با برخی قابلیت‌های جدید اپلیکیشن واتس‌آپ در سال 2020 آشنا شوید

آیا مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در سرویس اسنپ‌چت را به‌خاطر دارید؟ این اپلیکیشن نخستین بار در روز 7 مه سال 2012 و پس از طرح داستانی در نشریه نیویورک تایمز بر روی وب‌سایت PhoneArena رویت شد. از آن‌جا که این پیام‌ها غالبا حاوی تصاویری با مضامین جنسی بودند؛ لذا اپل با انتشار یک پیام هشدارآمیز روی فهرست برنامه‌های اپ استور، استفاده از اسنپ‌چت را به کاربرانی با سن 12 سال و بالاتر توصیه کرد. همچنین اپل در خصوص نمایش محتوای جنسی خفیف یا برهنگی نیز به کاربران هشدار داد. البته بعدها اسنپ‌چت برای نخستین بار به سراغ توسعه مشخصه استوری رفت. در ادامه برخی اپلیکیشن‌ها نظیر اینستاگرام از این مشخصه کپی‌برداری کرده و به موفقیت بیش‌تری دست یافتند. بعلاوه این برنامه از قابلیت جدیدی موسوم به Lenses بهره‌مند شد؛ مشخصه‌ای که به منظور تبدیل چهره کاربر به یک برش پیتزا یا یک سگ از تکنیک واقعیت‌افزوده استفاده می‌کند.

اگرچه مشخصه حذف خودکار پیام‌ها دیگر به‌عنوان یکی از دلایل محبوبیت اسنپ چت قلمداد نمی‌شود؛ اما به‌نظر می‌رسد که اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌آپ قصد دارد در سال آینده از چنین مشخصه‌ای رونمایی کند. واتس‌آپ بر خلاف اسنپ‌چت یک ابزار ارتباطی کاملا جدی است که از قابلیت رمزنگاری 2 طرفه برخوردار بوده و فاقد برخی قابلیت‌های جذاب برای نوجوانان نظیر فیلترها، استوری‌ها و لنزها است. نشریه بریتانیایی The Sun، فهرست قابلیت‌های جدیدی که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن محبوب واتس‌آپ اضافه می‌شوند را منتشر نموده است. مشخصه حذف خودکار پیام‌های موجود در برنامه از جمله امکانات جدید آن به‌شمار می‌رود. بدین‌ترتیب کاربران قادر به تعیین مدت زمان نمایش هر پیام پیش از حذف آن خواهند بود. گزینه‌های قابل دسترس شامل 1 ساعت، 1 روز، 1 هفته، 1 ماه و 1 سال هستند. با غیرفعال نمودن گزینه حذف پیام‌ها می‌توان کلیه پیام‌های واتس‌آپی را برای همیشه نگهداری کرد. مشخصه حذف خودکار پیام‌ها در خصوص پیام‌های یک به یک و گروهی قابل استفاده خواهد بود.

قابلیت جدید واتس‌آپ از شما در برابر مخاطبانی با هویت جعلی محافظت خواهد کرد

حالت تاریک یکی از امکانات جدیدی است که احتمالا در سال 2020 به اپلیکیشن واتس‌آپ اضافه می‌شود. در گذشته بارها شایعاتی پیرامون راه‌اندازی چنین قابلیتی در اپلیکیشن واتس‌آپ مطرح شده بود و اکنون گوشی‌های پرچم‌دار چندین برند مختلف از این مشخصه بهره‌مند هستند. آخرین روایت از این طیف در شب کریسمس منتشر شد و اعلام کرد که مشخصه حالت تاریک در آینده‌ای نزدیک به هر 2 ورژن اندرویدی و iOS اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد. بر اساس گزارشات منتشر شده، میان فعال‌سازی حالت تاریک و میزان شارژدهی باتری گوشی ارتباط معناداری وجود دارد. فعال‌سازی خودکار این مشخصه در زمان کمبود شارژ باتری به افزایش شارژدهی دستگاه کمک می‌کند. با نمایش پس‌زمینه سیاه بر روی گوشی‌های مجهز به نمایشگر آمولد در میزان مصرف باتری تا حدودی صرفه‌جویی خواهد شد. دلیل چنین پدیده‌ای این است که در پنل‌های آمولد، رنگ مشکی از طریق خاموش شدن پیکسل‌ها در مناطق موردنظر نمایش داده می‌شود. پیکسل‌های خاموش شده به هیچ عنوان از شاررژ باتری گوشی استفاده نمی‌کنند.

در سال آینده کاربران واتس‌آپ احتمالا قادر به حذف خودکار پیام‌ها در بازه‌های زمانی مختلف خواهند بود

چنان‌چه تاکنون نمایش تلویزیونی Catfish را تماشا کرده باشید؛ در این‌صورت می‌دانید که شخص میزبان با نام Nev Schulman به منظور بررسی اعتبار یک تصویر از تکنیک جستجوی تصویر معکوس استفاده می‌کند. ظاهرا در سال آینده این مشخصه به اپلیکیشن واتس‌آپ افزوده خواهد شد؛ اگرچه قابلیت مذکور کماکان در مرحله تست قرار دارد. بدین‌ترتیب کاربران قادر به جستجوی معکوس روی تصویر ارسالی از طریق واتس‌آپ خواهند بود. این اپلیکیشن به منظور یافتن منبع تصویر از سرویس جستجوی گوگل استفاده خواهد کرد. به‌خاطر داشته باشید که برای عرضه قابلیت‌های فوق در اپلیکیشن واتس‌آپ طی سال 2020 یا هر زمان دیگر، هیچ تضمینی وجود ندارد.

در سال آینده اپلیکیشن واتس‌آپ احتمالا از مشخصه حالت تاریک بهره‌مند خواهد شد

شرکت فیس‌بوک در ماه اکتبر سال 2014 قرارداد خریداری واتس‌آپ را نهایی کرد. با توجه به افزایش قیمت سهام فیس‌بوک پس از انجام این معامله، هزینه خریداری به بیش از 21 میلیارد دلار رسید. از آن‌جا که فیس‌بوک اطلاعات مربوط به اپلیکیشن‌های اختصاصی خود را نگهداری می‌کند؛ لذا آخرین اطلاعات مربوط به سال جاری نشان می‌دهند که واتس‌آپ دارای تقریبا 1.6 میلیارد کاربر فعال ماهانه است. بدین‌ترتیب واتس‌آپ سومین پلتفرم اجتماعی محبوب پس از فیس‌بوک و یوتیوب و برترین اپلیکیشن پیام‌رسان دنیا به‌شمار می‌رود. تعداد کاربران واتس‌آپ در مقایسه با رقبایی نظیر فیس‌بوک مسنجر (1.3 میلیارد نفر کاربر فعال ماهانه)، وی‌چت (1.112 میلیارد نفر کاربر) و اینستاگرام (1 میلیارد کاربر) به‌مراتب بیش‌تر است.

چنان‌چه به‌دنبال یک اپلیکیشن پیام‌رسان ایمن هستید؛ در این‌صورت می‌توانید واتس‌آپ را بر روی دستگاه خود نصب کنید.

منبع phonearena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم