TSMC آماده تولید چیپست‌های ۵ نانومتری می‌شود

کمپانی TSMC در حال آغاز تولید انبوه چیپ‌های جدید ۵ نانومتری است. به گفته منابع آگاه، تولید این تراشه‌ها در ماه آوریل شروع خواهد شد که مطابق برنامه‌های شرکت برای تولید انبوه چیپ‌های ۵ نانومتری در نیمه نخست امسال است.

TSMC چندین سال است که بر روی پروسه ۵ نانومتری کار می‌کند و این دومین موردی است که با استفاده از فناوری ULV (لیتوگرافی فرابنفش) ساخته می‌شود. این فناوری، اولین بار در پروسه ۷ نانومتری که در ساخت جدیدترین چیپست‌های پرچمدار استفاده شده، به کار گرفته شد.

همه ما می‌دانیم که نودهای کوچک‌تر باعث افزایش دانسیته ترانزیستور و کاهش مصرف انرژی می‌گردد. معماری ۵ نانومتری قرار است در ساخت تراشه‌های رایانه‌ها و دستگاه‌های موبایلی استفاده گردد. TSMC گفته است که ظرفیت کارخانه تولید این چیپ، هم‌اکنون کامل است و نمی‌تواند هیچ سفارش بیشتری قبول کند. به گفته تحلیلگران، این خط تولید جدید حدود ۱۰ درصد از درآمدهای شرکت در سال جاری را تشکیل خواهد داد.

تا زمانی که معماری تکامل‌یافته ۷ نانومتری مورد استفاده قرار می‌گیرد، TSMC سعی خواهد کرد تا عملکرد پروسه ۵ نانومتری را بهبود ببخشد و درنهایت آن را در دسترس مشتریان بیشتری قرار دهد.

منبع gsmarena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم