازیکن با کنترلری جدا بازی کرده و مسئول یک بخش از بازی خواهد بود. به عنوان مثال، هنگام بازی کردن عناوین اول شخصی مانند ندای وظیفه و یا Destiny 2، یکی از گیمرها می‌تواند مسئول حرکت باشد، گیمر دیگری مسئول هدف‌گیری و فرد سوم مسئولیت تیراندازی را برعهده بگیرد. پتنت ثبت شده برای ps5 نشان می‌دهد که سونی برنامه‌های فراوانی برای این ویژگی دارد و می‌خواهد آن را کاربردی کند.

برخلاف ایکس‌باکس وان، گیمر اصلی مسئولیت دیگر کنترلرها را مشخص خواهد کرد. با تعداد حداکثری چهار بازیکن، سونی حتی نحوه بازی تیکن 7 را در دو تیم دو نفره تشریح کرده است. مطمئنا در مراسم معرفی این کنسول، اطلاعات بیشتری در خصوص این قابلیت و بازی‌هایی که می‌توان با آن انجام داد، ارایه می‌شود.

نمایش نظرات (3)