مراقب باشید: چت‌های گروهی واتس‌اپ با یک جستجوی ساده در گوگل دیده می‌شوند!

براساس گزارش جدید وب‌سایت Vice، هر کسی که به گوگل دسترسی دارد می‌تواند با یک جستجوی ساده، به چت‌های گروهی خصوصی واتس‌اپ ملحق شود و با این کار، حریم خصوصی کاربران را در خطر بزرگی قرار دهد.

علت این مشکل، دو چیز می‌تواند باشد:

 1. گوگل ممکن است تعدادی از لینک‌های دعوت را ایندکس کرده باشد که این کار به‌نوبه‌خود می‌تواند به همه افراد اجازه دهد تا به چت‌های گروهی خصوصی واتس‌اپ بدون نیاز به اجازه مدیر گروه دسترسی یابند.
 2. به‌گفته وب‌سایت Androidauthority، این موضوع ممکن است مشکل خود واتس‌اپ باشد، بطوریکه توسعه‌دهندگان اپلیکیشن و وب به‌راحتی می‌توانند با نوشتن یک خط کد، به گوگل بگویند که اطلاعات را ایندکس نکند. شاید واتس‌اپ موفق به این کار نشده است.
این رو هم بخون:

وب‌سایت Vice، برای پی‌گیری این مشکل، با گوگل و واتس‌اپ تماس گرفت، اما هیچ‌کدام از این دو غول تکنولوژی پاسخ رسمی ندادند.

اگر می‌خواهید بدانید که آیا یک چت گروهی خصوصی، ایندکس شده است یا نه، مجبور هستید که به سایت chat.whatsapp.com بروید و اطلاعاتی را درباره گروه موردنظر وارد نمایید. شما سپس قادر خواهید بود که اطلاعاتی مانند نام اعضای گروه و شماره تماس‌شان را دریافت کنید.

با این حال، ما توصیه نمی‌کنیم که چنین کاری را انجام دهید، برای اینکه این کار، حریم خصوصی کاربران را نقض می‌کند. اما اگر شما خیلی اصرار دارید که این تست را انجام دهید، می‌توانید یک گروه شخصی ایجاد کنید و تعدادی از دوستان نزدیک‌تان را به آن اضافه نمایید، سپس آن را امتحان کنید.

منبع mspoweruser
2 دیدگاه
 1. Standby می گوید

  هیچ گربه‌ای محض رضای خدا، موش نمی‌گیرد

  ۱
  ۱
 2. امیرحسین می گوید

  خطای انسانیه بابا ؛ شما زیاد جدی نگیرید.

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم