سامسونگ در نمایشگاه CES 2020 از ربات هوشمند Ballie رونمایی کرد

سامسونگ در نمایشگاه CES 2020، یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Ballie را معرفی کرد. این ربات که وظیفه مدیریت خانه را بر عهده خواهد داشت، با اشیاء، انسان‌ها، حیوانات و دستگاه‌های محیط اطراف خود تعامل خواهد داشت.

Ballie برای انجام کارهای ابتدایی در داخل خانه طراحی شده است و گرچه تمام توانایی‌های آن در حال‌حاضر مشخص نیست، اما ویدیوی تبلیغاتی سامسونگ در نمایشگاه CES آن را نشان می‌داد که در اطراف منزل حرکت می‌کند، پرده‌ها را باز می‌کند، ماشین لباسشویی و تلویزیون را روشن می‌کند و اگر سگ خانه چیزی را بر روی زمین ریخته باشد، دستور روشن شدن جاروبرقی را می‌دهد.

ربات هوشمند Ballie، همه این کارها را با یک دوربین در جلو و فناوری هوش مصنوعی انجام می‌دهد. طراحی توپی‌شکل آن دارای دو نیم‌کره در دو طرف است که قابلیت چرخش دارند و به آن اجازه حرکت می‌دهند.

سامسونگ ادعا می‌کند که هوش مصنوعی به کار رفته در Ballie، آن را قادر می‌سازد تا یک دستیار توانمند و یک اینترفیس موبایلی عالی برای کاربران باشد و راهکارهایی را برای نیازهای مختلف آن‌ها جستجو کند. البته باید این نکته را هم ذکر کنیم که Ballie همه این کارها را در حالی انجام می‌دهد که استانداردهای حفاظت از داده و حریم شخصی افراد را رعایت می‌کند.

هنوز مشخص نشده است که این محصول چه زمانی از ایده به واقعیت تبدیل خواهد شد، اما آنچه که می‌توان در مورد چیزهایی از این‌دست گفت این است که عامل تعیین‌کننده درباره عملکرد آن‌ها، فناوری هوش مصنوعی است؛ و در حالیکه ما پیشرفت‌های خوبی را در این زمینه داشته‌ایم، اما این پیشرفت‌ها هنوز برای ادغام بی‌نقص آن با زندگی روزانه‌مان کافی نیستند.

در خبر دیگری، سامسونگ گفته است که اسپیکر گلکسی هوم مینی خود را در اوایل 2020 عرضه خواهد کرد. این دستگاه گرچه کاملا یک ربات هوشمند نیست، اما کوچک و بسیار کاربردی است.

منبع gsmarena
ممکن است شما دوست داشته باشید

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد.

اینستاگرام آی‌تی‌رسان