TSMC‌ یک کارخانه تولید چیپست 5 نانومتری در آمریکا می‌سازد

شرکت تایوانی TSMC قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد دلاری یک کارخانه تولید چیپست در آریزونا آمریکا بسازد. این کمپانی ۱۶۰۰ شغل در این کارخانه ایجاد خواهد کرد و با تولید محصولاتش برای شرکت‌های آمریکایی، وابستگی زنجیره تامین این شرکت‌ها به چین را کاهش خواهد داد.

TSMC در کنفرانس مطبوعاتی خود گفت که احداث این کارخانه یک پروژه مهم و استراتژیک برای اکوسیستم رقابتی و متزلزل چیپست آمریکاست و باعث خواهد شد تا شرکت‌های پیشتاز آمریکایی محصولات نیمه‌رسانای خود را در داخل کشور تولید کنند.

کارخانه مذکور قرار است در مدت ۹ سال ساخته شود و محلی برای تولید چیپ‌های ۵ نانومتری خواهد بود. این تراشه‌ها می‌توانند روی وسایل الکترونیکی مختلف مانند اسمارت‌فون‌ها و همچنین سیستم‌های دفاعی پیشرفته استفاده شوند.

وزیر خارجه آمریکا تایید کرد که چیپ‌های TSMC در داخل هر وسیله الکترونیکی از ایستگاه‌های 5G گرفته تا جنگنده F-35 استفاده خواهند شد. همانطور که می‌دانید TSMC شریک اصلی اپل در تولید چیپ‌های بایونیک هم است.

براساس برنامه‌ریزی TSMC، ساخت کارخانه جدید در آریزونا از سال 2021 شروع خواهد شد و تولید تراشه‌ها هم از سال 2024 آغاز خواهد گردید. این کارخانه قادر به ساخت ۲۰ هزار چیپست در ماه خواهد بود و سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیارد دلاری در آنجا تا پایان سال 2029 ادامه خواهد یافت.

منبع gsmarena

یه نظری بده!

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از دیدگاه شما سپاسگزاریم