تایید رمدسیویر (Remdesivir) به‌عنوان داروی اورژانسی کرونا از سوی FDA

تایید رمدسیویر (Remdesivir) به‌عنوان داروی اورژانسی کرونا از سوی FDA

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) روز جمعه مجوز استفاده از داروی رمدسیویر برای درمان افراد مبتلا به کرونا را صادر کرد. این مجوز، دو روز پس از اعلام نتایج یک آزمایش دولتی که نشان از موثر بودن این دارو در تسریع درمان بیماران کووید-19 داشت، صادر شد. دکتر آنتونی فاوچی، مدیر «مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی»، افزود تا زمانی که به واکسن یا درمانی بهتر برای این بیماری دست نیابیم، رمدسیویر بهترین گزینه برای درمان ویروس کرونا خواهد بود.

او همچنین به‌این اشاره کرد با وجود نتایج الهام‌بخش این دارو، هنوز در مراحل اولیه درمان این بیماری قرار داریم؛ وضعیتی بسیار شبیه داروی AZT که از امیدهای اولیه درمان بیماری ایدز به‌شمار می‌رفت اما بعدها درمان‌های ترکیبی بسیار موثرتر جایگزین آن شدند.

تاییدیه اورژانسی به معنای تایید کامل این دارو نیست و باید بررسی‌های بیشتری روی آن انجام گیرد. اما مجوز صادرشده به پزشکان این اجازه را می‌دهد تا رمدسیویر را برای بیماران وخیم تجویز کنند. پیش‌تر FDA تاییدیه اورژانسی را برای چند داروی دیگر از جمله هیدروکسی کلروکین (داروی استفاده‌شده برای مالاریا که شواهد محدودی از تسریع درمان ویروس کرونا نشان داده است) صادر کرده بود.

داروی رمدسیویر

این مجوز، اجازه استفاده از این دارو بر روی بیماران قطعی و مشکوک را می‌دهد. هولی فرناندز (Holly Fernandez)، که در پردیس پزشکی دانشگاه پنسیلوانیا به تدریس اخلاق پزشکی مشغول است، می‌گوید: «استانداردهای قانونی این نوع مجوزها بسیار ضعیف هستند. اگر قرار بود چنین تاییدیه‌ای نشان از قطعی بودن این درمان داشته‌باشد، هیدروکسی کلروکین قبل‌تر از آن این مجوز را دریافت کرده‌بود اما عملکرد ضعیفی داشت. پس بر اساس شواهد تنها می‌توان احتمال داد رمدسیویر تاحدی در درمان این بیماری موثر باشد.»

جزئیات کامل آزمایش‌های انجام شده توسط FDA هنوز منتشر نشده ‌است. این آزمایشات از حمایت مالی مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا برخوردار بوده‌اند.

گیلیاد (Gilead)، شرکت سازنده رمدسیویر می‌گوید 1.5 میلیون دوز ابتدایی این دارو را به مراکز پزشکی اهدا می‌کند که برای درمان 140000 بیمار کرونا کافی خواهد بود. اما سوالات مربوط به قیمت نهایی این دارو در جای خود باقی می‌ماند.

1 در مورد “تایید رمدسیویر (Remdesivir) به‌عنوان داروی اورژانسی کرونا از سوی FDA”

 1. ساناز کماندو

  همین عسل آبلیموی خومون صدها برابر بهتر از این داروهای مزخرفه که به قیمت خون باباشونه

  در عین حال تاثیر چندانی در بهبودی هم ندارن
  دزدای سر گردنه که میگن آمریکای جهان خوار و متحدان نجسش هستند که خودشون بیماری های مختلف تولید و تکثیر می کنند و به کشور دشمنشون می فرستند تا هم ضعیفش کنند و هم بعد ها با دارو و ازین جور مزخرفات خون ملت ها را بمکند

  آمریکای نجس از نسل دزدان دریایی انگل قدیم (انگلستان ) هستند
  لعنت خدا بر دجال زمان آمریکای جهان خوار

  1
  1

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا
TCH